You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 10:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #512508 Wysłany: 20 Paź 2011, 09:38; 
 Temat postu:
pitman napisał(a):
.mianowicie kiedy np.zawracam na ulicy (pełny skręt kierownicy)i odbijam do jazdy na wprost słychać dość głośny pojedyńczy stuk gdzieś w podwoziu...to samo pojawia się np. przy zawracaniu na ,,trzy,,...raz z lewej a raz z prawej strony


Witam

Nie czytałem wszystkich postów i nie wiem czy problem został rozwiązany, więc opiszę moje doświadczenia w tym temacie :)

Miałem podobną sytuację i okazało się, że to hałasuje osłona drążka kierowniczego :) Być może u Ciebie jest coś innego,
ale w moim samochodzie właśnie po prostowaniu kół z pełnego skrętu w lewo, ta gumowa "harmonijka"wracała do pierwotnego
kształtu z takim charakterystycznym puknięciem :) Na początku było słychać bardziej, a teraz jakby mniej, albo po prostu
przyzwyczaiłem się już do tego.
Zlokalizowane, sprawdzone że nic się nie dzieje i wpisane na listę normalnych odgłosów generowanych przez kropka :)

Pozdrawiam.


Góra
  
 

 
 Post #512627 Wysłany: 20 Paź 2011, 21:26; 
 Temat postu:
Oby tak było jak mówisz...tylko nie wiem czy guma może wydawać takie głośne dżwięk..to właściwie było czuć aż w podłodze tak zę szczerze wątpię...raczej brzmiało jak uderzenie czego metalowego....ale biorę pod uwagę że czasem wrażenia są subiektywne.....dzięki za podpowiedź

Pozdro..;)


Góra
  
 
 
 Post #512788 Wysłany: 21 Paź 2011, 16:17; 
 Temat postu: Re: Stuk w momencie prostowania kół po pełnym skręcie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław (czasami Mysłowice)
Rejestracja: 02 Paź 2010,
Posty: 575
co do klimy - ja też mam 1.4 77KM i nie zauważyłem by cokolwiek hałasowało i wydajność naprawdę dobrą ma nawet w upalne dni.. więc w Twoim chyba coś nie tak zrobili niestety..

I dziwi mnie, że nie masz oświetlenia, skoro ja mając GP z 2005 roku takie oświetlenie mam...

_________________
Było Fiat Grande Punto 1.4 8v Active 2005
Jest Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #514572 Wysłany: 26 Paź 2011, 09:15; 
 Temat postu: Re: Stuk w momencie prostowania kół po pełnym skręcie
cóż ..nie mam oświetlenia i tyle..przy zakupie zwracałem uwage na elektrykę szyb , klimę , audio....co do wydajności klimy trudno mi tak do końca obiektywnie stwierdzić bo nie mam porównania z innymi punciakami , do tej pory jeździłem pugiem 607 więc sam rozumiesz , tam jak wziąłem na maxa to w ułamku sekundy łeb mi urywało w upalne dni a tu ledwo ulgę przynosi a swoją droga w przyszłym letnim sezonie chyba podjadę do serwisu żeby mi sprawdzili temperaturę odparowania..może kiepska mieszanka gazu albo jakieś nieszczelności...?


Góra
  
 
 
 Post #514598 Wysłany: 26 Paź 2011, 10:17; 
 Temat postu: Re: Stuk w momencie prostowania kół po pełnym skręcie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław (czasami Mysłowice)
Rejestracja: 02 Paź 2010,
Posty: 575
ja mam granatowe GP i wiadomo, że chwile mu to zajmuje, ale np. wg mnie jest bardziej wydajna niż w renault scenic (a takowym jeżdżą moi rodzice).. ale to też subiektywna ocena

_________________
Było Fiat Grande Punto 1.4 8v Active 2005
Jest Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #595531 Wysłany: 03 Lip 2012, 17:46; 
 Temat postu: Re: Stuk w momencie prostowania kół po pełnym skręcie
przygoda z fiatem ciąg dalszy.......
-nie zagazowałem auta...w zimie podczas dużych mrozów..jednak zarzuciło jedną świecę...na trzech dojechałem do serwisu , przeczyścili pocmokali i do wiosny wytrzymał...a po kilku cieplejszych dniach..do wymiany jakiś czujnik powietrza przed kolektorem ssącym...gasł na wolnych obrotach...i prawie bym mu to wszystko wybaczył...gdyby nie jedno ,dokładne sobotnie mycie autka....
przypominam..auto ma w tej chwili 18950km i pod koniec lipca kończy dopiero ,,dwa lata,,!!!!
Uwaga....cały spód tylnej klapy bagażnika długi rząd miękkich bąbli pod lakierem!!!!!!
Zauważyłem jeden jeszcze w salonie przy zakupie ale miły pan sprzedawca zapewnił mnie że to tylko nadwyżka elastycznego zabezpieczenia antykorozyjnego.......ciekawe że w ciągu dwuch lat samoistnie sie zabezpieczył..:(..specjalnie nie rozdrapuje tych bąbli sam..chcę żeby zrobił to spec w serwisie...wybieram sie do tiorino na mełgiewskiej....przynajmniej jak byłem z czujnikiem to robili wrażenie że im zależy....chyba do cholery mam prawo zareklamować takie rdzewienie...a w salonie sprzedawca zapewniał mnie że jest łącznie z dachem solidnie ocynkowany...
-czy ktoś ma jeszcze jakieś argumenty by przekonać mnie że zakup fiata nie był jednak pomyłką..?


Góra
  
 
 
 Post #595568 Wysłany: 03 Lip 2012, 20:07; 
 Temat postu: Re: Stuk w momencie prostowania kół po pełnym skręcie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
No jeśli po 19kkm są takie jaja to musiałeś bardzo pechowo trafić, albo dealer coś kombinował z samochodem. Nic tylko współczuć, oczywiście wszystko reklamuj.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599475 Wysłany: 21 Lip 2012, 16:07; 
 Temat postu: Re: Stuk w momencie prostowania kół po pełnym skręcie
...cdn...przy przejeżdżaniu przez leżących policjantów...zaczęło coś mi walić w karoserię...jakby luźna dźwignia , sam nie wiem co...ale tłucze się niemiłosiernie...i zbąbli w klapie zaczyna się sypać na rudo....:( :evil:


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO