You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #599894 Wysłany: 24 Lip 2012, 10:45; 
 Temat postu: Lambda?
Offline
Forumowicz

Imię: Magdalena
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 3
Witam jestem właścicielką punto I silnik 1.1 z gazem, mam problem od dłuższego czasu. Jak przełączę na gaz wszystko jest dobrze gdy auto sie rozgrzeje i pojeżdżę nim troche dłuzej i najczesciej na zakręcie gdy naciskam na sprzęgło zaswieca sie kontrolka oleju (mignie pare razy) i zaczyna nim trząść i auto samo zgasnie. Nie wiem jak rozwiązac ten problem bo olej był wymieniony i pokazuje na bagnecie ze jest. Aha i jeszzce do tego zaświeca sie czerwona lampka z temperatury chociaz wszytskie czujniki są juz powymieniane. No i wszytsko było dobrze do czasu gdy lambda sama zaczeła działac, nie wiem czy to własnie przez tą lambde sie nie psuje ale nie jestem pewna. Z góry dziękuje za pomoc bo juz nie radze sobie z tym autem.. Pozdrawiam :wink:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #599989 Wysłany: 24 Lip 2012, 20:38; 
 Temat postu: Re: Lambda?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 19 Gru 2011,
Posty: 372
Pomógł: 6
Zalecałbym pojechac pod komputer i wykasować błędy ale jeszcze jest taka opcja że mozna w inny sposób choć to jest mało prawdopodobne ale warto spróbować. Odpiąć aku na 20-30min i podłączyć spowrotem, jeżeli ten problem nadal bedzie to raczej pod komputer kasować błędy.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic32756.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599999 Wysłany: 24 Lip 2012, 21:08; 
 Temat postu: Re: Lambda?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
@madzia1991 zainteresuj sie tym tematem "Spala 11 l Pb" - topic37002.html Wprawdzie temat, jest inny anizeli Twoj problem. Ale objawy usterki sa podobne, mowa o diagnostyce czujnika temperatury, termostatu, sondy lambda itp.

Kolejny watek to "( Fiat Punto ) Kontrolka oleju na niskich obrotach??" - http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=85035

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600071 Wysłany: 25 Lip 2012, 01:49; 
 Temat postu: Re: Lambda?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
madzia1991, pierwsze co mi sie nasuwa tak poza problemem kto Cie nauczył wciskać sprzęgło w zakrętach i w jakim celu :?: pewnie problem pojawia się też np. podczas dojazdu do skrzyżowań gdy musisz sie na nich zatrzymać :> moja rada na gasnące auto w zakrętach jest taka: po wyjechaniu z zakrętu po prostu puść sprzęgło (nie przekręcaj kluczyka, nie zmieniaj biegu), autem troszkę szarpnie i powinno jechać dalej :D
głównym problemem może być u Ciebie silniczek krokowy, spróbuj go wyczyścić lub zleć to komuś jeżeli nie wiesz o co chodzi :)

Cytuj:
No i wszytsko było dobrze do czasu gdy lambda sama zaczeła działac, nie wiem czy to własnie przez tą lambde sie nie psuje ale nie jestem pewna.

i jak możesz to wytłumacz co przez to rozumiesz :>

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600118 Wysłany: 25 Lip 2012, 10:35; 
 Temat postu: Re: Lambda?
Offline
Forumowicz

Imię: Magdalena
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 3
Dzięki za jakiekolwiek rady:) hmm co do sprzegła to sie lepiej nie wypowiem bo chyba sama sie tak nauczyłam:) a co do lambdy to sprawdził to mój chłopak bo troche sie tym autem interesuje i powiedział ze dopiero pare tygodni temu sie zapaliła i przez to zaczęły sie te problemy. A zaczeło sie od tego ze zaczęło nim szarpac i myslałam ze trzeba mu troche dac większa dawke gazu ale za bardzo to nie pomogło. No a dzis jechałam na benzynie no i po drodze zapaliła sie na chwile kontrolka oleju (kiedy oleju jest tyle ile powinno byc)i całe auto znowu sie wyłączyło heh myślałam ze to tylko na gazie sie tak dzieje no ale sie pomyliłam i jade dzis z nim do mechanika bo juz nie daje z nim rady.. zobaczymy co powie :cry:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600120 Wysłany: 25 Lip 2012, 10:47; 
 Temat postu: Re: Lambda?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
madzia1991 napisał(a):
hmm co do sprzegła to sie lepiej nie wypowiem bo chyba sama sie tak nauczyłam:)
Dobra rada, jak najpredzej pozbadz sie nawyku, wjazdu w zakret ze sprzeglem i/lub zmiany biegow. Oczywiscie mowie tu o zakrecie tzw. "ciasnym", nie o lagodnym luku. W zakrecie powinno sie miec rece na kierownicy, a nie zmieniac biegi. W zakret "ciasny" wchodzi sie juz na zredukowanym biegu, a na wyjsciu mozna zmienic, tak jest najbezpieczniej. Jak Cie cos zaskoczy w zakrecie, dwoma rekoma mozesz zdzialac, jedna to strach myslec... Podobnie jak napisal wieza87, staraj sie nie dotykac sprzegla podczas jazdy, od tego po lewej stronie jest miejsce na noge, chyba ze chcesz czesto sprzeglo wymieniac.... Auto jak jest sprawne nie zgasnie, bedzie sie "dusic", szarpac - wtedy wciskasz sprzeglo.

Zapamietaj, ze wcisniecie pedalu sprzegla powoduje, ze nie mozesz np. hamowac silnikiem, w zimie rozwalisz sie na pierwszym dojezdzie do swiatel, gdzie jak wiadomo sa wyslizgane miejsca.. Naucz sie hamowac silnikiem, to podstawa, szanuj sprzeglo i hamulce. Ze wzgledow bezpieczenstwa, jak rowniez ekonomicznych.

Wiem ze na kursie ucza, jak zdac, ale majac prawo jazdy, nie oznacza ze wszystko potrafimy. Jak powiedzial mi egzaminator, kiedy zdalem za I podejsciem, ma pan prawo jazdy, ktore uprawnia mnie do dalszej samodzielnej nauki. Swiete slowa, ktore zapamietam do konca zycia ;) Polecam Ci lekture "Jak prawidłowo operować pedałami w samochodzie?" http://www.technikajazdy.info/quiz-moto ... mochodzie/ oraz "Czy powinno się hamować silnikiem? Jak i kiedy to robić?" http://www.technikajazdy.info/quiz-moto ... silnikiem/

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600145 Wysłany: 25 Lip 2012, 12:35; 
 Temat postu: Re: Lambda?
Offline
Forumowicz

Imię: Magdalena
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 3
Dzieki za rade postaram sie dostosować do tego :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO