You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Maj 2024, 16:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #6148 Wysłany: 02 Lut 2007, 00:14; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Wojtas_BB napisał(a):
no to jesli masz tą świadomość, proszę nie pisz, że gdyby nie ten pikacz to byś pasów nie zapinał

I bez pikacza zawsze zapinałem pasy poza miastem... w mieście niekoniecznie! Tylko wtedy nie miałem poduszek... Nawet mając poduszki pewnie bym nie zapinał jadąc do pobliskiego kaufhaus, a tak musze... :] Już nie mówiąc o ludziach którzy mają poduszki, a wogóle pasów nie zapinają... Dla takich właśnie są brzęczki!!!


Wojtas_BB napisał(a):
właśnie w kompie w wielu samochodach można go wyłączyć

W Grande tylko serwis może odłączyć... ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #6149 Wysłany: 02 Lut 2007, 00:16; 
 Temat postu:
garys napisał(a):
No wiadomo, przecież ktoś go kiedyś zaprogramował więc w drugą stronę też można

właśnie nie zawsze, nie we wszystkich samochodach sie da, pewne rzeczy są kodowane fabrycznie bez mozliwości zmiany

garys napisał(a):
Miałem na myśli przeciętnego użytkownika.

Wiesz, przeciętny użytkownik, jak go co wpieni to i tak bedzie szukał rozwiązania swego problemu ;D


Góra
  
 
 
 Post #6151 Wysłany: 02 Lut 2007, 00:20; 
 Temat postu: No to teraz Was rozczaruję
No to Was zmartwię ;D :
Cytuj:
W gnieździe mocowania pasa bezpieczeństwa zintegrowany jest czujnik, który sygnalizuje poprzez zapalenie lampki sygnalizacyjnej w zestawie wskaźników i sygnał akustyczny, brak zapięcia pasa bezpieczestawa.

tak myślałem, Fiat to nie Toyota tu nie ma skomplikowanych rozwiązań technologicznych ;D

golab napisał(a):
I bez pikacza zawsze zapinałem pasy poza miastem... w mieście niekoniecznie! Tylko wtedy nie miałem poduszek...

nie uważasz że to istotna rzecz?/


golab napisał(a):
Nawet mając poduszki pewnie bym nie zapinał jadąc do pobliskiego kaufhaus, a tak musze...

nie musisz, możesz ściszyć na ten czas do minimum dźwięki wydawane przez licznik i podgłośnić radio ... ;D

golab napisał(a):
W Grande tylko serwis może odłączyć...

w niczym nie widze problemu, jedziesz do ASO i sobie życzysz żeby Ci to odłączyli, płacisz od 50-100 zł za usługę egzaminerem i po kłopocie ;D

Cytuj:
Już nie mówiąc o ludziach którzy mają poduszki, a w ogóle pasów nie zapinają...

takich nazywam idiotami-sadomasochistami ;D


Ostatnio edytowany przez WojtasBB, 02 Lut 2007, 00:26, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #6159 Wysłany: 02 Lut 2007, 07:49; 
 Temat postu: Re: No to teraz Was rozczaruję
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Wojtas_BB napisał(a):
No to Was zmartwię ;D :
Cytuj:
W gnieździe mocowania pasa bezpieczeństwa zintegrowany jest czujnik, który sygnalizuje poprzez zapalenie lampki sygnalizacyjnej w zestawie wskaźników i sygnał akustyczny, brak zapięcia pasa bezpieczestawa.

tak myślałem, Fiat to nie Toyota tu nie ma skomplikowanych rozwiązań technologicznych ;D

Moze dla kierowcy bo po stronie pasazera jest na 100% czujnik w siedzeniu, inaczej by sie wlaczal sygnal gdyby nikt z boku nie siedzial w czasie jazdy...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6162 Wysłany: 02 Lut 2007, 08:45; 
 Temat postu:
Synek napisał(a):
Moze dla kierowcy bo po stronie pasazera jest na 100% czujnik w siedzeniu, inaczej by sie wlaczal sygnal gdyby nikt z boku nie siedzial w czasie jazdy...

u kierowcy na pewno, wyszli z założenia, że przy każdym uruchomieniu samochodu i ruszeniu ktoś siedzi na miejscu kierowcy - fakt, słuszne założenie ;D
A co do pasażera, to niewiedziałem,, że tam też dali czujniki, pogrzebiem i sprawdzem jak tam to rozwiązane jest ;)


Góra
  
 
 
 Post #6167 Wysłany: 02 Lut 2007, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Temu nawet 10 gwiazdek by nie pomoglo...

http://www.funportal.pl/Mercedes_E_55_A ... dglad.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6168 Wysłany: 02 Lut 2007, 10:55; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
U pasażera to na pewno jest czujnik naciskowy, kiedyś sprawdzałem, nie wiem od jakiego ciężaru się załącza ale juz mocniejsze naciśnięcie ręką go uruchamia lub mocno ciężki plecak.

U kierowcy powiem szczerze, że nie wiedziałem że jest w pasach, ale co to za różnica.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6178 Wysłany: 02 Lut 2007, 14:53; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Wojtas_BB napisał(a):
No to Was zmartwię ;D :
Cytat:
W gnieździe mocowania pasa bezpieczeństwa zintegrowany jest czujnik, który sygnalizuje poprzez zapalenie lampki sygnalizacyjnej w zestawie wskaźników i sygnał akustyczny, brak zapięcia pasa bezpieczestawa.

tak myślałem, Fiat to nie Toyota tu nie ma skomplikowanych rozwiązań technologicznych ;D

and...
Synek napisał(a):
Moze dla kierowcy bo po stronie pasazera jest na 100% czujnik w siedzeniu, inaczej by sie wlaczal sygnal gdyby nikt z boku nie siedzial w czasie jazdy...

Z tym czujnikiem w siedzeniu to oczywiste, że chodzi o fotel pasażera... :] Po co czujnik w fotelu kierowcy... Chyba, że taki jak niektóre mają do określania masy kierującego, ale to nie ta klasa... ;D

Wojtas_BB napisał(a):
Wiesz, przeciętny użytkownik, jak go co wpieni to i tak bedzie szukał rozwiązania swego problemu

Mój znajomy odłączał kostke przy fotelu pasażera (pod tym plastikiem - pisze tutaj o Grande) i nie piszczał... w serwisie mówią, że takie odłączenie komputer rozpoznaje jako błąd... Jak mu to powiedziałem to podłączył i teraz zapina pas, ale za plecami! :] Ma zaświadczenie, że nie może zapinać pasów w dodatku jest instruktorem nauki jazdy... moim zdaniem zamiast "rozpinać" czujnik, powinien wyłączyć w menu poduszkę, bo w razie czego więcej szkody sobie narobi... :roll:

Wojtas_BB napisał(a):
A co do pasażera, to niewiedziałem,, że tam też dali czujniki, pogrzebiem i sprawdzem jak tam to rozwiązane jest ;)

Tak, teraz sygnalizacja dotyczy również pasażera... i słusznie bo przecież w standardzie ma dwie poduchy! Za to Peugeot 207 jest chyba narazie jedynym w swojej klasie, w którym sygnalizacja działa na wszystkich 5 miejscach! ;D

garys napisał(a):
U pasażera to na pewno jest czujnik naciskowy, kiedyś sprawdzałem, nie wiem od jakiego ciężaru się załącza ale juz mocniejsze naciśnięcie ręką go uruchamia lub mocno ciężki plecak.

Heh, kiedyś tak jechałem i oparłem ręke na siedzeniu... jak zaczęło piszczeć to myślałem, że coś sie popsuło!!! :]

garys napisał(a):
U kierowcy powiem szczerze, że nie wiedziałem że jest w pasach, ale co to za różnica.

Bo kierowca musi mieć zawsze, bezwzględnie zapięte pasy... nie ważne, czy w danym momencie siedzi na fotelu czy nie! ;D;D;D :komp:

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO