You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 03:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #641266 Wysłany: 28 Sty 2013, 10:55; 
 Temat postu: Problem z immobilizerem
Offline
Forumowicz

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Stile
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 25 Sty 2013,
Posty: 2
Witam koledzy.
Mam problem z immo. Auto kupiłem tylko z kluczem matką. Nie chcąc go zgubić, poszedłem do punktu dorabiania kluczy. Dopiero niedawno się zorientowałem, że panowie sklonowali mi pastylkę i cały czas (a już ze dwa lata mam tego Kropka) jeździłem na kodzie z klucza matki.
Żeby wszystko było jak trzeba i mieć komplet kluczy, kupiłem na alledrogo coś takiego: http://allegro.pl/wkladki-zamka-zamek-z ... 24717.html i mam teraz problem z dopisaniem nowych kluczyków.
Jako, że nie mam jeszcze dociętego bordowego kluczyka, to zdjąłem pierścień z czujnikiem i próbuję zaprogramować nowe: przekręcam klucz w starej stacyjce, trzymając pastylkę z matki przy czujniku. Kontrolka CODE zapala się i gaśnie. Potem wyjmuję i przekręcam, trzymając nowy klucz przy czujniku. Kontrolka CODE cały czas się świeci, nie słychać pracujących wtrysków. Czekam tak minutę-dwie, nic się nie dzieje. Gdy próbuję z drugim kluczem, jest to samo.
Przekładałem też stacyjkę na nową, żonglując kluczami tak, żeby sczytywały odpowiednie kody w odpowiedniej kolejności, tak jak to opisał kolega rzel.
Odłączyłem też na jakieś pół godzinki puszkę immo, żeby miała czas na przemyślenie swojego postępowania, lecz i to nie dało żadnych efektów.
Prosiłbym o odpowiedź na kilka pytań i sugestie dotyczące rozwiązania problemu:
1) Jak sprawdzić, czy pastylka w bordowym kluczu jest faktycznie pastylką-matką? Co drugie przekręcenie kluczyka kontrolka CODE nie gaśnie, a nie mogę się dokopać do informacji, czy tak ma być w tym przypadku.
2) Czy kluczyki które zakupiłem mogą być niezakodowane, "puste"? Mam kartę kodową, więc na mój prosty, chłopski rozum, już powinny być zakodowane.
3) Czy w tych kluczach mogą być pastylki niekompatybilne z moim immo? W kluczu bordowym mam małą szklaną rurkę, a to co sklonowali mi w punkcie jest czarne i kanciate, z widoczną płytką na spodzie.
4) Czy komputer mógł dostać jakiejś biegunki umysłowej spowodowanej używaniem cały czas klucza matki? Jeśli tak, to jak drania "odwiesić"?

Przepraszam najmocniej za powtórzenia bądź jeśli napisałem coś nieczytelnie. Starałem się zawrzeć wszystkie niezbędne informacje, lecz coś mogło mi umknąć.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc ;)


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO