You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 08:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #509282 Wysłany: 03 Paź 2011, 22:52; 
 Temat postu: wzmak - czy warto go montować? / i pytanie o taśmę dekarską.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Mam w spadku wzmacniacz Alphard-Weier C980 4x60rms, 4x250max.
Czy ktoś z naszych speców od CA kojarzy ten sprzęt? Jestem świadomy tego, że jest to coś z niskiej półki, być może z tak niskiej jak RTO SX6002, którego miałem. Zastanawiam się czy sprzedać go za te 60-70zł (pewnie więcej nie dostanę) czy zostawić i podłączyć na nim przód i ewentualnie suba zamiast tyłu. Kanały można mostkować, także miałbym po 60w na przód i jeden mocny kanał na do sub.
Czy jego jakość jest tak marna, że nie warto?
Przypomnę, mam radio pioneer deh-p7400mp i z przodu zestaw helix b62c (kiedy miałem wzmak RTO to tylko pogorszył jakość jajek)
Wygłuszenie drzwi i montaż głośników na dystansach (a nie panelach jak teraz) jest w planie. Na razie wiszą w panelach ale zaczynam się bardziej wdrażać w temat, żeby zrobić to jakoś konkretniej.

Jeszcze pytanie co do taśmy dekarskiej, chcę, żeby to było w miarę tanio więc na pewno taśma zamiast mat. Jakaś konkretna firma? Możecie podrzucić jakiś link z allegro?

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #509286 Wysłany: 03 Paź 2011, 23:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Nadwarciański Park Krajobrazowy
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 813
Pomógł: 2
w budowlanym normalnie kup
ja co prawda jeszcze drzwi nie robiłem ale podłogę całą ud przodu po bagażnik i ciszej wewnątrz
i nie ma problemów żeby w upał się topiła i śmierdziałą czy coś, czy żeby się topiła i pływała
wydaje mi się że w budżetowym wydaniu to całkiem dobra opcja

[ Dodano: 03 Paź 2011 23:04 ]
dodam że rok mam już obklejone
a co do wzmaka to nie znam się aż tak na modelach konkrentnych ale alphard raczej szału nie robi. Aczkolwiek wiem że wśród głośnikw estradowych miał parę modeli o bardzo dobrych proporcjach ceny do jakości

_________________
Punto Selecta, swap manual
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509314 Wysłany: 04 Paź 2011, 11:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
Ja mam u siebie 4x50rms tyle że Zapco.... I powiem szczerze że dają radę z aktywką na Focal'u (100rms) i DLS'ie. Tak jak pisze Pietro nie jest to firma z wyższych lotów ale jak sie nie ma co sie lubi to wiesz. Możesz podpiąć przód - 2 kanały (pod warunkiem że przedni zestaw masz na zwrotkach pasywnych) i pod te "jajka" następne 2 kanały. Z resztą helix b62c ma 50rms więc chyba jakoś sie zgrają. A co do jakości to sam ocenisz.

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509347 Wysłany: 04 Paź 2011, 14:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Ja doskonale rozumiem, że firma firmie nie równa ale alphard to już coś powyżej VoiceKraft :E
Czyli podłączyć i sprawdzić - inaczej się nie dowiem. OK :)
Cytuj:
jak sie nie ma co sie lubi to wiesz

to czasem lepiej wcale nie zakładać :E
Równie dobrze mogę go sprzedać... płakać po nim nie będę ani trochę, a miałbym $$ na taśmę dekarską :) Dystanse z MDFu będę robił sam, także koszt zerowy prawie.
Wygłuszenie drzwi i głośniki grające pod radiem dadzą mi dużo więcej niż głośniki w "powietrzu" bez komory praktycznie i wzmacniacz z niskiej półki.
Nie wiem jeszcze nic na temat tego czy zwrotnice są pasywne czy aktywne. Jak to rozróżnić to sobie najwyżej poczytam.

Do jajek go podłączać nie będę. Jeśli miałbym już mieć wzmacniacz w samochodzie to w końcu złożył bym jakiś subwoofer. Chociażby na powerbass'ie 25cm albo co by mi tam polecili w miarę tanio.


Możesz mi się Mistrzu Rafale wypowiedzieć na temat taśmy? Mogę kupić jakąś tanią na allegro?
chociażby którąś z tych:
http://allegro.pl/folnet-tasma-dekarska ... 32295.html
Nie żeby mi odpowiedź Pietra jakoś nie wystarczała ale wiadomo, że jak się ma takiego fachowca "pod ręką" to lepiej się upewnić raz jeszcze :)

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509355 Wysłany: 04 Paź 2011, 15:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
staH napisał(a):
to czasem lepiej wcale nie zakładać Szczerbol


E tam czasem może i warto :P


staH napisał(a):
Nie wiem jeszcze nic na temat tego czy zwrotnice są pasywne czy aktywne. Jak to rozróżnić to sobie najwyżej poczytam.


Na pewno pasywne :P

staH napisał(a):
Chociażby na powerbass'ie 25cm albo co by mi tam polecili w miarę tanio.


Miałem PB s-10 (275RMS) i na mostku 2x50rms ładnie telepało :P (nie wiem jak w tym alphardzie mocowo ale zniekształcenia pewnie ma zaje***)


staH napisał(a):
Możesz mi się Mistrzu Rafale wypowiedzieć na temat taśmy? Mogę kupić jakąś tanią na allegro?
chociażby którąś z tych:


Wez idz sobie do CASTO, Brico lub innego marketu budowlanego i kup najgrubszą taśmę dekarska w dobrej cenie. No i też żeby była w miarę szeroka. Bo taką 10cm szer to dużo zabawy będziesz miał.

Ja mam u siebie w sklepie dekare firmy SIKA Multiseal 300mmx10m koszt takiego cudeńka 130zł ale to jest tak jakby markowe więc za jakiegoś "no name" zapłacisz mniej.


----------------

Według moich obliczeń jeżeli będziesz wyklejał tylko dziury konstrukcyjne to na przednie drzwi potrebujesz ok 6m dekary o szerokości 30cm (tak jakby 3 paski na drzwi po 1mx30cm) Tyle że pasoało by i wykleić blachę od wewnątrz coby nie bylo rezonansu....


Schodzę na psy w dekarze sie obracam :E

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509395 Wysłany: 04 Paź 2011, 16:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Zobaczymy. Narazie wzmak poleży. Jak kiedyś w końcu wygłusze drzwi to sprawdze co on da.
Musze się za to wziąć w końcu.
Cóż u nas w okolicy marketów budowlanych brak, najbliżej prawie 20km. Ale poszukam ogólnie. Środka drzwi chciałem nie wyklejać, ktoś kiedyś wspominał że za głośnikiem dać matę i to takie minimum. Do tego mam dwa kawałki maty 25x25cm. Taśma ok 70zł, jakbym miał kupić dwie albo trzy żeby wykleić w środku to wolałbym oddać auto do wygłuszenia bo to ponoć ok 300zł. Ale to i tak ciągle dużo.

Oj tam. Nie schodzisz na psy. Jak już się znasz to czemu by nie pomóc :)

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509411 Wysłany: 04 Paź 2011, 17:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
wiesz za głośnikiem to tylko dajesz żeby dzwięk sie rozpraszał i tłumiło drgania. A jak całe wyklejasz to robi CI sie niby komora i wtedy masz inny kick i sednie tony :P

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509418 Wysłany: 04 Paź 2011, 17:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Teraz zwątpiłem.
Powiedzmy, że zamontuje ten MDF, zakleję dziury konstrukcyjne. Czyli częściowe zrobienie. Może mi to w jakimś stopniu dać gorszy dźwięk niż mam teraz? Jest opcja, że będzie gorzej niż teraz? Wspominałeś o rezonansie...

Nie włożę w to auto 300zł tylko po to, żeby mi lepiej grało ;) Te 300zł to już prawie pół podłogi.
Te 60-70zł na taśmę dekarską i dystanse domowej roboty jestem w stanie poświęcić jeśli efekt z tego będzie pozytywny.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509438 Wysłany: 04 Paź 2011, 19:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław Śl.
Rejestracja: 02 Lut 2010,
Posty: 973
Pomógł: 3
staH z tego co ja posłuchałem alphard to ten sam złom co voice kraft czy buszman bądź first i ja na twoim miejscu pozbyłbym się go dozbieral i kupił cos ze starej serii sonny xm bądź alpina 35..
Wygłuszenie dekarą poprawia ale efekt jest mizerny.Ja kiedyś robiłem ludziom na dekarce ale zrezygnowałem z tego bo na dobre wygłuszenie z dekary samych drzwi wychodziło ok 130-150zł a jak by nie patrzeć dołożyć można kolejne 150zł i masz kit na drzwi z dynamata gdzie nie ma porównania do dekarki ...

_________________
topic23668.html <- zapraszam do mojej kropki



topic30138.html - WYKONAM CAR AUDIO-zabudowy,panele,itp

Nie robić interesów z raxor19 pajac i krętacz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509463 Wysłany: 04 Paź 2011, 20:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Jeśli efekt mizerny to nawet nie ma sensu robić.
Więc zostaje tak jak jest i głośnik będzie wisiał w panelu.
Dozbieranie to wzmaka a później jeszcze 170zł do wygłuszenia mija się z celem.
Poszłaby na to cała kasa, którą mam, a za coś trzeba jeździć, płacić neta i telefon.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509466 Wysłany: 04 Paź 2011, 21:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 24 Mar 2010,
Posty: 135
staH ja też chciałem wygłuszyć drzwi tanim kosztem bo była opcja że kropek pójdzie w niedługim czasie na części...
Poszedłem do sklepu z CA (bo mam kolo domu) zamawiać nowe chinche i dystanse i inne duperele, no i wspomniałem o dekarze... kolega polecił mi jakieś tam maty do wygłuszania które miał w sklepie, (ale nie bolla bo to g*wno widziałem u kumpla jak po jakimś czasie twardnieje, pęka i odpada), przy zakupach całości opuścił mi do bodajże 9 zł za sztukę, a kupiłem 10 mat (po 5 na drzwi, chociaż do zakrycia samych otworów wydaje mi się że starczyłyby po 3 na drzwi). Tu muszę dodać że zewnętrzne blachy wygłuszyłem sprayem do wygłuszania sinuslive, bo tam i tak jest ciężki dostęp, więc poszło mi tez po puszce na jedne drzwi, ale efekt jest nie do porównania. Na moich głośnikach pod wzmacniaczem niejedna osoba powiedziałaby że w bagażniku coś gra ;) Tupnięcie mocne jest, jeśli nie odetnę głośników to i basik ładnie schodzi... Szczerze powiedziawszy nigdy bym się nie spodziewał że wygłuszenie da aż tyle...
Tak więc nie ma takiej opcji żeby było gorzej niż teraz ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509532 Wysłany: 05 Paź 2011, 10:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
LichuniU napisał(a):
rzy zakupach całości opuścił mi do bodajże 9 zł za sztukę, a kupiłem 10 mat


Wez idz z tym. To już wolę dekarę;/ Ten syf klei sie tylko i wyłącznie na ciepło a jak ostygnie to robi sie z niego kupa... I od byle czego pęka....
Wiem bo u siebie w bagażniku koło chciałem tym okleić. Na szczęście kupiłem tylko 3 maty ;]

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509559 Wysłany: 05 Paź 2011, 12:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 24 Mar 2010,
Posty: 135
rafal-pl to fakt. Trzeba było je kleić na ciepło żeby dopasować do kształtu blach... Na szczęście ja je kładłem dość grubo (dwie, gdzieniegdzie i trzy warstwy) tak więc u mnie puki co nic nie pęka, zobaczymy po zimie.
Więc u mnie wyglądało to znośnie:

Image

Tak jak napisałem wcześniej czy popękają w zimie to się dopiero okaże, jednak ta ich sztywność też ma swoją zaletę. Klej trzyma zajebiście, nie ważne czy na zimno czy na gorąco, maty trzeba podgrzać tylko do układania i później tworzą sztywną zamkniętą przestrzeń.
Nie mają konsystencji smoły jak te miękkie, więc nawet się nie pobrudziłem.
Zresztą, najważniejsze że różnica w graniu jest ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509563 Wysłany: 05 Paź 2011, 12:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
Ja bym zaryzykował stwierdzenie że stają sie plastikiem. Więc co to ma tłumić? :D

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #580906 Wysłany: 01 Wrz 2012, 00:48; 
 Temat postu: Re: wzmak - czy warto go montować? / i pytanie o taśmę dekar
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Znowu rodzi się pomysł z tą taśmą dekarską... i chyba w czerwcu to zrobię. Jednak puntem jeszcze pojeżdżę trochę. Więc takie rozwiązanie chyba będzie dobre.
Powinno i tak być lepiej niż "granie w panelu".

Jeszcze zbieram informacje :P

Mam helixy b62c, więc potrzebuję dość wysoki dystans, wie ktoś ile mam miejsca od blachy do szyby? Ile głośnik może wejść do środka? Zastanawiam się jakie dystanse zrobić/kupić. A muszę to zrobić bez zdejmowania boczku - ma być zdjęty tylko raz i zrobione od razu na gotowo.

Czy jedna rolka taśmy 15cm x10m starczy na parę przednich drzwi? Do tego pod każdy głośnik kawałek maty 25x25cm

[ Dodano: 01 Wrz 2012 00:47 ]

Starczyła rolka 22,5x1000cm i jeszcze zostało - myślę, że tym co zostało można by wygłuszyć tyle drzwi albo chociaż zrobić jako taką komorę zaklejając otwory konstrukcyjne kilkoma warstwami.
Efekt jest pozytywny, chociaż chciałbym usłyszeć ten sam zestaw w drzwiach zrobionych profesjonalnie albo chociaż lepszymi materiałami, niestety pewnie nie będzie mi to dane.

Śmiało taśmę dekarską mogę polecić jeśli chodzi o tanie wygłuszanie. Dystans robiłem sam więc wymiarów konkretnych podać nie mogę. Grubość mojego dystansu to ok 4cm, a reszta robiona na pałę, w stylu "może będzie pasować"
Trochę przymierzania, docinania i pasuje ;)
Przewody przeciągnięte przez kostkę.

Polecam ;)


A osoby, które chcą robić jakieś audio niech zainteresują się robieniem paneli z mat i żywicy z użyciem oryginalnego plastiku z drzwi. Ewentualnie wyrwać ze szrotu plastik po drobnych pieniążkach.

Z mojej strony temat się wyczerpał.
Jeszcze interesuje mnie tylko na co mógłbym zamienić helix'y b62c, co zagra lepiej ale ciągle pod radiem. Jakoś nie chcę wzmacniacza... ale ciągle myślę. Być może wpadnie w końcu ama bl160 + mission + wzmak.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #613337 Wysłany: 19 Wrz 2012, 00:34; 
 Temat postu: Re: wzmak - czy warto go montować? / i pytanie o taśmę dekar
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 07 Cze 2012,
Posty: 16
nie ma sensu zmieniac tych helixow, lepiej poczekaj, dozbieraj kase i kup dobry zestaw.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO