You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #612203 Wysłany: 15 Wrz 2012, 12:04; 
 Temat postu: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Wrz 2012,
Posty: 55
witam.

przyszło mi napisać post również w tym dziale. otóż, dzisiaj zatrzymałem się na chwilę na parkingu po niezbyt długiej jeździe i w momencie kiedy zaparkowałem auto, ale przed wyłączeniem silnika, zapaliła się czerwona kontrolka od układu wspomagania, wspomaganie przestało działać, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat żeby sprawdzić instrukcję. jest to już drugi raz, kiedy taka sytuacja miała miejsce, po raz pierwszy stało się tak przedwczoraj.
w obu wypadkach wyłączyłem silnik, a po ponownym uruchomieniu wszystko było ok, to znaczy wspomaganie działa, a kontrolka się nie pali.
mam już zaplanowany przegląd auta w jednej ze stacji diagnostycznych, jednak póki co kursuję między Bielskiem a Krakowem i potrzebuję samochodu.
w związku z tym mam pytanie, czy mogę jeździć do momentu kiedy skończę sesję i dopiero wtedy podjechać na przegląd ? czy lepiej od razu odstawić auto na badanie techniczne ? mieliście może kiedyś podobną sytuację ?

PS ostatnio jadąc w nocy wpadłem w dość dużą dziurę, której nie zauważyłem, jednak przy niewielkiej prędkości (cudowne polskie drogi :/ ), czy to może być powodem ?

z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #612751 Wysłany: 17 Wrz 2012, 08:36; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Od razu Ci napiszę, że to wina ładowania.
Jedź na sprawdzenie alternatora, najprawdopodobniej czeka Cię wymiana bądź renegeracja.
Miałem to w szarym grande, myślałem, że poszło wspomaganie a wtedy 3000zł najmarniej ale się okazało, że ładowanie za słabe i dlatego nie działało wspomaganie. :)

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #612768 Wysłany: 17 Wrz 2012, 09:58; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Wrz 2012,
Posty: 55
no właśnie... nie wiem czy idę dobrym tropem, bo mechanik ze mnie żaden, ale zdarza się też (bardzo rzadko), że przy uruchamianiu silnika silnik nie odpala, natomiast pojawia się komunikat "za wysoka temperatura płynu chłodniczego", wskazówka temperatury silnika idzie do samej góry (mimo że silnik zimny), następnie opada, a po wyłączeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu silnika wszystko gra... to też wskazywałoby na alternator ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #612772 Wysłany: 17 Wrz 2012, 10:24; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
dkajzer napisał(a):
natomiast pojawia się komunikat "za wysoka temperatura płynu chłodniczego", wskazówka temperatury silnika idzie do samej góry (mimo że silnik zimny), następnie opada, a po wyłączeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu silnika wszystko gra... to też wskazywałoby na alternator ?
Ja tak miałem jak zaczynał się kończyć akumulator. Po wymianie na nowy jest ok. Dla pewności sprawdź wcześniej alternator tak jak radził Sebooo.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #612825 Wysłany: 17 Wrz 2012, 14:05; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Ja wtedy miałem prawie nowy akumulator i takie jaja się zaczęły robić.
Pojedź na sprawdzenie napięcia, odrazu Ci sprawdzą akumulator i będzie git
Tak czy siak stawiam na alternator, ma zbyt małe ładowanie a jeśli chodzi o wskazówkę temperatury to może być za to odpowiedzialny termostat bądź czujnik termostatu.

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #612860 Wysłany: 17 Wrz 2012, 16:20; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Wrz 2012,
Posty: 55
Mnie sie wydaje ze termostat jest raczej sprawny, bo w czasie jazdy wskazuje poprawna temperature... Wskazowka temperatury silnika czasami tylko swiruje, tak jak to opisalem, ale tylko w momencie jesli silnik nie odpali za pierwszym razem. Tak wiec ja jednak sklanialbym sie ku wersji ze winny jest alternator i /lub aku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #612864 Wysłany: 17 Wrz 2012, 16:28; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
To na bank wina akumulatora/alternatora... Do tego czasem dochodzą inne objawy jak miganie przebiegu albo problemy z immo. U mnie akumulator wydawał się niby w dobrym stanie bo kręcił silnikiem aż miło a jednak po wymianie na Centrę Futurę wszystkie te problemy zniknęły od razu i jak do tej pory (2 lata) jest ok.

Sebooo - to że miałeś nowy akumulator o niczym nie świadczy - jeśli alternator był niesprawny i nie doładowywał to aku mógł być w kiepskim stanie już po dość krótkim czasie.

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #612928 Wysłany: 17 Wrz 2012, 19:58; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Wiem tylko, że po regeneracji alternatora wszystko pięknie chodziło ;]

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #613113 Wysłany: 18 Wrz 2012, 14:33; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
może być aku, albo jednorazowy failur, jak zapiekły mi się koła i dużą siłą musiałem się ich pozbyć, po wyjeździe zapaliła mi się kontrolka, po ponownym uruchomieniu silnika nie było. Wszyscy uśmiercili mój czujnik wspomagania, ale odpukać do tej pory powtórki z rozrywki nie było :)

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #614007 Wysłany: 21 Wrz 2012, 22:31; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 21 Wrz 2012,
Posty: 1
mam podobną historię..
kupiłem niedawno kropka, tydzień temu musiałem zrobić przegląd, wszystko ok (wymiana oleju /ten sam typ/, filtr oleju, powietrza)

po przeglądzie umyłem, zatankowałem do pełna i trasa 360 km. Po 10 km jazdy (ostro pod górę, sporo zakrętów, serpentyny, zjazd w dół)... komunikat o awarii wspomagania, odcięcie dopływu paliwa i wygaszenie silnika. Zrobiłem jak w instrukcji, odczekanie i po przekręceniu kluczyka wszystko ok. Chyba z 10 razy mi zgasł silnik na trasie ale dojechałem (a trochę słabo jakby tak zgasł przy wyprzedzaniu, ale się obyło..). Przez ten tydzień mało jeździłem ale z ciekawości do pracy (ok 5-6 km) zdarzało się to samo (bez reguły, zaraz po wyjeździe z osiedla, zimny/gorący silnik, czasem spokój). Dodam że od 2-3 tyg komputer pokazuje również minus 8stC jak jest +15, również raz komunikat o dużej temperaturze płynu. Przed chwilą wracając zauważyłem przepaloną żarówkę z przodu.
Jutro mam zamiar jechać na sprawdzenie na kompie ..

dkajzer - wyjaśniło Ci się coś? jak będę po sprawdzeniu na kompie dam znać co za wirus


Góra
 Profil  
 
 
 Post #614019 Wysłany: 22 Wrz 2012, 00:36; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Wrz 2012,
Posty: 55
u mnie na razie spokój. wydaje mi się, że tak jak ustaliliśmy z Kolegami, u mnie winny będzie alternator/aku. przegląd dopiero mnie czeka, bo na razie skupiam się na zamknięciu sesji na studiach, ale oprócz tych dwóch razy o których pisałem, więcej takie zdarzenie nie miało miejsca... ale koniecznie napisz co wyszło przy diagnostyce ;) mam nadzieję, że to nic strasznego :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #620856 Wysłany: 20 Paź 2012, 21:04; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Sprawdź najpierw klemy na aku. Później ładowanie, a na końcu wspomaganie.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #621534 Wysłany: 23 Paź 2012, 20:34; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ST ..... Tychy
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 336
Pomógł: 2
Jeżeli chodzi o wspomaganie o którym koledzy tu piszą, to ja miałem identyczny przypadek. Działał, po kilku kilometrach się odłączało, a po przekręceniu kluczyka na nowo się włączało i było jakiś czas OK, czasem nawet tydzień.
Jak się później okazało to był czujnik skrętu.

Ale j0żeli komunikatów o błędach jest zbyt dużo można faktycznie przypuszczać że to coś z prądem...ja osobiście stawiam na alternantor...jak to w Fiatach pewnie pękła obudowa

_________________
Grande Punto 1.4 8V 77KM Active 5D

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662502 Wysłany: 24 Kwi 2013, 19:35; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Chomik78
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SPI
Rejestracja: 21 Paź 2012,
Posty: 10
Mialem to samo. Co jakis czas wyskakiwal komunikat o awarii wspomagania. Problem znikl po wymiane alternatora
Sebooo napisał(a):
Od razu Ci napiszę, że to wina ładowania.
Jedź na sprawdzenie alternatora, najprawdopodobniej czeka Cię wymiana bądź renegeracja.
Miałem to w szarym grande, myślałem, że poszło wspomaganie a wtedy 3000zł najmarniej ale się okazało, że ładowanie za słabe i dlatego nie działało wspomaganie. :)


[ Dodano: 24 Kwi 2013 19:35 ]

Mialem to samo. Co jakis czas wyskakiwal komunikat o awarii wspomagania. Problem znikl po wymiane alternatora
Sebooo napisał(a):
Od razu Ci napiszę, że to wina ładowania.
Jedź na sprawdzenie alternatora, najprawdopodobniej czeka Cię wymiana bądź renegeracja.
Miałem to w szarym grande, myślałem, że poszło wspomaganie a wtedy 3000zł najmarniej ale się okazało, że ładowanie za słabe i dlatego nie działało wspomaganie. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662516 Wysłany: 24 Kwi 2013, 21:49; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Jakub
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 28 Lut 2013,
Posty: 13
Witam!
Przyłączę się do tematu. Mam pewien "problem" ze wspomaganiem w GP z 2005 roku. Objawy są następujące:
-Na zegarach pojawia się czerwona ikonka dot. problemu ze wspomaganiem
-Na wyświetlaczu pojawia się informacja dot. tego problemu
+dodatkowo sygnał dźwiękowy.
Jednak wspomaganie cały czas działa-zarówno CITY jak i 'zwykłe'. Problem występuję praktycznie tylko i wyłącznie przez chwilę po odpaleniu auta (w sensie, że nie po każdym odpaleniu, tylko raz na jakiś czas po uruchomieniu silnika) - najczęściej przez kilka sekund, czasem trochę dłużej, najczęściej pomaga pokręcenie kierownicą = lewa, prawa i po problemie. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby problem wystąpił podczas jazdy. Czy takie objawy mogą mieć coś wspólnego z ww. awarią alternatora? bo jak sobie próbuję to ogarnąć to wychodzi mi, że to może być to, ponieważ: chwila po odpaleniu + alternator zaczyna dopiero ładowanie akumulatora = mniej prądu dla wspomagania. Czy dobrze myślę? a może to coś innego?

pozdrawiam,
Jakub


p.s.
Sprawdzałem przed chwilą napięcie akumulatora i wygląda to tak:
-po odpaleniu, z włączonymi światłami, radiem, nawiewem = ok 13.8-13.9V
-zgaszony silnik = 12.3-12.4V
Czy takie wartości są ok? czy może jednak są trochę za niskie?
Dodam tylko, że podczas sprawdzania problem ze wspomaganiem nie występował, nawet podczas gwałtownego, mocnego kręcenia kierownicą. Może jutro rano uda mi się sprawdzić napięcie po odpaleniu....o ile czas pozwoli....
p.s. 2
Dodam jeszcze, że ww problem występował częściej gdy na dworze było zimno (auto stoi przed domem), a teraz, im cieplej = tym rzadziej, albo tylko tak mi się wydaje :?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662632 Wysłany: 25 Kwi 2013, 16:36; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr

Imię: Wiesław
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 24 Sty 2010,
Posty: 338
Pomógł: 4
Nie pocieszę Cię, masz uszkodzony czujnik skrętu dokładnie tak samo mi wariowało od września do października zeszłego roku aż ASO mi wymieniło całe wspomaganie na gwarancji bo sam czujnik im nie wolno, pytałem ich co właściwie zawiodło że takie komunikaty mi się pojawiają jak u ciebie, odpowiedz przerwy w ciągłości sygnału z czujnika skrętu , dłuższe zwlekanie z tymi komunikatami skończy się uwaleniem centralki a koszt naprawy podskoczy , szukaj prywatnego mechanika specjalizujący się w naprawach wspomagania czym prędzej, koszt góra 800-900 zł z nowym czujnikiem, powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662658 Wysłany: 25 Kwi 2013, 19:00; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Jakub
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 28 Lut 2013,
Posty: 13
MARINESKU napisał(a):
Nie pocieszę Cię, masz uszkodzony czujnik skrętu dokładnie tak samo mi wariowało od września do października zeszłego roku aż ASO mi wymieniło całe wspomaganie na gwarancji bo sam czujnik im nie wolno, pytałem ich co właściwie zawiodło że takie komunikaty mi się pojawiają jak u ciebie, odpowiedz przerwy w ciągłości sygnału z czujnika skrętu , dłuższe zwlekanie z tymi komunikatami skończy się uwaleniem centralki a koszt naprawy podskoczy , szukaj prywatnego mechanika specjalizujący się w naprawach wspomagania czym prędzej, koszt góra 800-900 zł z nowym czujnikiem, powodzenia.

Dzięki za odpowiedź, przy najbliższej okazji podjadę do znajomego mechanika porozmawiać o tym, niech posprawdza wszystko i pewnie trzeba będzie pozbyć się $$$... :cry:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #690556 Wysłany: 13 Wrz 2013, 12:43; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 19 Wrz 2008,
Posty: 10
Hubik napisał(a):
To na bank wina akumulatora/alternatora... Do tego czasem dochodzą inne objawy jak miganie przebiegu albo problemy z immo. U mnie akumulator wydawał się niby w dobrym stanie bo kręcił silnikiem aż miło a jednak po wymianie na Centrę Futurę wszystkie te problemy zniknęły od razu i jak do tej pory (2 lata) jest ok.

Sebooo - to że miałeś nowy akumulator o niczym nie świadczy - jeśli alternator był niesprawny i nie doładowywał to aku mógł być w kiepskim stanie już po dość krótkim czasie.



Witam. U mnie jest podobny problem. Jak rano odpalę kropka to nie załącza się wspomaganie i pali się lampka. jak przejadę kilka lub kilkanaście kilometrów, zgaszę i zapalę jesze raz to jest ok i wspomaganie działa, ale gdy zatrzymam się na ok. godzinę to po odpaleniu wspomaganie znowu nie działa. Myślałem że to wina starego akumulatora ale wczoraj kupiłem nowy (centra plus 44ah 400) i dalej jest to samo.
Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?
Dodam że w zeszłym roku miałem problem z lutami na płytce w silniczku ale przelutowałem je i było ok.
Będę wdzięczny za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694268 Wysłany: 07 Paź 2013, 21:36; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 07 Paź 2013,
Posty: 10
Witam

Właśnie co kupiłem moją kropkę a już po pierwszej przejażdżce pojawiła się kontrolka wspomagania i jego brak (ciężkie kręcenie kierownicą). Po zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo wszystko ok ale po jakimś czasie znów się pojawia ta kontrolka :/ Dodatkowo komunikat o tym, że mam skontrolować światła pozycyjne (myślałem że żarówka przepalona ale wszystko jest ok). Rozumiem, że to wina alternatora czy jest jakiś inny powód?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694309 Wysłany: 08 Paź 2013, 07:42; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Las
Rejestracja: 12 Lis 2009,
Posty: 316
Pomógł: 2
a reflektory są oryginalne ? czy może ringi itp ?

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1,4 8V DYNAMIC CZERWONY SKA


topic19004.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694401 Wysłany: 08 Paź 2013, 20:57; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 13 Wrz 2011,
Posty: 138
Pomógł: 1
Jakub87 napisał(a):
Witam!
Przyłączę się do tematu. Mam pewien "problem" ze wspomaganiem w GP z 2005 roku. Objawy są następujące:
-Na zegarach pojawia się czerwona ikonka dot. problemu ze wspomaganiem
-Na wyświetlaczu pojawia się informacja dot. tego problemu
+dodatkowo sygnał dźwiękowy.
Jednak wspomaganie cały czas działa-zarówno CITY jak i 'zwykłe'. Problem występuję praktycznie tylko i wyłącznie przez chwilę po odpaleniu auta (w sensie, że nie po każdym odpaleniu, tylko raz na jakiś czas po uruchomieniu silnika) - najczęściej przez kilka sekund, czasem trochę dłużej, najczęściej pomaga pokręcenie kierownicą = lewa, prawa i po problemie. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby problem wystąpił podczas jazdy. Czy takie objawy mogą mieć coś wspólnego z ww. awarią alternatora? bo jak sobie próbuję to ogarnąć to wychodzi mi, że to może być to, ponieważ: chwila po odpaleniu + alternator zaczyna dopiero ładowanie akumulatora = mniej prądu dla wspomagania. Czy dobrze myślę? a może to coś innego?


Miałem dokładnie tak samo - dwa lata pracowało w ten sposób aż padło. Do wymiany czujnik skrętu i wszystko będzie śmigać, bez żadnych błędów, kontrolek. Zapraszam do tematu http://fiatpunto.com.pl/topic408-250.html. Na ost stronie moje wypociny :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784416 Wysłany: 14 Wrz 2015, 12:11; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 30 Sie 2015,
Posty: 14
Panowie, u mnie to samo, dziś pierwszy raz wyłączylo się wspomaganie, po starcie silnika jeszcze raz wróciło.

Sprawdziłem ładowanie, akumulator mam nowy. Panowie niestety alternator działa jak Bozia przykazała, 14,1 na wolnych, po wlaczeniu klimy i długich spada do 13,5 po czym wraca do 14,0, przy kręceniu kierą na CITY są chwilowe spadki do 13, i od razu wraca...

Czy to oznacza, że alternator mogę sobie odpuścić?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784488 Wysłany: 15 Wrz 2015, 15:12; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
Jeżeli bez dotykania gazu odpalasz , kręcisz i wyskakuje błąd , który niknie po przygazówce ponad 2k obr to altek siada. Przynajmniej u mnie tak było , że nie wzbudzało , ew. nie robiło na niskich obrotach prądu a wspoma dużo go pobiera

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #786367 Wysłany: 15 Paź 2015, 23:10; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Forumowicz

Imię: Zbigniew
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 15 Paź 2015,
Posty: 1
Witam,

Od jakiegoś czasu przy skręcaniu autko wydaje charakterystyczne "buczenie". Generalnie wygląda to dokładnie tak :

https://www.youtube.com/watch?v=hORaK4Nmk0E

Więc diagnoza jakby jest. Ale pytanie moje to : czy ktoś może polecić jakiś warsztat w okolicach 3miasta ? I ile z tym czymś można jeździć ( jak na razie jedyny objaw to "buczenie" )

Bo tutaj : http://www.elektronic-serwis.pl/kontakt.php - czytałem mega dobre opinie o nich ale wyprawa do Poznania jakoś mi się nie widzi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #804684 Wysłany: 04 Maj 2016, 09:38; 
 Temat postu: Re: awaria wspomagania kierownicy ?
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Maj 2016,
Posty: 1
Witam mam problem ze wspomaganiem może ktoś mi polecić warsztat na śląsku ??? :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO