You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 08:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #607284 Wysłany: 25 Sie 2012, 14:55; 
 Temat postu: Stuka plastik pod kierownicą - szału można dostać - help!
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Cześć. Podczas jazdy na nierównościach stuka plastik pod kierownicą na wysokości kierunkowskazów. Stukanie jest jeszcze bardziej nasilone podczas zakręcania w prawo lub lewo na lekkich nierównościach. Kierownica zwykła oryginalna bez poduszki powietrznej. Sprawdziłem krzyżaki - OK. Więc jak kolega rzeł doradził wymieniłem dwa łożyska igiełkowe na wale kierownicy. NIestety to nie pomogło, 50 PLN papa, efekt taki sam.

Pod kierownicą jest plastikowe duże koło czarne którym zadaniem jest odbijanie kierunkowskazów kiedy skręciłem a następnie odkręcam kierownicę na prosto. Sądzę że to kółko stuka, bo nic innego tam nie ma co może przeszkadzać. Kółko od spodu powinno mieć dwie czy jedną blaszkę po prawej i lewej stronie (naprzeciwko)? Ja mam jedno. Co może jeszcze tam stukać? Kierownicę odkręcałem i przykręcałem kilka razy, cały ten układ kierowniczy od krzyżaka w górę doszczętnie rozbierałem 3 razy. No musi być to cholerne koło plastikowe pod kierownicą. Co z nim nie tak?

Co z tym zrobić? Macie na to pomysł? Szału dostaję tak mnie to wkurza...


Ostatnio edytowany przez 8850, 25 Sie 2012, 14:55, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 

 
 Post #607286 Wysłany: 25 Sie 2012, 14:55; 
 Temat postu: Re: Stuka plastik pod kierownicą - szału można dostać - help
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Jesteś pewien, że to plastik a nie maglownica?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607289 Wysłany: 25 Sie 2012, 14:58; 
 Temat postu: Re: Stuka plastik pod kierownicą - szału można dostać - help
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Stuka ewidentnie na wysokości kierunkowskazów, nie niżej, nie pod autem, tylko zaraz pod kierownicą. Odgłos plastik o metal lub plastik o plastik. Jeździłem kręcąc kierownicą i trzymając palce na krzyżakach pochylony pod kierownicę i tam jest OK. STuka plastik pod kierownicą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607294 Wysłany: 25 Sie 2012, 15:41; 
 Temat postu: Re: Stuka plastik pod kierownicą - szału można dostać - help
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 28 Mar 2011,
Posty: 2377
Pomógł: 124
pisałeś że ci stuka pod kierownicą więc doradziłem łożyska kolumny teraz piszesz że stuka plastik a to przecież duża różnica; co do tego plastikowego kółka to u mnie nie stykały te blaszki do bieżni na tym kółku bo kółko było za luźne i w efekcie nie miałem klaksonu więc podkleiłem te kółko taką wyciętą gąbką samoklejącą (grubość ok. 10mm) i to zniwelowało luzy kółka bo jest teraz dociśnięte i klakson działa; co do tych stuków to u każdego może być coś innego i ciężko doradzić coś na odległość


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607297 Wysłany: 31 Sie 2012, 03:49; 
 Temat postu: Re: Stuka plastik pod kierownicą - szału można dostać - help
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
W porządku rzel, nie mam żadnych pretensji :), byłem przekonany że to wina łożysk bo stukało coś na wysokości kierownicy, no wszystko wskazywało że to wina łożysk, było to logiczne. Co ciekawe przed wymianą łożysk wymieniłem same igiełki w lożyskach (można dokupić oddzielnie - komplet 40 sztuk kosztował 7.50 PLn, tam są igiełki każda o rozmiarze 2x8.5mm, jedno łożysko ma 18 igiełek). Ale wymiana igiełek nie pomogła więc wymieniłem całe łożyska.

Klaskon mi działa nie ma problemu. Ale dobry pomysł kolego, z podklejaniem, po raz kolejny może znajdę o co chodzi.

[ Dodano: 31 Sie 2012 03:46 ]

Rozkręciłem kierownicę ponownie. Wydaje się że tym razem rozwiązałem problem stukającego plastiku pod kierownicą.
Stuka koło plastikowe które odpowiada za odłączanie kierunkowskazów po wyprostowaniu kierownicy. Po ściągnięciu kierownicy owinąłem kołnierz kierownicy który wchodzi w ten plastik szeroką taśmą klejącą bezbarwną za 4 PLN kilkanaście zwoji. Taśma jest 2 razy szersza niż metalowy kołnierz kierownicy mający może ok. 1.5-2 cm długości dlatego to co zostaje robi jako "uszczelka" lub "dociskacz" do koła plastikowego. Połowę szerokości taśmy jest na kołnierzu kierownicy, połowę miażdżę (ściskam, lekko nacinam) robiąc z tego docisk, uszczelkę. KIerownicę założyłem, dokręciłem, zrobiłem test po dziurach, stukanie ustało. Jak ktoś rozkręci kierownicę to będzie wiedział o co chodzi. Acha, jak pierwszy raz ściągnie się kierownice to potem ona już będzie schodziła dużo lepiej. Za pierwszym razem szarpałem i waliłem z kolegą kilkanaście minut lejąc wd40 no i podbiłem też sobie oko bo dostałem rykoszetem :).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO