You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #634606 Wysłany: 01 Sty 2013, 21:34; 
 Temat postu: Inspiracja - hobby
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Pińczów/Kielce/Busko-Zdrój
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 10
Panowie złapałem od wczoraj nowa inspiracje życiową :E mam nadzieje że się do mnie przyłączycie w miarę sił.
Ogólnie napiszcie co lubicie robi??
Mój pomysł jest taki > ustalmy stałą paczkę ze Świętokrzyskiego, która wiadomo zawsze będzie się trzymać razem<
W miarę możliwości i pieniędzy trochę po tuningować auta i nagrać razem filmik, tzn o co mi chodzi:
np: http://www.youtube.com/watch?v=_R7fe084gSE
Ja jestem akurat zwolennikiem jazdy bokiem, oj tam że mam silnik 1.1 i napęd przedni a nie tylni i że to punto,
nie liczy się samochód tylko kierowca z reszta deavy87, widział xD.
Co wy na to?? Oczywiście kamera jakaś jest potrzebna, no nie jakaś ale w miarę dobra;]
Ja wychodzę z taką propozycja co wy na to??
Pewnie spytacie czy mam jakiś tor, ulice, albo miejsce do takiej zabawy??
Moja odpowiedź jest taka, że spokojnie zawsze znajdzie się kawałek ulicy na zabawę :]
Czekam na wasze odpowiedzi

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic41010.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #634643 Wysłany: 02 Sty 2013, 00:29; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Ulica to nie miejsce na takie zabawy.

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634646 Wysłany: 02 Sty 2013, 00:48; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Nejna, j/w.
No i co Ty chcesz ugrać Fiatem Punto?
Ani nie zarzucisz tyłu metodą clutch kick, ani power over. W faint drift'cie też auta nie utrzymasz (prędzej dachowanie zaliczysz). O innych technikach się nie będę rozpisywał, ale jedyne na co możesz liczyć to side brake drift (sądzę, że każdy zna tą technikę z zimowych zabaw).
W skrócie: drift samochodem z napędem na przód, jest równie udany jak jedzenie zupy widelcem.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634648 Wysłany: 02 Sty 2013, 01:39; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
dokładnie kolego ulica nie do takich akcji :>
Nejna napisał(a):

a o nich było głośno, nawet w faktach :> nawet jak mają sporę umiejętności to na tor a nie ulicę :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634650 Wysłany: 02 Sty 2013, 03:08; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Nejna, no a jak sobie to wyobrażasz? Może by tak plan jakiś zrobić a nie rzucać na żywca pomysł i niech się toczy?...

Do panów z drugiej strony barykady: wskażcie miejsce gdzie można się pobawić? Gdzie można w środku tygodnia skoczyć na godzinkę czy dwie i fajnie spędzić czas? I wcale nie pytam o miejsce na drift a ogólnie by autem pośmigać.

Co do filmu: widać że chłopaki ogarniają jak i widać że tych ujęć musiało być wiele by taj fajnie wybrać. I najważniejsze: widać puste ulice, widać kolesi co obserwują co się na drodze dzieje. Nagonka ze strony TVN świetna. Szkoda że nie dodali że nie ma gdzie się podziać z taką pasją, że tory się zamyka bo ktoś pozwolił w niedużej odległości od toru wybudować bloki i nagle hałas zaczyna przeszkadzać. No ale nie o to chodziło. Chodziło o materiał by ludzie gadali nie o problemie a o skutkach...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634699 Wysłany: 02 Sty 2013, 13:12; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
dzikidaniel, co z tego że środek nocy i jest pusto:> ludzie też poruszają się pieszo lub samochodami :> ryzyko zawsze jest. Z resztą Ci z filmiku i tak starują w zawodach można ich wykminić na innych filmikach.
nawet jak ogarniają temat dobrze zawsze jest masa pseudo naśladowców w jakiś ulepach.
Można sobie poszukać jakieś stare lotnisko czy coś w ten deseń


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634702 Wysłany: 02 Sty 2013, 13:33; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Pokaż mi to lotnisko czy coś w ten deseń gdzie Cię wpuszczą. I konkretnie a nie można poszukać. Sęk w tym że nie można. A jak się znajdzie to masz tyle papierków do zrobienia że za miesiąc wjedziesz. Ponawiam pytanie: gdzie się udać by na kilka godzinek w tygodniu pojeździć?
I nie czytaj wybiórczo bo pisałem o kolesiach którzy obserwowali ruch na drodze. Ale co tam. Lepiej czytać to co się chce...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634711 Wysłany: 02 Sty 2013, 13:57; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
ta jasne i oni mają zapewnić bezpieczeństwo ? sorry mnie to nie przekonuje, na filmie może jedną osobę było widać, kolesie stojący gdzieś z boku nie zapewniają bezpieczeństwa jeśli ulica jest otwarta dla ruchu co najwyżej mogą zmniejszyć ryzyko
no tak bo po drodze można bez papierków.

http://www.youtube.com/watch?v=W4UpGwGP1jY byłe lotnisko i jeżdżą tam pewnie bez papierków

http://www.youtube.com/watch?v=2ZDP5rMUPCg tak samo tu pod Chociwlem, jest miejsce ? jest. Zresztą drift się w Polsce rozwija i można nagłośnić problem, a nie robić co się chce.
dzikidaniel, z Tobą nie będę dyskutował bo wiem jaki zadziorny jesteś, ja mam takie zdanie i tyle, kolesie stojący gdzieś z boku nie zapewniają bezpieczeństwa jeśli ulica jest otwarta dla ruchu co najwyżej mogą zmniejszyć ryzyko


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634743 Wysłany: 02 Sty 2013, 16:46; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Nejna napisał(a):
Panowie złapałem od wczoraj nowa inspiracje życiową :E
No tak, Nowy Rok w pełni. Ciekawe jak długo Twoje hobby "przeżyje" :?: 3mam kciuki szczerze.
Nejna napisał(a):
nie liczy się samochód tylko kierowca
Dokładnie, święte słowa powinny być oprawione w ramkę dla tych, którzy uważają że tylko tylnonapędowe z potężną mocą potrafią coś pokazać. Ludzie z filmiku "City Jungle KATOWICE Stunt&Drift" jeździć nie potrafią zbyt dobrze (nie panują do końca nad pojazdami, którymi jadą, w kilku miejscach na filmie widać, że przy okazji wpadli by na innych, niekoniecznie zgodnie z planem....), Ci z Twojego filmiku to wyższa szkoła jazdy w porównaniu do "City Jungle KATOWICE Stunt&Drift" - http://www.youtube.com/watch?v=LI81zCGGHSg
Nejna napisał(a):
Oczywiście kamera jakaś jest potrzebna, no nie jakaś ale w miarę dobra;]
Szkoda że tak daleko, mam fajną "zabawkę" tyle, że na Śląsku - http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-ha ... /hdr-sr12e
Nejna napisał(a):
Pewnie spytacie czy mam jakiś tor, ulice, albo miejsce do takiej zabawy??
Moja odpowiedź jest taka, że spokojnie zawsze znajdzie się kawałek ulicy na zabawę :]
Zabawa jest do momentu, kiedy nie ma szkód, potem jest dramat i płacz (niekoniecznie Twój, ale innych osób/rodzin) - "Śmierć w czasie nielegalnych wyścigów w Jaworznie" - http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html i "Tragiczny wypadek w Gliwicach-Sośnicy. Zginął kierowca golfa" - http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
A na koniec kij w mrowisko - po co oni wogóle się "maskują" skoro wszyscy wiedzą, kim są. Piszą w podpisie do filmu :hahaha:
Cytuj:
specjalny odcinek na święta, długo oczekiwany klip z ulicy, z dedykacją dla Córeczki jednego z drifterów z naszej ekipy.
Ta córka to Wiktoria Woskresińska - 18.12.2012 - końcówka filmu. Bartek Woskresiński - http://driftblog.pl/jazda-bardziej-boki ... rzyjemnosc
Co nie zmienia faktu, że ulica to nie tor wyścigowy, dla chcącego nic trudnego - wynajęcie toru to chyba nie miesiąc papierkowej roboty. Drift na szutrze też się robi - http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 784&type=3 A na pewno łatwiej jest znaleźć trochę opuszczone placu tam gdzie psy d... szczekają, aniżeli asfaltowego/betonowego.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634762 Wysłany: 02 Sty 2013, 17:39; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Pińczów/Kielce/Busko-Zdrój
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 10
dobra normalnie ja się nić nie będę już odzywać bo tylko zjeb... dostałem :cry: no ale stwierdzając fakt po przeczytaniu waszych opinii każdy z nas ma swój poroniony świat i jeden jest mniej po.... a drugi bardziej, i dla jednego jazda po ulicy jest chora i widzi w tym wady, a dla drugiego to frajda, bo lubi robić to co kocha. No cóż ja jestem po tej 2 stronie barykady :]

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic41010.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634763 Wysłany: 02 Sty 2013, 17:40; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
wojtass18 napisał(a):
ta jasne i oni mają zapewnić bezpieczeństwo ? sorry mnie to nie przekonuje, na filmie może jedną osobę było widać, kolesie stojący gdzieś z boku nie zapewniają bezpieczeństwa jeśli ulica jest otwarta dla ruchu co najwyżej mogą zmniejszyć ryzyko

Co do filmu: po co pokazywać ile osób stoi na czatach? To miał być film jak robić ustawki czy pokazujący jak kolesie bawią się na pustych ulicach?

wojtass18 napisał(a):
no tak bo po drodze można bez papierków.

Trzeba mieć prawo jazdy i dokumenty pojazdu oraz badania i OC i można jeździć po publicznej ulicy. Idź się dowiedzieć jakie papiery trzeba mieć by wjechać na np stare lotnisko.

wojtass18 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=W4UpGwGP1jY byłe lotnisko i jeżdżą tam pewnie bez papierków

http://www.youtube.com/watch?v=2ZDP5rMUPCg tak samo tu pod Chociwlem, jest miejsce ? jest. Zresztą drift się w Polsce rozwija i można nagłośnić problem, a nie robić co się chce.

Pewnie. Uwielbiam wymianę argumentów na "pewnie". Pewne jest to że g***o wiesz na ten temat na który się wypowiadasz.
Powiedz mi gdzie np. z 3miasta mam jechać by się pobawić? Najbliższe lotnisko o sensownej nawierzchni jest ponad 80km
Problem się nagłośni i co dalej? Nagle zmieni się podejście do sportów motorowych w pl? Sory, ale w bajki nie wierzę. Nie po to teraz zamykają tory by je nagle otwierać...

wojtass18 napisał(a):
dzikidaniel, z Tobą nie będę dyskutował bo wiem jaki zadziorny jesteś, ja mam takie zdanie i tyle, kolesie stojący gdzieś z boku nie zapewniają bezpieczeństwa jeśli ulica jest otwarta dla ruchu co najwyżej mogą zmniejszyć ryzyko

Już dyskutujesz. Więc po co zacząłeś?. Ja też mam swoje zdanie. Tylko rzecz ma się tak że Ty masz swoje i masz wszystko w d... a wy róbcie wypierd... z ulicy. A ja pytam gdzie, bo z miłą chęcią tam pojadę.


Ja bym proponował na tym etapie zamknąć temat bo do żadnych sensownych wniosków się nie dojdzie.

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634764 Wysłany: 02 Sty 2013, 17:43; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntomaniak

Imię: Bartosz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Lis 2011,
Posty: 67
Wieś tańczy wieś spiewa. Sory ale punto to sobie mozesz polatać pod Piotrem i Pawłem albo pod innym markietem jak sniegu napada.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634765 Wysłany: 02 Sty 2013, 17:51; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
dzikidaniel napisał(a):
Pewnie. Uwielbiam wymianę argumentów na "pewnie". Pewne jest to że g***o wiesz na ten temat na który się wypowiadasz.

Panuj nad językiem!

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634766 Wysłany: 02 Sty 2013, 17:52; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
dzikidaniel napisał(a):
Do panów z drugiej strony barykady: wskażcie miejsce gdzie można się pobawić? Gdzie można w środku tygodnia skoczyć na godzinkę czy dwie i fajnie spędzić czas? I wcale nie pytam o miejsce na drift a ogólnie by autem pośmigać.


U mnie akurat jakieś 20-30km od Opola jest prywatne lotnisko w Polskiej Nowej Wsi, które właściciel wynajmuje właśnie na tego typu imprezy, baa, z tego co pamiętam ma tam też płytę poślizgową do specjalnych pokazów itp.
Przypuszczam, że w Polsce jest trochę takich miejsc.

A inna sprawa, że to, że miejsc jest mało nie oznacza, że można szaleć na ulicach. To tak jakby powiedzieć, że nie ma strzelnicy, to sobie na ulicy postrzelam ;)
Żeby nie było - wcale nie potępiam totalnie gości z filmu, bo widać, że ogarniają i organizację mają fajną, ale problem jest właśnie w tym co takie filmiki powodują - że natychmiast znajduje się kilkunastu/kilkudziesięciu ludzi, którzy chcieli by to samo robić, tylko że nawet nie mają do tego odpowiednich aut (tak, one też są ważne, FWD to się można na śniegu bawić...) ani umiejętności ani możliwości organizacyjnych. A o wypadek nie tak trudno...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634771 Wysłany: 02 Sty 2013, 18:13; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
pele napisał(a):
Wieś tańczy wieś spiewa. Sory ale punto to sobie mozesz polatać pod Piotrem i Pawłem albo pod innym markietem jak sniegu napada.


Zgadzam się. "Driftowanie" FWD (chyba raczej pałerslajdy) i to jeszcze w ruchu ulicznym to wiocha over 9000.
To, że nie ma się w okolicy miejsca do tego przeznaczonego NIE USPRAWIEDLIWIA NIKOGO do szaleństwa na drodze.
OKEJ - Ty (mówię ogólnie) umiesz prowadzić swoje Punto, stworzysz potencjalne zagrożenie, nikomu nic nie zrobisz, ALE wystarczy, że paru smarkaczy to zobaczy i pomyśli "oni mogą, to ja też" - to już jest poważne zagrożenie.
Ja bym nie chciał taką porą iść przez miasto z buta, w czasie gdy taki "pro drajwer" mnie rozkwasi na pasach, albo moje auto w czasie jazdy.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634776 Wysłany: 02 Sty 2013, 18:27; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Pińczów/Kielce/Busko-Zdrój
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 10
Cytuj:
OKEJ - Ty (mówię ogólnie) umiesz prowadzić swoje Punto, stworzysz potencjalne zagrożenie, nikomu nic nie zrobisz, ALE wystarczy, że paru smarkaczy to zobaczy i pomyśli "oni mogą, to ja też" - to już jest poważne zagrożenie.


owszem, ale pamiętaj, ze każdy człowiek ma wolna wole i odpowiada za swoje czyny :E
po drugie jeśli chodzi o mnie to ja śmigam samochodem najczęściej po ulicach które są bardzo uczęszczane przez inne samochody.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic41010.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634778 Wysłany: 02 Sty 2013, 18:29; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Cytuj:
owszem, ale pamiętaj, ze każdy człowiek ma wolna wole i odpowiada za swoje czyny


To nie jest kontrargument.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634812 Wysłany: 02 Sty 2013, 20:14; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Pińczów/Kielce/Busko-Zdrój
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 10
właśnie w tym sęk, że jest.
np: czy ja ci karze zap....(jechać) szybko po ulicach miast??
nie sam wybierasz drogę i prędkość, wiec jest kontrargumentem

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic41010.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634813 Wysłany: 02 Sty 2013, 20:26; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Idąc tym tokiem myślenia:

mam wolną wolę, więc wezmę kilka noży z kuchni.
Przekonam wszystkich, że potrafię nimi tak rzucać, żeby nikogo nie trafić, wychodzę z tym na ulicę.
Na ulicy spotykam obcych ludzi, którzy są rodziną i znajomymi innych (odkrywcze), rzucam w nich nożami starając się chybić, ale nikt nie wie, czy czasem nie powinie się mi ręka i nie trafię kogoś w głowę.
O dziwo nikogo nie trafiłem, ale wmawiam innym, że jest to fajne i też powinni spróbować. Jest niekarane i ogólnie spoko.
Teraz 5 osób rzuca nożami w przypadkowy tłum, aby nie trafić, jak myślisz - obejdzie się bez strat? :> A co, gdyby wśrod nich była Twoja kobieta, dziecko, czy mama?

Żeby nie było - nie jestem maniakiem bezpieczeństwa, no ale driftowanie (haha, w FWD slidowanie nazywać driftem, to jak nazywać buraki kawiorem), to szczyt głupoty i szczeniactwa, od 12 latka jeszcze tego można się spodziewać, ale nie od dorosłego człowieka, sam lubię jeździć dynamicznie po mieście, ale to jest wręcz żałosne :E

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634814 Wysłany: 02 Sty 2013, 20:30; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
Nejna napisał(a):
owszem, ale pamiętaj, ze każdy człowiek ma wolna wole i odpowiada za swoje czyny
po drugie jeśli chodzi o mnie to ja śmigam samochodem najczęściej po ulicach które są bardzo uczęszczane przez inne samochody.

takie słowa to Tylko można usłyszeć od osoby nie odpowiedzialnej, kontrargument z gimnazjum, a pamiętajmy też że wypadki zdarzają się nawet najlepszym :> Dyskutowanie na ten temat nie ma sensu, bo ktoś ma swoją pasje i w tyłku całą resztę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634821 Wysłany: 02 Sty 2013, 20:51; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Chmielnik k. Kielc
Rejestracja: 07 Paź 2011,
Posty: 244
Pomógł: 1
Też nie jestem maniakiem eko-drivingu i czasami lubię wcisnąć, a nawet jak jest śnieg zaciągnąć ręczny i się poślizgać po jakimś parkingu.
Ale niestety do poważniejszej jazdy w tym stylu Punciakowi brakuje praktycznie wszystkiego.

Nejna, możesz czuć autko, ogarniać drogę, ale tu po prostu jest taka konstrukcja, wpadasz w poślizg, a w silniku brakuje mocy żebyś ten samochód wyciągnął i pomimo twoich starań i tak leci gdzie chce. Konstrukcja ogólna też jest marna, wychyla się to jak nie wiem co.

Po drugie, robienie tego typu rzeczy takimi samochodami, jest po prostu uznawane za wieś i dowartościowywanie się. Rozumiem ostrzejszą jazdę, jakieś KJS, ale bez przesady.
Wszyscy lubimy swoje Punciaki, ale lubmy je takimi jakie są, a nie próbujmy się na siłę uszczęśliwiać.

_________________
FIAT PUNTO S 1.1

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634824 Wysłany: 02 Sty 2013, 20:57; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Pińczów/Kielce/Busko-Zdrój
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 10
Cytuj:
bo ktoś ma swoją pasje i w tyłku całą resztę.

Dzięki wojtass18, dokładnie tych słów mi brakowało.
A tak ogólnie jak bym wam powiedział, że ja nie patrze na swoje życie, i bawiąc się samochodem wybieram zawsze takie miejsce, że najwyżej ja tylko zginę. Z reszta i tak mi pewnie w to nie uwierzycie ze jak może człowiekowi nie zależeć na własnym życiu,a no może.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic41010.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634825 Wysłany: 02 Sty 2013, 21:09; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Nejna napisał(a):
dobra normalnie ja się nić nie będę już odzywać bo tylko zjeb... dostałem :cry:
Ile ludzi tyle opinii, nie będę już mówić źle czy dobrze robisz. Podtrzymuję swoje słowa, że "jak ktoś chce to może wszystko". W Kielcach jest tor wyścigowy - http://www.automobilklub.kielce.pl/s,7, ... igowy.html, na początek proponowałbym zapisać się do Automobilklubu. Masz pasję jak każdy, ale bezpieczeństwo i profesjonalizm jak piszą forumowicze powinno być na I miejscu. Będąc członkiem automobilklubu masz prawo do zniżek na tor, materiałów szkoleniowych itp. Chcesz się uczyć, rób to z głową. Lepiej wydać kasę na członkostwo, aniżeli wydać na mandaty, a jak Cię Policja złapie (ktoś zrobi zdjęcia/doniesie) to może Ci nawet walnąć "zagrożenie w ruchu lądowym", zaprać prawo jazdy itp. Jak będą chcieli to Cię uwalą na 100%. Pytanie czy jesteś tego świadomy i czy się na to godzisz. Ponownie napiszę, 3mam kciuki. Przemyśl moje słowa, wykonaj parę telefonów, poszukaj po internecie. Są fora dla drifterów, rajdowców, tam powinieneś się "zawiesić". Tutaj jak widzisz dostałeś kubeł zimnej wody na głowę, niejako na własne życzenie.
Nejna napisał(a):
dla jednego jazda po ulicy jest chora i widzi w tym wady, a dla drugiego to frajda, bo lubi robić to co kocha. No cóż ja jestem po tej 2 stronie barykady :]
Jak na wojnie, barykada jest jedna, strony są dwie - za i przeciw. Ja jestem przeciw szaleństwom po ulicach. I tego się trzymam. Dużo w życiu widziałem, niejeden tak mówił, wielu z nich jest po drugiej stronie tego świata. Słuchajcie panowie i panie, nie dołujmy kolegi, jak pisali wcześniej pytają się gdzie mogą jeździć nie po ulicach. Jak ktoś coś będzie wiedzieć, niech wpisze i mu pomoże. Dość już dostał "na tyłek batów" ;) Zdania nie zmieni, możemy się tylko modlić, aby na drodze go nie spotkać podczas treningu....
Nejna napisał(a):
(...)bawiąc się samochodem wybieram zawsze takie miejsce, że najwyżej ja tylko zginę.
Nie wiem ile masz lat, nie chcę Cię ani nikogo osądzać. Fizyki nie oszukasz, oczu też nie. Człowiek nie jest w stanie "objąć kadru" przy szybkiej jeździe, nie wspomnę o jeździe wieczorem/nocą. Kot/pies/pijany z krzaków Ci wyskoczy przed samochód, nie zahamujesz, odbijesz - zginiesz. Tak się kończą "nieśmiertelni". To że Ty panujesz nad samochodem, nie oznacza, że inni panują nad sobą. I tym zdaniem proponuję zakończyć wojnę polsko-polską. Pomóżmy koledze i kolegom, którzy szukają miejsc do driftowania/nauki jazdy boczkiem i nie tylko, po to jest forum.

PS. STax też na forum próbował ankietować forumowiczów, zamierzał bawić się w KJS, co z tego wynikło, zapraszam do bardzo ciekawej lektury - topic37595.html

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634831 Wysłany: 02 Sty 2013, 21:10; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Nejna napisał(a):
ja nie patrze na swoje życie

Nejna napisał(a):
najwyżej ja tylko zginę

Typowe podejście... Wojtek już wcześniej napisał, więc pozwolę sobie zacytować:
wojtass18 napisał(a):
takie słowa to Tylko można usłyszeć od osoby nie odpowiedzialnej, kontrargument z gimnazjum


Nejna, całkiem poważnie pytając: ile Ty masz lat?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #634833 Wysłany: 02 Sty 2013, 21:18; 
 Temat postu: Re: Inspiracja - hobby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
domin45670, może mieć i 70, wiek w obecnych czasach nie jest wyznacznikiem dorosłości, znam bardziej rozsądnych 15-latków :)

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO