You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 15:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #621542 Wysłany: 23 Paź 2012, 20:54; 
 Temat postu: Czy te objawy sugerują co zepsute we wspomaganiu kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 30 Wrz 2011,
Posty: 24
Dzień dobry, posiadam Punto 5 drzwiowe II FL z grudnia 2005 roku, silnik 1.2 litra, osiem zaworów. Kilka dni temu przy manewrach na parkingu zapaliła mi się kontrolka uszkodzenia wspomagania kierownicy ale zasilanie działało. Po dojechaniu do domu i wyłączeniu samochodu zgasła, potem kilka dni jeździłam bez problemów ze wspomaganiem.

Niestety, dzisiaj przy skręcie o 90 stopni z podporządkowanej ulicy na główną nagle wysiadło wspomaganie i zapaliła się kontrolka. Zasilanie przestało działać.

Kierownica mimo maksymalnego jej skręcenia nie pozwoliła mi wjechać na prawy pas po skręcie, musiałam wjechać na pas zewnętrzny.
Po wyłączeniu silnika (zakupy) i powrocie do samochodu kontrolka zgasła a wspomaganie z powrotem działa.

Przeczytałam sporo postów na temat wspomagania w II FL ale chcę zapytać czy takie objawy nie sugerują co mogło się zepsuć. I druga sprawa czy lepiej to zacząć naprawiać już teraz (podłączenie komputera jak kontrolka zgasła pozwoli wykryć awarię?, naprawa teraz pozwoli uniknąć wymiany kolumny?) czy czekać aż zepsuje się na dobre żeby było wiadomo co konkretnie się psuje.

Jestem przerażona wizją wydania 2000 zł na naprawę całej kolumny i stąd kolejne pytanie - ile kosztowałaby wymiana na uklad bez wspomagania kierownicy. Jazda z zepsutym wspomaganiem ogranicza możliwość skrętu kierownicy, przy maksymalnym skręcie samochód nawet nie umie skręcić o 90 stopni.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #621551 Wysłany: 23 Paź 2012, 21:06; 
 Temat postu: Re: Czy te objawy sugerują co zepsute we wspomaganiu kierown
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
wyrobekj napisał(a):
Jazda z zepsutym wspomaganiem ogranicza możliwość skrętu kierownicy, przy maksymalnym skręcie samochód nawet nie umie skręcić o 90 stopni.

Wspomaganie nie ma wpływu na promień skrętu samochodu. Przy maksymalnym skręcie kierownicą promień jest taki sam z działającym i wyłączonym wspomaganiem.
Co mogło paść? Proszę podłączyć pod kompa, on prawdę powie.
Temat zamykam, bo 3 tematy poruszające ten problem już są i niech tak pozostanie, że nie będzie więcej.
Zamykam.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO