You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #55934 Wysłany: 20 Paź 2007, 10:16; 
 Temat postu: Gasnące punto 1.2 8V 2001
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 18 Paź 2007,
Posty: 3
Witam wszystkich serdecznie. Mam o to taki problem: punciak gaśnie podczas jazdy czy pracując na biegu jałowym. Po tym jest problem z odpaleniem, czasami się to udawało ale w większości przypadków autko zostało unieruchomione. Punciak został podłączony pod komputer i nic, żadnych usterek, błędów. W warsztacie zostały sprawdzone dalsze podzespoły i wyglądało, że sytuacja jest opanowana. Samochód odebrałem, niestety gdy wracałem ponownie punciak zgasł dwa razy ale dał się odpalić i mogłem kontynuować jazdę (dystans jaki przejechał to około 30 km). Podczas tej jazdy dodatkowo samochód się tak jakby na chwilę przydławił. Po dojechaniu do domu samochód odmówił współpracy. Następnego dnia odpałił ale po 30 sek zgasł, ponownie odpalił i udał się z powrotem do warsztatu gdzie 5 km przed celem punciak odmówił dalszej jazdy, dalszą jazdę wykonał na holu. Na tż chwilę została sprawdzona instalacja elektryczna tzn. czy sa przejścia niby wszystko ok. Pan mechanik się poddał. Zdesperowany właściciel punciaka prosi o pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #55945 Wysłany: 20 Paź 2007, 11:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 24 Maj 2007,
Posty: 358
Ja tak miałem jak miałem założony zły czujnik obrotów wału. W Twoim wypadku może on być popsuty. Zauważ czy dzieje się to jak auto się nagrzeje, i czy w dłuższym odcinku, np. te 30 km, odpala dopiero jak silnik ostygnie...

Ale tak czy siak ja bym stawiał na ten czujnik. Koszt nie jest duży bo 90 złoty około.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #55964 Wysłany: 20 Paź 2007, 12:07; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 18 Paź 2007,
Posty: 3
Witam. Z tego co zauważyłem zdarzenie to ma miejsce najczęsciej na rozgrznym silniku. Jakiś rok temu miałem wykryty błąd położenia wału, ale zostało to wykaswowane. także wydaje mi się że komputer powinien wykryć tego typu usterkę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #56899 Wysłany: 23 Paź 2007, 09:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Paź 2007,
Posty: 495
Ja miałem to samo - przyczyna jak wyżej - popsuty czujnik obrotów wału.
Nowy czujnik + wymiana w ASO w Wwie - 120 pln, nierozkraczanie się na środku skrzyżowania - bezcenne!!! 8)

_________________
LAUPUNKT 2 1.2 8V * 60KM * 2002 * 5D * >165tys km*


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57743 Wysłany: 25 Paź 2007, 11:39; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 18 Paź 2007,
Posty: 3
Witam. Samochodzik wylądował w ASO W-wie, po wspólnych konsultacjach, opowieści co dolega pacjentowi diagnoza została postawiona to jest czujnik połozenia wału. Mam trochę nie farta ponieważ punciak stoi już od soboty, miał być robiony od wtorku jednak wszystkie czujniki zostały wysprzedane i czekamy na kolejną partię. Co do ceny 120 PLN prawdopodobnie zostanie przekroczone, wstępnie wycenione zostało do kwoty ok 300PLN. Trochę dużo, mam nadzieję, że było to trochę na wyrost by klientowi nie powiedzieć za mało.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57941 Wysłany: 25 Paź 2007, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 24 Maj 2007,
Posty: 358
Ja w Częstochowie zapłaciłem za wymianę 220pln.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO