You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #616773 Wysłany: 02 Paź 2012, 23:08; 
 Temat postu: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Witam. Proszę o konstruktywne pomysły jeśli przerabialiście już taki lub podobny temat. Jako ignorant, anarchista, biegacz, rowerzysta, kiedyś uczestnik górskich obozów wędrownych, zwolennik natury zamierzam zaadoptować fiata 3D do funkcji minkampera. Ma służyć na czas weekendu jako stalowy namiot, spaniowóz, minibaza wypadowa. Widziałem profesjonalne przerobione osobowe auta na campery z wygodnymi łóżkami (a busów to wiele włacznie z karetkami) ale nigdy tak małego auta jak fiat.

Ale fiat ma mnie uniezależnić:
- od czasu, humoru i zajętości znajomych z którymi umawiam się na wyjazdy - jadę kiedy mam ochotę, wyjeżdżam np. w piątek po południu/wieczorem/w nocy kiedy mi tylko się podoba
- od noclegów - szukania, telefonowania rezerwowania i wynajmowania kwater
- od miejsca i innego tranportu - jadę gdzie mi się podoba wg. gps, mapy papierowej sam układam trasę i skróty
- od kasy - jeżdżę na LPG, ma być taniej niż autobusy/busy w teren który mnie interesuje. Poza tym przez 5 dni w tygodniu śpię w wielkim ciepłym łóżku w mieszkaniu, przez kolejne 2 dni mogę spać w gorszych warunkach w pięknym miejscu na wyciągnięcie ręki
- od zasięgu i odległości, miejsc w których nie mogę wjechać - chodzienie/spacerowanie/zwiedzanie jest wolne i dużo czasu zajmuje, dlatego wsiadam na rower. Rowerem mogę jechać, mogę go prowadzić.
- od przygotowań - nie chce mi się rozbijać i składać namiotu, wyjdę na wycieczkę a zawartość namiotu mi przetrzepią i zwiną (ps. mój wieloletni wygodny firmowy maskujący namiot nie widział nigdy komercyjnego pola namiotowego).

Jeżdżący namiot ma być w miarę funkcjonalny, bezpieczny dla mojego sprzętu, w miarę ciepło, nocą oglądam oglądam gwiazdy zasypiając z dziewczyną przy miłej muzyce. Auto musi przeciętnie wyglądać i nie rzucać się oczy, będzie porzucane w każdym dogodnym dla mnie miejscu (generalnie legalnym/nie powodującym problemów) a potem przesiadam się na rower np. na połowę/cały dzień. Żadnych bajerów, tuningu, felg aluminiowych itd. A ponieważ jestem ignorantem, leniem i wolę szybkie rozwiązania, dlatego ani mi się śni trwale przerabiać auto, powodować spadek widoczności przez szyby. Auto mam przygotować do podróży w 15 minut i w podobnym czasie ma wrócić do cywilnego wyglądu.

Jak zacznie być bardzo zimno przestanę spać w aucie albo sprawię sobie minifarelkę na noc. Wiedzieliście takie coś?

------
1. Spanie: do fiata wchodzi najtańszy dwuosobowy 2 metrowy i 2 osobowy duży pompowany materac z dużych marketów. Tylnie siedzenia złożone, siedzenia przednie przesunięte na maks do przodu i pochylone do szyb, tylnie poddupniki wykręcone i odwrotnie złożone tak aby zlikwidować dziury na nogi za pasażerem i kierowcą. Całość tworzy poziom nieregularny. Dlatego pompuję materac aby zniwelować nierówności. Materac pompując rozpycha się dookoła stąd dookoła karton wysokości z 15 cm aby nie poprzebijać brzegów materaca karoserią auta, pod spód też karton bo są zakończenia metalowych siedzień. 2 osoby kładą się wyprostowane, ja mam 182 cm wzrostu więc szału miejsca żadnego nie ma, kobieta jest mniejsza i szczupła, ale tyłeczek piękny więc się rozpycha :).

W lecie materac + 4 wiosła oznaczają dla mnie kajak na jeziora z zabieranym plecakiem (ja świetnie pływam, kobieta ma kapok ale też ładnie wiosłowała w lecie). Na noc rzeczy które nie mieszczą się w aucie: jakieś gary, niepotrzebne ciuchy idą zawinięte pod auto.

2. Folia czarna na szyby - generalnie NIE. Wolę jakaś linke dookoła szyb i żenującą, kiczowatą firanę nieprzeźroczysta która zasłania szyby tylnią, dwie boczne tylnie i oddzielającą przód od tyłu (przedziału bagażowego). Jak wsiadam na rower i znikam na wycieczce - jakieś bibeloty, plecak, palnik gazowy, śpiwory, gary, materac ze spuszczonym powietrzą leżą z tyłu ale tego nie widać. Tak samo jak jadę na wycieczkę. Jak najszybciej i najlepiej przypiąć taką linkę?

3. Sprzęt: nie mam koła zapasowego w tym miejscu jest butla LPG a koło dojazdowe mam w spreyu K2. Co się jeszcze przyda?

4. Rowery: 2 sztuki jadą na dachu. Po pedałowaniu, idę spać rowery spinam zapięciami i stoją oparte o bok auta przykryte płachtą namiotową. Ewentualnie wrzucam jakiemuś przypadkowemu chłopu na podwórko czy do stodoly po wyrażeniu zgody na noc zapięte.

5. Kamuflarz?? Potrzebny?: dysponuję dużym zielonym brezentem z wojskowego dużego namiotu. Jeśli będę miał ochotę spać na polanie niedaleko bocznej drogi z pięknym widokiem na góry czy jezioro - przykryję całe auto aby się nikt nie interesował nienaturalnym kolorem i wypatrzył auto.

6. Higiena: generalnie myję się jeziorze lub rzece, aczkolwiek umyć się cały w 1.5 litra wody problemem nie jest wg. sposobu globtroterów. Ale jakiś baniak 5L z wężykiem wrzucony na relingi by się chyba przydał dla kobiety?

Co napewno zostaje w domu przed wyjazdem: tylnia półka, zagłówki tylniej kanapy. Co niepotrzebne?
Co warto zabrać z sobą i usprawnić użyteczność?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #617787 Wysłany: 07 Paź 2012, 15:57; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
Tak generalnie nie rozumiem o co chodzi.....
Chcesz zrobić z kropka kampera na stałe czyli coś mu dobudować, przebudować? Czy raczej tak żeby w każdej chwili szło wrócić do stanu fabrycznego? Kolejne pytanie to te punkty. Mamy dorzucać jakieś pomysły, refleksje czy to już Twoja realizacja? Oczekujesz jakiś rozwiązać technicznych i chcesz je wdrożyć czy raczej tak tylko sobie gdybasz?
Ogólnie jeżeli chodzi o kropka to szału nie ma bo jest mały. Ale oczywiście wszystko jest do zrobienia. Jego wymiary raczek go klasyfikują jak bagażówkę a nie domeczek. Ja bym to widział w tandemie z dobudowanym/dostawionym namiotem. Chodzi o przestrzeń. Chociażby jak będzie padać w nocy to żeby wyjść to Ci na prześcieradło napada :)
Musisz trochę ukierunkować pytania bo tak ogólnie to można doktorat tu walnąć.

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618022 Wysłany: 08 Paź 2012, 19:06; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Zbieram pomysły, sugestie, możliwości przebudowy. Może ktoś już przerabiał ten temat. To co napisałem to gdybam i powoli wdrażam, chętnie usłyszę opinie. Auto ma szybko się zmieniać w stalowy namiot i szybko wracać do stanu fabrycznego, po prostu wózek do wyskoczenia na kilkaset km w weekend z kobietą aby być niezależny od noclegów, cen, rezerwacji, pogody, trasy.
Obecnie sprawdziłem możliwość wykręcania siedzeń i odwrócenie ich 180 stopni , czyli tyłem do kierunku jazdy. DA się, ale wykręcenie śrub 6 sztuk torksów z jednego siedzenia zajmuje 5-10 minut, natomiast można wrzucić wtedy materac 2 metrowy na 2 osoby :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618064 Wysłany: 08 Paź 2012, 20:33; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
Moim zdanie kropek nie wystarczy. Musi być do tego jeszcze przystawka z namiotu. Trudno będzie funkcjonować w kampie gdzie całą powierzchnię zajmie materac. Chociażby jak deszcz zacznie padać. Musisz wtedy wyleźć, nogi wyprostować, coś przepakować. Taki "ganeczek" chociaż jest niezbędny.

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618083 Wysłany: 08 Paź 2012, 21:20; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
Cóż kampera jako takiego nigdy nie próbowałem zrobić z mojego Punta 5d, ale mam na swoim koncie zeszłoroczną podróż do Grecji i powrót ze zwiedzaniem przez Bułgarie i Rumunię. Z swoich doświadczeń w trasie mogę powiedzieć, że na czas jazdy warto mieć normalnie rozłożone siedzenia i jednak półkę tylną zamontowaną, bo Punto jest głośne :-( A półka i siedzenia izolują ładnie bagażnik i tylne nadkola. Zagłówki tył można wywalić tak jak piszesz. Wbrew pozorom jeśli chodzi o bagaże to miejsca jest dużo w aucie, pod warunkiem, że nie bierze się niepotrzebnych klamotów ;-)
Ja osobiście bałbym się rzeczy na czas spania zostawiać pod autem, bo żyjemy w Polsce, a to dziki kraj, no chyba że planujesz wyjazdy gdzieś za grancę. Rzeczy można by chować na czas spania w kufrze zamkykanym na dachu, ale skoro bierzesz też rowery to odpada.
Co do rozbijania namiotu to żeby uniknąć marnowania czasu na rozbijanie to zawsze możesz kupić samorozkładajacy sie namiot :-) sam mam taki. Rozkłada sie w dwie sekundy :-) Złożenie trwa troche dłużej :p
A z biwakowego ekwipunku to warto mieć stolik i wygodne rozkładane krzesła, żeby po trudach dnia sobie odpocząć, bo w aucie za fajnie się nie siedzi.
Co do zasłon w oknach to może jakieś rolety na stałe? A na przednie szyby coś na przyssawkach?

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618094 Wysłany: 08 Paź 2012, 21:42; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Dzięki za uwagi panowie:
- tzw. 2 sekundowy namiot to świetna sprawa problem w tym, że muszę szukać do niego podłoża zanim go tam potrzepię aby się rozłożył, ja chcę być niezależny również od miejsca, a w aucie mam 2 metry materaca 2 osobowego do wykorzystania
- problem z wyłumieniem to naprawdę ważna rzecz, dlatego ostatnio założyłem porządne radio i słucham głośniej niż normalnie podczas jazdy. Liczę że podczas jazdy tylnie siedzenie będzie zlożone i przykryte klamotami + częściowo napompowanym materacem co podczas jazdy powinno wytlumić ale nie musi
- Czy to auto 5D czy 3D to chyba przestrzeń jest taka sama w wymiarach, ale lepiej mieć 5D oczywiście ze względów praktycznych
- rzeczy kładzione pod auto na czas snu: rzeczywiście to może być zły pomysł, poza PL kiedy jeździłęm przyzwyczaiłem się do innych standardów :)
- przedsionek/ganek OK: tropik z namiotu założony na tylnią otwartą klapę i ustawiony na 2 kijach dodatkowo powinno załatwić tą sprawę, bardzo dobry pomysł aby zabrać tropik
- stolik, krzesełka - nie mam rozkładanych, dobry pomysł, jeśli będę rozkładał materac i obracał o 180 przednie fotele w sumie mogę je też wykorzystać na czas posiłku po prostu wyciągając je z auta, ale raczej się przewrócę jak na nich usiądę i nie oprę o auto.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618143 Wysłany: 09 Paź 2012, 08:41; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
Właśnie myślałem o takiej przystawce do otwartej klapy auta. Jednak nie potrafię ogarnąć jak funkcjonować w małym autku którego 95% wolnej powierzchni zajmuje materac.... Chcesz jeść w łóżku? Z praktyki powiem Ci że szybko Cię szlag trafi :)
A więc tak. Ja w aucie mieszkać nigdy się nie zdecydowałem choćby z powyższego powodu. Jednak mam do użytku sporego sedana i spore coupe. Wszyscy mi mówili że tym się na wakacje nie da jechać. A jednak. Mając do dyspozycji bagażnik 350-500l nie powiększalny i mało foremny mieszczę się prawie co roku z namiotem, stołem, fotelami, ciuchami, materacami, jedzeniem na 1,5tygodnia, kuchenką gazową, naczyniami, kosmetykami i resztą klamotów z łazienki.
A recepta jest prosta. Dobry plan i jak najmniejsze, składane elementy. Materac dmuchany - jasna sprawa. Stolik składany czyli blat ze składanymi nóżkami w pantograf. Po złożeniu zajmuje powierzchnię blatu na grubość 2cm. Akurat na dno bagażnika. Krzesełka składane np rybackie (z oparciem) po złożeniu (5s) zajmują tubę średnicy 15cm i długości ~1m. Namiot pięcio osobowy do użytku dla dwóch osób ze względu na przestrzeń. Taki namiot po złożeniu nie zajmuje więcej miejsca niż dwu osobowy (~15cm średnicy tuba i długa na 70cm) a mogę lekko schylony w nim chodzić. W dodatku mam dużo miejsca na spanie i przedsionek do jedzenia. Fakt że rozbija się to z 10-15min ale komfort jest ogromny. Kuchenka gazowa turystyczna w walizeczce. Jeden palnik, na naboje gazowe (bez problemu dostępne) zajmuje miejsca ~30x50x5cm. Tak więc w ciasnym bagażniku mieścimy się bezproblemowo a na wakacjach jest funkcjonalnie jak w domu. Do mycia jeszcze mały dozownik mydła i mały ciśnieniowy opryskiwacz. Taki że napompujesz trochę i potem woda sama leci. To jest lepsze niż grawitacyjny zbiornik.

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618159 Wysłany: 09 Paź 2012, 10:10; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
@marek... : masz świetne pomysły bo praktyczne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618184 Wysłany: 09 Paź 2012, 10:58; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
Wiesz..... trzeba kombinować jak się chce tanio wakacje spędzić :) a powiem Ci że frajda z takich wakacji nieprzeciętna. W tym roku pobiłem rekord. W pięć osób z kompletem namiotów, jedzenia, ciuchów, sprzętu biwakowego, ręczników dupereli.... browarów :).... no i wiadomo co jeszcze na urlop potrzebne zmieściliśmy się do 500l bagażnika Alfy 166. Pod nogami tylko karimaty były :) w efekcie samowystarczalny tydzień w chorwacji. Jedynie po rakije i czasami chleb się szło :P
Największe zdziwienie miała jedna para vanem zapakowanym po dach (aż tak się nie mogli pomieścić) jak zobaczyła nas na parkingu przy stacji jak w 20min rozbiliśmy obóz z kuchnią polową. Zjedliśmy nocny posiłek (pełnowartościowy) i z powrotem skompresowaliśmy się do tego bagażniczka w sedanie :D
Aha, jeszcze dojazdówka w bagażniku bo na gaz mam :P
Tak więc mam już trochę obcykane miniaturyzowanie :D

[ Dodano: 09 Paź 2012 10:58 ]

Kucheneczka.
http://allegro.pl/2-funkcyjna-turystycz ... 97019.html
Krzesełka :)
http://allegro.pl/krzeslo-turystyczne-n ... 71105.html
To tak z ręki :)

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #618189 Wysłany: 09 Paź 2012, 11:53; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
marek230482 napisał(a):
Największe zdziwienie miała jedna para vanem zapakowanym po dach (aż tak się nie mogli pomieścić)

Prawdopodobnie jechali pierwszy raz, gdzieś daleko :-) W sumie jak pierwszy raz z kolegą parę lat temu jechaliśmy we dwóch jego Astrą II w sedanie na Bałkany to też byliśmy zapakowani po dach :p Rok temu moim Punto to do Grecji moglibyśmy spokojnie trzecią osobę, a może i czwartą zabrać,tyle miejsca w środku było. Doświadczenie wyjazdowe jednak procentuje i z czasem dostrzega się, że niektóre rzeczy to pierdoły i szkoda obciążać nimi auto.... zwłaszcza jak się ma 1.1 pod maską i trzeba przejechać przez jakieś góry :)

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #625881 Wysłany: 13 Lis 2012, 16:26; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: chrzanów
Rejestracja: 20 Gru 2011,
Posty: 267
Pomógł: 3
w sumie najtaniej/najpewniej byłoby Ci założyć hak i wypożyczać przyczepkę. Właśnie w takiej siedzę, niewiadów ileś tam. Spełnia Twoje wymagania bez przerabiania auta ;p

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu
Cuda zajmują mi trochę czasu
West Coast Custom Fenix Garage - by Ortes
Mechanika, Elektryka, Diagnostyka, Tuning Mechaniczny i Optyczny - priv
MultiEcuScan & IawScan2 Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #626013 Wysłany: 14 Lis 2012, 15:25; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
Ale to jest spory koszt. Spory w sensie że jak już mam komuś płacić za przyczepę to wolę wynająć pokój/domek. Cenowo wychodzi na jedno. Nie opłaca się wypożyczać campingów.

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #626015 Wysłany: 14 Lis 2012, 15:37; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: chrzanów
Rejestracja: 20 Gru 2011,
Posty: 267
Pomógł: 3
marek230482, koszt kosztem, ale autor wątku chce być niezależny od domków/pokoi. Zatem w takim celu przyczepka sprawdzi się doskonale.

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu
Cuda zajmują mi trochę czasu
West Coast Custom Fenix Garage - by Ortes
Mechanika, Elektryka, Diagnostyka, Tuning Mechaniczny i Optyczny - priv
MultiEcuScan & IawScan2 Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #626061 Wysłany: 14 Lis 2012, 20:26; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
Myślę że koszt jest tu istotny dlatego 8850 w tym kierunku idzie. Poza tym ciągnąć kemping punto 1,1??? Odważnie :)

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #627156 Wysłany: 21 Lis 2012, 18:35; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 13 Lis 2010,
Posty: 520
Zależy jeszcze ile ma wpisane w dowód,ale raczej Punto nie może targać takiej przyczepy-jest za ciężka :wink:

_________________
topic27118.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #627226 Wysłany: 22 Lis 2012, 00:26; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: chrzanów
Rejestracja: 20 Gru 2011,
Posty: 267
Pomógł: 3
przyczepa ma wpisane w dowód:
MW=0kg, DMC=400kg, wg instrukcji punto może ciągnać przyczepę bez hamulca o DMC właśnie 400kg

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu
Cuda zajmują mi trochę czasu
West Coast Custom Fenix Garage - by Ortes
Mechanika, Elektryka, Diagnostyka, Tuning Mechaniczny i Optyczny - priv
MultiEcuScan & IawScan2 Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629182 Wysłany: 03 Gru 2012, 15:08; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Przyczepa fajna używana nie śmierdząca to koszt mojego auta z nową instalacją gazową. Odpada.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #765351 Wysłany: 28 Lut 2015, 20:50; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Odgrzeję starego kotleta, ale akurat się natknąłem na taki obrazek: Image
Niestety cena powala: 7000-8500zł.
Myślę że w niektórych przypadkach przewyższy cenę auta. :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781030 Wysłany: 19 Lip 2015, 10:14; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 03 Paź 2012,
Posty: 147
To sporo. Za dobę płacisz 2x tyle co za nocleg.

_________________
Złoty kropek 1,2 SX z LPG
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20
Nero Carbonio 159 1,9jtdm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811948 Wysłany: 17 Wrz 2016, 13:31; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto jako minicamper - weekedowy blaszany namiot
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Problemem głównym jest osiągnięcie przestrzeni do spania w postaci ok. 2 metrów linii płaskiej. Po złóżeniu przednich siedzień do przodu w puncie 3D zostaje ok. 175 cm na materac lub cokolwiek co leży. Ja mam 182 cm wzrostu, w poprzek nie położę się ponieważ dochodzi płeć żeńska która jest niższa. Szukałem sposobu na szybkie wymontowanie przednich siedzeń lub ich przesunięcie maks do przodu (wyjazd z szyny) ale po rozkręceniu foteli od dołu widzę że tak się nie da. Pomysłu nie zarzuciłem i wracam co jakiś czas do niego. W tą jesień chciałbym to wdrożyć w życie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO