You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 19:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #619282 Wysłany: 14 Paź 2012, 10:24; 
 Temat postu: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 19 Wrz 2012,
Posty: 24
Witam jestem na etapie sprzedaży fiata grande punto i nabywca chciał sprawdzić auto w ASO , wszystko było piękne dopóki nie zajechaliśmy na serwis, auto w 50% sprzedane a tu panowie w serwisie że auto posiada agonalne zawieszenie, że brak zbieżności, że w tym egzemplarzu(sprawdzali po nr. VIN) powinno być klimatronic a jest klima manualna że sprężarka na wykończeniu, że auto było bite po długości od strony kierowcy(o tym nie wiedziałem) i z przodu (o tym wiedziałem zanim go kupiłem) nie sprawdzając niczego miernikiem, że w bagażniku jest wilgoć bo gdzieś tam kroplę zobaczył, a ja nigdy tego nie miałem, że auto źle się prowadzi, że nie ma 90 KM, bo tyle mieć powinno a ma mniej ocenił to z jazdy, że auto ma zamontowany komputer z DPF, a w aucie nie ma tego, a na koniec nie mogli połączyć się z komputerem silnika i z całą resztą ( gdzie w zwykłym warsztacie normalnie się wszyscy podpinają i czytają wszystko), i nie byli w stanie ocenić jaki ma przebieg i w ogóle, że auto posiada koło dwumasowe i koszt wymiany takiego koła to 2000 zł( ciekawe czy przy sprzedaży takie rzeczy wygadują). Dostałem dzisiaj niezłą antyreklamę aut, zostałem oszukany przez poprzedniego sprzedawcę i mój błąd że nie pojechałem do serwisu jak go kupowałem bo teraz będzie go ciężko sprzedać.
Możecie się wypowiedzieć coś na ten temat bo nie wiem co mam robić, czy naprawiać i sprzedać, czy zaniżyć cenę i sprzedać ????


Góra
 Profil  
 

 
 Post #619287 Wysłany: 14 Paź 2012, 10:26; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 25 Lut 2012,
Posty: 12
opuść cenę i czekaj, wezmą go na pewno

_________________
dwie france (Xsara Picasso HDI i Twingo 1.2)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619291 Wysłany: 14 Paź 2012, 10:35; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Albo skorzystaj z wyceny PZMOTU - to się chyba tak nazywa?

Swoją drogą...kupno używanego auta...Dowiedziałeś się o "zmianach", delikatnie ujmując, na etapie sprzedaży...

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619296 Wysłany: 14 Paź 2012, 11:00; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 19 Wrz 2012,
Posty: 24
Dzięki Panowie :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619322 Wysłany: 14 Paź 2012, 12:03; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
Ewentualnie mogła to być ''ustawka" w serwisie. :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619342 Wysłany: 14 Paź 2012, 12:36; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 19 Wrz 2012,
Posty: 24
Też tak zaczynam się zastanawiać, tylko po co by ,mnie ktoś tam zaciągnął, żeby co mi pokazać ? :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619355 Wysłany: 14 Paź 2012, 12:56; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
kawalo84 napisał(a):
Też tak zaczynam się zastanawiać, tylko po co by ,mnie ktoś tam zaciągnął, żeby co mi pokazać ? :)


Jak po co? Jeśli ma się "gdzieś" znajomych i tam jedzie to wszystko da się załatwić - jeśli np. masz "parcie" na sprzedaż i dowiadujesz się tego, o czym wspomniałeś wyżej, to ktoś może liczyć na dużą obniżkę. Można jechać gdzie indziej i sprawdzić to samo - albo skorzystać z wyceny specjalistów z PZMOTU, czy jak oni się nazywają.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619375 Wysłany: 14 Paź 2012, 14:08; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 19 Wrz 2012,
Posty: 24
W sumie masz rację, ocena jednego serwisu nie jest miarodajna :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619571 Wysłany: 15 Paź 2012, 10:27; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
kawalo84 napisał(a):
i w ogóle, że auto posiada koło dwumasowe i koszt wymiany takiego koła to 2000 zł
Jeżeli to wersja z 6-biegową skrzynią biegów to akurat mają rację, przy czym może nie 2000 ale za komplet sprzęgła z dwumasą trzeba dać ok. 1500...

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619624 Wysłany: 15 Paź 2012, 15:19; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: PŁOCK
Rejestracja: 20 Cze 2012,
Posty: 264
Pomógł: 1
Nie przejmuj się tym, wystawiaj auto dalej i czekaj...

_________________
Moje czarne GRANDE PUNTO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619633 Wysłany: 15 Paź 2012, 15:55; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Z opisu, który zrobiłeś to rzeczywiście wygląda mi na "ustawkę". Może twoje auto rzeczywiście nie jest w stanie doskonałym, ale sprawdzanie mocy "na oko"???? Stwierdzanie "wypadkowości" bez żadnego miernika lakieru??? I gó...no za przeproszeniem ich obchodzi jaki jest kosz hipotetycznej wymiany koła dwumasowego. To może od razu powiedzą ile kosztuje w przyszłości wymiana rozrządu i uszczelki pod głowicą? No i brak podpięcia pod komputer dyskwalifikuje wg mnie takie "sprawdzenie" Mnie to wygląda na wałek ze strony kupującego wspólnie z "miszczem" z ASO, ewentualnie na brak jakiegokolwiek profesjonalizmu ze strony serwisu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619662 Wysłany: 15 Paź 2012, 18:09; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 19 Wrz 2012,
Posty: 24
No tak, ale po co gadać takie głupoty że to kosztuje tyle to tyle, jaki jest w tym ich interes, fachowcy się k... znaleźli, a jak punciak nie miał mocy to stwierdzili że komp jest wyjeb.... i skasowali mnie 200 zł, a co później się okazało jak z tatą sprawdziłem że bezpiecznik 10A w puszce i auto działa, tacy sprytni byli, ale to akurat nie w tym serwisie tylko u ich kolegów z Fiata w innym serwisie w tym samym mieście, jestem ciekaw jakich informacji udzielają podczas kupna czy też takie głupoty wygadują aby odstraszyć klienta :/, auto na pewno nie jest w stanie doskonałym bo ma 6 lat ale po tym co Ci panowie gadali to Kropek w ogóle nie powinien się poruszać, mam auto od dwóch lat i wiem jaką powinno mieć moc a on porównuje z nowymi pewnie i że auto nie ma 90 KM, bo reszta co miała uciec ? :), ja też się do tego przekonuję że zostałem wystawiony, ale dlaczego ?, nie jestem handlarzem chcę po prostu sprzedać auto w takim stanie jakim jest nic nie mam do ukrycia, Pan powiedział że klimatronik powinno być bo tak system mówi, a jak system się myli to co wtedy ja się pytam ? że wilgoć w bagażniku :/, bo dzień wcześniej wszystko myłem i w bagażniku też a że mamy taką pogodę jaką mamy to nie zdążyło wyschnąć, i z tym kompem jeszcze kabaret, chłopaki na ulicy zwykłym za 60 zł interfejsem się potrafią połączyć a panowie sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy nie :/, chciałem zaprowadzić swoich klientów do innego serwisu fiata w tym mieście na swój koszt ale się nie zgodzili :), że przewód od klimy był lutowany, a co to przeszkadza jeżeli ktoś chciał tanim kosztem naprawić istniejący i nie bulić kasy za nowy albo używany w nie wiadomo jakim stanie, że podnoszenie szyby pasażera od strony kierowcy działa na odwrót, mi akurat to nie przeszkadzało a kupiłem go już z taką wadą, powiem wam że poczułem się jak oszust, a panowie z serwisu sprawili że chciałem się zapaść pod ziemię :/. Nie życzę nikomu takiej przygody podczas sprzedaży :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619718 Wysłany: 15 Paź 2012, 21:13; 
 Temat postu: Re: Problem przy sprzedaży Grande Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
kawalo84 napisał(a):
Możecie się wypowiedzieć coś na ten temat bo nie wiem co mam robić, czy naprawiać i sprzedać, czy zaniżyć cenę i sprzedać ????


Przepraszam, ale ja kompletnie nie rozumiem po co ten post, tak naprawdę możesz być wściekły tylko na siebie.

1. Kupuje zawsze auta z PL i pełną książką wraz z papierami po 1 właścicielu
2. Dokładnie sprawdzam auto, również miernikiem lakieru. Rozumiem, że nie każdy się zna, nie każdy ma miernik. Bierzesz mechanika znajomego, płacisz mu za usługę, ale nie masz tego kłopotu co teraz.
3. Robisz sobie antyreklamę, ktoś będzie sprawdzał historię punto, np. po nicku, wejdzie tu i ma antyreklamę kupna

Powiem Ci w skrócie, nie afiszuj się, sprzedaj szybko tego trupa ( przepraszam za określenie, ale jak czytam co napisałeś to strach tym jechać ). Obniż cenę, poszukaj tępych wieśniaków, wyczyść na błysk i pozbędziesz się problemu. Dodam, że sąsiad sprzedaje takie spawane trupy, pięknie odświeży, pomaluje, najtańsza cena na allegro i idzie bez problemu z otomoto.

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO