You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 01:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #596874 Wysłany: 08 Lip 2012, 20:50; 
 Temat postu: Uszczelka karoserii 5d - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Witam Panów :D

Mam pewien problem - otóż zeszłej zimy, pomimo używania specjalnych sztyftów itp., dość mocno zaczęły mi przymarzać drzwi - kilkukrotnie nie miałem ze sobą odmrażacza, więc musiałem je "przekonać", żeby się otwarły :mrgreen: . W ten sposób, dość skutecznie załatwiłem uszczelki - od tamtej pory, przy większych prędkościach, słychać dość wyraźnie świst/podmuch wiatru - coś jak przy lekko uchylonej szybie. Chciałem oczywiście uszczelki wymienić na nowe - tylko, że musiałbym je najpierw gdzieś kupić :mrgreen: .

ASO rozkłada ręce, osobiście też nie udało mi się ich znaleźć w eperze ani żadnym sklepie internetowym. Konkretnie, chodzi mi o uszczelki, które biegną wzdłuż szyby czołowej, następnie przez całą długość dachu kończąc się na pionowym, skrajnym boku drzwi tylnych. Może ktoś z Was przerabiał podobny problem i wie, gdzie tego szukać? Byłoby dość dziwnym, gdyby to po prostu "nie istniało" jako część zamienna.

A jeżeli faktycznie jest to nie do kupienia, to jakie macie pomysły? Zastanawiałem się, nad wyciągnięciem tych uszczelek z jakiejś "szrotowej" kropki. Tyle że zakładanie używanych uszczelek, to chyba kiepski pomysł - guma parcieje i traci swoje właściwości. Inna rzecz, czy ktoś z Was wie, czy są one założone tylko "na wcisk" i można je bezboleśnie zdjąć, bez ich niszczenia, czy niestety są wklejone?

Myślałem, że można by kupić używane, porządnie umyć i "wykąpać" przez tydzień np. w glicerynie :mrgreen: . Z tego co wiem, gliceryna dość pozytywnie wpływa na gumowe elementy - pytanie tylko, czy to jedynie działanie doraźne, czy można je trochę zregenerować w taki sposób? A może macie jakiś inny pomysł?

Chętnie wysłucham wszystkich propozycji :mrgreen: .


Góra
 Profil  
 

 
 Post #596897 Wysłany: 08 Lip 2012, 22:00; 
 Temat postu: Re: Uszczelka karoserii 5d - ktokolwiek widział, ktokolwiek
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 28 Mar 2011,
Posty: 2377
Pomógł: 124
tego szukasz? :mrgreen:

http://hurtownia.euroforin.eu/listwa-dachu-lewa-punto-9399-drzwiowe-p-4526.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #596913 Wysłany: 08 Lip 2012, 22:25; 
 Temat postu: Re: Uszczelka karoserii 5d - ktokolwiek widział, ktokolwiek
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
No tak... Pawelec czegoś szuka, a Rzel wie gdzie to jest... :mrgreen: Ja tego chyba z miesiąc szukałem :E .
Dziękować - jak zwykle jesteś niezawodny :mrgreen: .

A wracając do tematu, to mają chyba delikatne zapalenie wyobraźni z tą ceną... :?
Prawie 5 stów za dwie uszczelki to wg. mnie lekkie przegięcie - ciekawe ile to by kosztowało w ASO, gdyby znaleźli...
No ale cóż - wolny rynek.


W takim razie pozostaje mi chyba jedynie próba reanimacji używek - jakieś pomysły (Rzel - jak zwykle liczę na Ciebie :mrgreen: )? Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy, to potraktowanie gumy "czymś", co spowoduje jej "spęcznienie", a potem porządne wykąpanie np. w glicerynie. Może to w jakimś stopniu spowoduje zmiękczenie i "rozprężenie" gumy do pierwotnych kształtów, a co za tym idzie - dobre doleganie do krawędzi drzwi.

Ale to luźna hipoteza, tak na szybko... chętnie poznam wszystkie pomysły :).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO