You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #608544 Wysłany: 30 Sie 2012, 19:56; 
 Temat postu: wtrysk paliwa przy lpg
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Sie 2012,
Posty: 34
Witam Was.

Zastanawiam się ( bo nie mam w tej chwili jakiś większych funduszy na podłączanie do kompa ) znany wszystkim tutaj problem z "marchewką", czyli kontrolką od wtrysku paliwa. A mianowicie posiadam Punciaka 1.2 v8 w LPG i benzynka,sekwencja multi pointa.

Chodzi o to, że po odpaleniu kontrolka znika ( po odpalam zawsze z benzynki ) a jak przerzucam na gaz, kontrolka zaczyna się świecić. Czytałem u Was na forum, że może to być któryś z bezpieczników, może to być coś z sondą, coś z cewką i temperaturą silnika. Chciałem się Was poradzić, czy w moim przypadku też te wszystkie cześci mogą być uszkodzone. Kontrolka się pali ale żadnego problemu w jeździe nie ma. Trzyma obroty na ok 1,5tyś jak jest zimny, ale myślę że to normalne. Potem jak się dobrze rozgrzeje, potrafi od czasu do czasu spadać z obrotów - a mianowicie jak dojeźdzam do skrzyżowania, zatrzymuję się to spadają obroty na ok 0,8tyś i prawie przygasa czasem, czasem potrafi zgasnąć a czasami normalnie na 1 tyś. się utrzymuje. Wszystkie bezpieczniki sprawne. Czy możliwe jest to, że coś jest uszkodzony czujnik temperatury? Nie przegrzewa się specjalnie, ale problem spadania z obrotów jest gdy się rozgrzeje troszeczkę. Jest bardzo wiele tematów tu na forum ale jeśli chodzi o beznynke. A na beznynce wszystko ok, kontrolka się nie świeci. A może lpg jest starszej generacji ( szczerze nie wiem jakiej ) i coś nie wysyła do kompa odpowiedniego syganału?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #609751 Wysłany: 05 Wrz 2012, 17:16; 
 Temat postu: Re: wtrysk paliwa przy lpg
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 20 Lis 2011,
Posty: 575
Pomógł: 1
Jeżeli masz książeczkę gwarancyjną na gaz albo chociaż świstek na butle gazu, bądź wiesz gdzie zakładany był gaz podjedź i powiedź, że pojawia się taki problem.

A co do tej " marchewki " to czy ona nie jest oznaczeniem rezerwy paliwa :> ? A wtrysk paliwa nie powinien być po prawej stronie nad kontrolką akumulatora oraz oleju ( o ile się nie mylę ) no i wtrysk ma kolor czerwony :/ Jeżeli Tobie o to chodzi to podjechać trzeba do gazownika i on Tobie to odłączy w ciągu 10min z montażem :P Mi brakowało tej kontrolki, ale uświadomił mnie, że będzie ciągle świecić na LPG i będzie rzucało się w oczy...

_________________
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=11749
Bo
Mogę
Więcej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #610655 Wysłany: 09 Wrz 2012, 16:19; 
 Temat postu: Re: wtrysk paliwa przy lpg
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Sie 2012,
Posty: 34
Po pierwsze to dzieĸuję Ci za odpowiedź!

Ta marchewka nie jest oznaczeniem rezerwy paliwa - to jets kontrolka że coś się dzieje, z wtryskiem paliwa.. ;)
Tak, właśnie ta kontrolka jest nad kontrolką akumulatora i jest oznaczona kolorem czerwonym ;)

Kontrolka mi nie przeszkadza szczerze, tylko problem jest z tym gasnięciem.. Gdy jadę - jest wszystko w porządku, ale gdy dojeżdzam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło to spadają obroty albo do 0,8 albo w ogóle gasnie... Odpalić, to odpala jak iskierka, ale gaśnie - czy może sama regulacja wystarczy? Może za "oszdzędnie" jest ustawiony i filterek przeczyścić? Jak myślicie?

Czekam na odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #610658 Wysłany: 09 Wrz 2012, 16:31; 
 Temat postu: Re: wtrysk paliwa przy lpg
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
No to wiesz, jaką masz instalację, czy nie? Bo tak to sobie możemy gdybać.

Podaj spis poszczególnych części instalacji i wtedy można się domyślać.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #610663 Wysłany: 09 Wrz 2012, 16:44; 
 Temat postu: Re: wtrysk paliwa przy lpg
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 20 Lis 2011,
Posty: 575
Pomógł: 1
Mi obroty też spadały tak do 0,8tys. i mniej ( całe auto się trzęsło oraz gasło ), ale nie miałem założonej obudowy filtra powietrza i łapał go za dużo. Po założeniu obudowy obroty jak stoję na czerwonym spadną czasem do 0,8, ale od razu wracają do 1k ( założyłem obudowę i wróciło prawie wszystko do normy ), ale mam podjechać we wtorek na regulację gazu i wtedy niby zawsze będzie 1k obrotów. Auto od czasu założenie filtra zgasło mi 2x ( raz nie mam pojęcia czemu, a za drugim skończył się gaz :E )

_________________
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=11749
Bo
Mogę
Więcej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #610812 Wysłany: 10 Wrz 2012, 09:20; 
 Temat postu: Re: wtrysk paliwa przy lpg
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
bialko0019 napisał(a):
Gdy jadę - jest wszystko w porządku, ale gdy dojeżdzam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło to spadają obroty albo do 0,8 albo w ogóle gasnie... Odpalić, to odpala jak iskierka, ale gaśnie - czy może sama regulacja wystarczy? Może za "oszdzędnie" jest ustawiony i filterek przeczyścić? Jak myślicie?


Nie wiem jak tam to wszystko działa w LPG ale w benzynie za to odpowiada śilniczek krokowy. Wydaje mi się że na LPG powinno być to samo wiec zacznij może od tej najłatwiejszej rzeczy.
Tu masz "zrób to sam" http://fiatpunto.com.pl/topic2693.html co prawda do 1.1 ale u Ciebie jest tak samo :)

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO