You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #602885 Wysłany: 07 Sie 2012, 22:29; 
 Temat postu: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 23 Lip 2012,
Posty: 7
Witam!

Chciałbym drogich Forumowiczów uprzedzić przed wizytami w serwisie Fiata na Nowej Hucie w Krakowie - serwisie w którym okazuje się pracują ludzie, którzy są bardzo niekompetentni albo kłamcami wciskającymi ludziom kit. Przed zakupem GP z komisu pojechałem z autkiem na wizytę do ASO, co by tu profesjonalni mechanicy prześwietlili Kropka i powiedzieli wszystko co mu ewentualnie dolega.
Autko było lekko uderzone w błotnik z przodu, pokazywałem zdjęcia w ASO (które dostałem w komisie, autko było już po naprawie) i podkreślałem żeby dokładnie przyjrzeć się tej stronie, czy autku nic nie dolega. Mechanik - starszy niski Pan którego serdecznie pozdrawiam - zarzekał się, że wszystko jest perfekcyjnie, uderzenie lekkie, naprawione cacy i w ogóle super.

Podbudowany bardzo pozytywną opinią ASO i ogólnie faktem, że autko bardzo mi się podobało (młode, zadbane, naprawa blacharska porządna itp.) - kupiłem.

Pierwszą rzecz jaką zauważyłem po kilku dniach użytkowania to delikatnie krzywo ustawiona kierownica podczas jazdy na wprost. No tak, mogłoby się zdawać banalne do wychwycenia przed zakupem, ale uwierzcie, że bardziej martwiłem się o silnik, nadwozie, sprawność wszystkich urządzeń pokładowych i mnóstwo innych rzeczy i gdzieś ten szczegół mi uciekł. W ASO sprawdzali jednak zbieżność i twierdzili że wszystko OK. Dodatkowo, czasem przy skręcaniu słychać było taki metaliczny trzask - coś w stylu "pyk" i już.

Autko parę dni po zakupie trafiło do mojego mechanika z rodzinnego miasta na wymianę oleju, filtrów, itp. - standard. Mechanior zauważył jednak że coś nie gra z przodem. Po rozbiórce okazało się, że drążek skrętny jest przestawiony w jedną stronę o 2,5 cm, jak również zdewastowane jest górne mocowanie amortyzatora oraz sam amor skrzywiony. Mechanik części zamówił, złożył wszystko do kupy i jest w porządku - zabieg nie był bardzo kosztowny, autko śmiga i jestem dalej szczęśliwy z jego posiadania.

Nie zmienia jednak to faktu, że Panowie specjaliści z Nowej Huty wzięli 200zł za... No właśnie za co? Pamiętam jak siedziałem w kanale z tym gościem i palcem mu pokazywałem gdzie ma zwrócić szczególną uwagę. Na powtarzające się pytania czy aby na pewno wszystko jest w porządku serwisant odpowiadał, że absolutnie tak.

Podsumowując, chcecie sprawdzić auto przed zakupem w Krakowie? Nie w PZM. W sumie to nie oddałbym im nawet kosiarki do serwisu po tym. Oczywiście, najlepiej przyjechać z mechanikiem którego znacie, mój miał zbyt daleko do Krakowa, koszt takiej imprezy byłby wyższy niż to 200zł, które zapłaciłem w ASO więc postanowiłem się wybrać właśnie tam. Czy w innym miejscu jest warto? Chętnie się dowiem, to mój pierwszy Fiat i może kiedyś (odpukać!) będę musiał skorzystać awaryjnie z jakiegoś serwisu w Krk...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #602897 Wysłany: 07 Sie 2012, 22:54; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Jestem zaskoczony bo zawsze jezdzilem tam z Kropka na wymiany eksploatacyjne i bylem zadowolony a i ceny mieli atrakcyjne.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #602937 Wysłany: 08 Sie 2012, 06:27; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 09 Lip 2009,
Posty: 867
Pomógł: 4
Co de serwisu fiata w Krakowie, śmiało mogę polecić (i pare osób z forum też) byłe ASO fiata (teraz już nie maja wykupionej koncesji) BOSCH Service na ul. Barbary 9 :) http://www.autoservice.bosch-service.pl/index.php

_________________
Moja była HaGieTka
Image
Obecnie powożę autobusem :E Fiat Doblo Maxi 1,6 105KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #602949 Wysłany: 08 Sie 2012, 08:29; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3619
Pomógł: 31
kamildsan, moja historia z kropkiem zaczęła się dokładnie tak samo, przed zakupem podjechałem do ASO Fiata w Kwidzynie, pan serwisant nie znalazł żadnych usterek w kompie (nie wiem jakim cudem) i stwierdził że z zawieszeniem wszystko ok. Po wstawieniu do ASO Fiata w Toruniu nagle okazało się że auto ma skrzywioną zwrotnicę i amortyzator. Również zapłaciłem nie wiem za co 200zł przed zakupem. Po naprawie wyżej wymienionych elementów mam spokój z samochodem i wszystko jest ok, ale podejście warsztatów do sprawdzenia samochodów przed zakupem pozostawia wiele do życzenia, jakby nie chcieli handlarzom utrudniać życia.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #602961 Wysłany: 08 Sie 2012, 09:16; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 23 Lip 2012,
Posty: 7
_marcin00_, całe szczęście, że tylko na takich konsekwencjach dla nas się skończyło!
LiseK9 dzięki za rekomendację, zapamiętam.
buladag - no cóż, ja jestem zaskoczony do tej pory!

Na co chciałbym zwrócić uwagę wszystkim na przyszłość.

Mój ojciec parę lat temu kupował Punto II FL dla mojej siostry i pojechał z nim do ASO w Radomiu. Dostał kompletne wydruki z badania miernikiem lakieru, listę punktów kontrolnych z oceną czy jest OK czy coś nie gra, a pod tym wszystkim podpisał się diagnosta i takie dokumenty otrzymał razem z fakturą za usługę! I o to chodzi!!

Ja głupi baran dostałem tylko wydruk z badania zawieszenia (hamulce, zużycie amortyzatorów) i samą fakturę za usługę! Dlaczego to jest takie ważne? Bo w przypadku wykrycia takich nieprawidłowości po zakupie można zawsze wrócić do ASO i żądać naprawy, zwrotu kosztów przeglądu (małe prawdopodobieństwo:P ), ale chociaż opieprzyć konkretnego gościa!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603020 Wysłany: 08 Sie 2012, 14:35; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Kamildsan no przykra sprawa ..

Ja przy kupnie GP też zamówiłem wizytę w ASO tylko w Rzeszowie.
Podpięli pod komputer, sprawdzili zawieszenie, amortyzatory itd itp pytali się czy miernikiem też zbadać.. miałem swój także sam sobie sprawdziłem, pokazali całą historię wizyt GP w ASO, dostałem wydruki. Ogólnie według ich wszystko było OK - i po roku użytkowania wszystko jest dalej OK więc się cieszę z tego powodu :D za usługę zapłaciłem 200 zł (chociaż chcieli 250). Niestety, ale takie rzeczy jak zbieżność to widać gołym okiem - u mnie też kiera była delikatnie krzywo - zwróciłem uwagę sprzedawcy (na jego koszt usterka została natychmiast poprawiona + wymienił dodatkowe przepalone żarówki w tablicy rejestracyjnej).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603064 Wysłany: 08 Sie 2012, 18:03; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dorota
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Wrz 2008,
Posty: 1178
Ja też polecam serwis na Barbary.
Właściciel również jeździ Fiatem - Bravo :)

Co do ASO, ja moje Bravo sprawdzałam w ASO w Tychach i BARDZO polecam. Bardzo kompetentna obsługa, auto zostało bardzo dokładnie prześwietlone, pooglądane, zbadane, wychwycili nawet drobne rzeczy.

_________________
Było: Punto II 1.2 8V wersja Bangladesz :E
Jest: Bravo II 1.4 16V T-jet Emotion ;)
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603089 Wysłany: 08 Sie 2012, 19:27; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
A czy to było jedyne ASO w tym mieście? Może sprzedający ma "układ" z pracownikiem ASO...i celowo powiedział Ci, że all jest OK, a może aż tak bardzo nie kompetentny :(

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603094 Wysłany: 08 Sie 2012, 19:37; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Agnieszka
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 07 Lut 2012,
Posty: 10
Muszę przyznać,że Twój post kamildsan, bardzo mnie zaskoczył.Moja mama od początku swojej Fiatowej przygody (a będzie to już ponad 10 lat) zawsze była zadowolona z ASO w N.Hucie i nie miała zastrzeżeń co do ich obsługi i kompetencji.Ale zawsze kupowała nowe auta,więc może dlatego.Teraz z Sedici jeżdzi do INTER AUTO na ul.Jasnogórskiej i bardzo sobie ich chwali :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603175 Wysłany: 08 Sie 2012, 22:10; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Dzióbel napisał(a):
A czy to było jedyne ASO w tym mieście?


Na pewno nie :D Sam znam 5 a pewnie jakieś jeszcze są... tego w Hucie szczerze mówiąc nie znałem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603213 Wysłany: 08 Sie 2012, 23:46; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
OT teraz nowe w Nowej Hucie budują, Inter Cars. :)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603230 Wysłany: 09 Sie 2012, 06:11; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
A co to ma wspólnego z tematem? :E

Pracowałem kiedyś w IC, mam tam znajomych do dnia dzisiejszego. Jest drogo :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603298 Wysłany: 09 Sie 2012, 13:01; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 23 Lip 2012,
Posty: 7
Dzióbel napisał(a):
A czy to było jedyne ASO w tym mieście? Może sprzedający ma "układ" z pracownikiem ASO...i celowo powiedział Ci, że all jest OK, a może aż tak bardzo nie kompetentny :(


Naturalnie, że to nie jedyne ASO w mieście, ale czy znasz kogoś kto przed zakupem jedzie do kilku ASO żeby sprawdzić auto? ;P

Komis był zlokalizowany też w tej części Krakowa więc może i taka teoria spiskowa mieć rację bytu... Nie będę jednak nikogo oskarżał w ten sposób. Po prostu opisałem co się stało i miejcie się na baczności!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603350 Wysłany: 09 Sie 2012, 16:10; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
buladag napisał(a):
Inter Cars

Przekręciłem, Inter Auto.

Mario napisał(a):
A co to ma wspólnego z tematem?

Napisałem, że OT, a napisałem informacyjnie bo będzie to drugie ASO Fiat w Nowej Hucie.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #603386 Wysłany: 09 Sie 2012, 19:56; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
buladag napisał(a):
buladag napisał(a):
Inter Cars

Przekręciłem, Inter Auto.


To wszystko wyjaśnia :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631433 Wysłany: 15 Gru 2012, 12:37; 
 Temat postu: Re: ASO Fiat PZM Kraków na Nowej Hucie - Ostrzeżenie
Offline
Puntoświr

Samochód: 126
Silnik: 1.7 60KM D
Paliwo: CNG
Wersja: MyLive
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 05 Lut 2010,
Posty: 283
kamildsan napisał(a):
Chciałbym drogich Forumowiczów uprzedzić przed wizytami w serwisie Fiata na Nowej Hucie w Krakowie


Witam!

Nie rozpisując się wiele bo już poruszałem ten temat na forum miałem również "ciekawą" przygodę z tym ASO
konkretnie pojechałem tam na wymianę oleju kiedy mój kropek był jeszcze nowiutki problem polegał na tym iż Pan który pracował w tym serwisie chciał mi wcisnąć olej który nie był przeznaczony do mojego kropka , po wymianie kilku zdań wróciłem do auta po instrukcje żeby udowodnić panu jaki olej zalecany jest przez producenta do mojego auta po czym pan odpowiedział " my lejemy od lat ten olej do wszystkich aut i nie ma problemu..." :/

Była to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym serwisie.

P.S. zaznaczę że olej który chciałem kupić był dużo droższy od proponowanego mi oleju i od razu powiem ze pan nie tylko proponował mi olej innej firmy (bo to nie ma znaczenia) ale olej mający diametralnie inną specyfikacje.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO