You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #629181 Wysłany: 03 Gru 2012, 15:06; 
 Temat postu: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Cześć. U mnie temp. w nocy minusowa, zamarzł płyn do spryskiwania szyb, nawet w południe przy temp. powyżej zera słychać że pracuje silnikczek tłoczący płyn do spryskiwaczy. Co dolać?
Mam benzynę ekstrakcyjną czystą (biała benzyna), rozpuszczalnik i mogę kupić denaturat. Czego dolać aby rozwiązać ten problem?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #629192 Wysłany: 03 Gru 2012, 16:25; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
denaturat nie powinien zaszkodzic. Moim zdaniem lepiej byloby "wygrzac" samochod, anizeli kombinowac. Pamietaj ze cokolwiek nalejesz do zbiorniczka, to cos musi sie "przegryzc" przez zamrozone wezyki, zanim Ci trysnie na szybe. Zacznij od tego, abys odessal wszystko co masz w zbiorniczku, po to aby to co sie odmrozi w przewodach, nie zassalo ponownie chyba letniego plynu lub wody. Ach te oszczednosci kilka groszy.... a potem duzo problemow i nierzadko kosztownych ;) Na Twoim miejscu jezeli i to by nie pomoglo, musialbyc rozebrac wezyki i je dotrzec do zrodla problemow, gdzie Ci zamarzlo lub cos szlag trafilo.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629199 Wysłany: 03 Gru 2012, 17:06; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Płyn letni został mi z lata, niewykorzystany.
Zlałem to co się dalo letni wężem. DEnaturatu jednak nie użyję wszysscy piszą że straszanie potem śmierdzi w kabinie.
Zastanawiam się nad wlaniem solanki gorącej (zagotowana woda + sól).
Niestety nie ma mam możliwości zostawić go w ogrzewanym garażu, najbliższy taki parking 30 km.
Szukam jeszcze jakieś opcji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629204 Wysłany: 03 Gru 2012, 17:49; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Zdjąć koło i nadkole oraz farelką lub suszarką do włosów ogrzewać zbiorniczek, do momentu aż wszystko się roztopi.
Włożyć do środka wężyk i odciągnąć cały płyn. Wlać zimowy.
Na przyszłość pamiętać aby zmienić płyn na czas, a nie jak już jest po ptokach.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629309 Wysłany: 04 Gru 2012, 01:09; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Miałem podobnie w styczniu. Kuzyn pracuje w mechanicznym - dał mi coś za 8zł/1l. Wlałem to, wyjechałem z Katowic do siebie, przy temperaturze znacznie poniżej zera w okolicy 50-100km dalej (jechałem A4 z prędkością około 110km/h z zamarzniętymi dyszami), miałem już problem z głowy, rozmroziło się. Nie pamiętam jednak co to był za wynalazek. Poszukam, może mi gdzieś to jeszcze zostało.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629312 Wysłany: 04 Gru 2012, 02:30; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Z benzyna to bym nie ryzykowal bo jeszcze cos sie rozpusci (benzyna i tworzywa sztuczne nieprzystosowane do kontaktu z nia to wydaje mi sie nie jest najszczesliwsze polaczenie). Jakis plyn do spryskiwaczy do -22C moze? Wygrzac auto jak juz ktos wyzej pisal, moze jakies zakupy w centrum handlowym z garazem podziemnym? :) Moze ktos znajomy ma garaz zeby wpuscic auto na pare godzin zeby rozmarzlo, a pozniej zlac / wypryskac resztke letniego plynu i zalac takim prawdziwie zimowym?

Acha, z solanka tez bym sie bal eksperymentowac, jeszcze cos pordzewieje. Moze jakis odmrazacz do szyb?! Tyle ze to tez troche potencjalnie ryzykowne mysle. Zwyczajnie auto w cieplejsze miejsce wstawic na pare godzin najlepiej po uprzednim dobrym rozgrzaniu silnika zeby moze zbiorniczek plynu sie w tym cieple troszeczke rozmrozil.

Nawiasem mowiac, nawiazujac do tematu oszczednosci po kilka zlotych na plynie, to ja jezdze z zimowym przez caly rok (pod koniec zimy mozna czesto tanio kupic zimowy i zrobic sobie zapas na lato). Zmywa brudy i robale znacznie lepiej niz jakikolwiek letni. Nawiasem mowiac jezeli ktos juz chce oszczedzac, to ja markowego plynu nie kupilem od ladnych paru lat. Kupuje najczesciej w Auchan najtanszy plyn pod ich marka (zawsze tylko ten do -22C) i poki co nie zawiodlem sie ani razu. Koszt nie taki wielki - jeszcze nigdy chyba nie zaplacilem za niego wiecej jak 10PLN za pieciolitrowy baniaczek. Wali jak kazdy plyn zimowy spirytem, ale dla mnie dobra widocznosc jest wazniejsza od tego zeby mi pachnialo różami w kabinie.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #629317 Wysłany: 04 Gru 2012, 09:54; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
ka-8 napisał(a):
Nawiasem mowiac, nawiazujac do tematu oszczednosci po kilka zlotych na plynie, to ja jezdze z zimowym przez caly rok (pod koniec zimy mozna czesto tanio kupic zimowy i zrobic sobie zapas na lato).
Dokladnie! Kupilem na koncu zimy/poczatek wiosny w Kauflandzie ich plyn zimowy banka 5l za 2,50 zl chyba, do -22 st. jeszcze do tego zapach byl gratis ;) Pozbywali sie zimowych zapasow, cale palety mieli na sklepie, kto byl madry to kupowal.... Przy okazji zrozumialem ile sklep ma marzy na plynie zimowym, ze sprzedawal po kosztach. A teraz? 10 zl za banke i wiecej - 400% marzy na plynie do spryskiwaczy... Oczywiscie zapach mozna co najwyzej w piwnicy powiesic, tak smierdzi :E W lato lalem sobie zimowke w proporcji 50% z woda destylowana, super czyscilo, a i banka 50% zimowki wyszla mi za kilka zeta. Taniej niz letni. Moglbym wlac wode przefiltrowana z kranu (mam filtr dzbankowy w domu), ale wole nie ryzykowac paru zeta, woda destylowana jest podobno najczystsza, stosuje sie ja w instalacjach przemyslowych. Czekam znowu na koniec zimy i zrobie sobie znowu zapas zimowki do rozrobienia. I najlepsze jest to, ze teraz kiedy plyny zimowe sa za 10 zl lub wiecej, bo jest poczatek sezonu i trzeba zarobic na kierowcach, ja leje zimowke za 2,50 za banke 5l. Inne dobre sposoby na zime to odmrazacz jak kto lubi i sie nie boi octu (ja nie stosuje jeszcze bo mam zapas z zeszlego sezonu sklepowego). Odmrazacz wlasnej produkcji - 2 szklanki octu + 1 szklanka wody. Sposob na parowanie szyb/wilgoc w aucie - do bagaznika wlozyc zwirek dla kota, zawiera bentonit. Kupujemy sobie np. w Kauflandzie 5kg zwirku dla kota samobrylujacego z bentonitem. Potem do skarpety/ponczochy zwirku granulowanego, wlozyc to pod siedzenie, do bagaznika, na przednia szybe woreczek podziurkowany aby ladnie wygladal - zero problemiow z parowaniem szyb, mam suche - to samo tylko ladnie zapakowane, sprzedaja pod nazwa DUMP OFF - http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... f+&order=p. Zamiast bentonitu stosuja tam granulowany diatomit (ziemia okrzemkowa), jest on bardziej chlonny. Co ciekawe diatomit mozna kupic sobie za grosze - http://allegro.pl/listing.php/search?st ... =0&order=p, jak ktos ma znajomego w Strazy Pozarnej, to na pewno sobie zalatwi jakis sorbent. Na parowanie szyb uzywamy sorbentow, substancji ktore pochlaniaja wilgoc, a jest ich sporo do wyboru do koloru. Sposobow jest sporo, nalezy pamietac ze kiedys za komuny ludzie tez jakos zyli, nic nie bylo i sobie radzili. teraz mamy kapitalizm, kazdy chce zarobic. Jak kogos stac to niech placi nieraz i 10x wiecej za cos co ladnie wyglada, ja wole miec kase zaoszczedzona dla corki, ktorej moge kupic cos dla niej, a nie placic za opakowanie/reklame/prowizje hipermarketu. A te worczki ze zwirkiem dla kota, nie widac bo pochowalem w aucie he...
ka-8 napisał(a):
Wali jak kazdy plyn zimowy spirytem, ale dla mnie dobra widocznosc jest wazniejsza od tego zeby mi pachnialo różami w kabinie.
Bezpieczenstwo na pierwszym miejscu, uzywam odmarzacza produkcji jakiejs gorzelni, wali denaturatem jak nie powiem co.... W samochodzie nie czuc wogole, jedynie jak na zewnatrz sie go uzywa co normalne.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629322 Wysłany: 04 Gru 2012, 11:22; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Drobna uwaga - niedawno pisano artykuł o tych tanich płynach. One nie są robione na alkoholach (chyba glikol), a na czymś innym, znacznie tańszym - wdychanie tego w trakcie jazdy może powodować choroby, łącznie z nowotworami, a kontakt ze skórą nie jest wskazany.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629330 Wysłany: 04 Gru 2012, 13:01; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
bunczu napisał(a):
wdychanie tego w trakcie jazdy może powodować choroby, łącznie z nowotworami, a kontakt ze skórą nie jest wskazany.
Pytanie w jaki sposob ten plyn ma miec kontakt z moja skora w trakcie jazdy? Rozumiem ze tylko wtedy kiedy nalewam do zbiorniczka. Chyba ze bede go pic lub wdychac... Wlasnie dlatego aby praktycznie nie miec kontaktu z jakakolwiek chemia, stosowac nalezy lejki do naszego malego "dziubka" od spryskiwacza, lub mniejsze butelki 1l jaka ja stosuje, jest praktyczna - otwor ma mniejszy, nie rozlewam, zawsze mozna ja np. w bagazniku wozic na dolewki, w domu co jakis czas przelewam z duzej banki do tego litrowego, a pozostal mi on z szamponu z woskiem - o taki - http://www.sklepy24.pl/sklep/centercar_ ... 000ml/3138, nic sie u mnie nie marnuje i przy okazji jestem EKO, bo nie wyrzucam zuzytego opakowania, a znajduje dla niego nowe zastosowanie :E . Po drugie plyn do spryskiwaczy sie ulatnia, nigdy nie czulem aby plyn nawet ten perfumowany, byl wyczuwalny w kabinie, wiec jezeli nie widac roznicy, to po co przeplacac?! Co do powodowania chorob nowotworowych, powiem tak: plyn do spryskiwaczy uzywasz rzadko, kiedy musisz. Maslo, sok do picia, chleb i inna zywnosc jesz codziennie. A ile w niej jest rakotworczych substancji lepiej nie pisac.... a zywnosc to bezposrednie wprowadzanie tych substancji do organizmu. Jak ze wszystkim, do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem :>

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629457 Wysłany: 05 Gru 2012, 00:01; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
mario1978 napisał(a):
Co do powodowania chorob nowotworowych, powiem tak: plyn do spryskiwaczy uzywasz rzadko, kiedy musisz. Maslo, sok do picia, chleb i inna zywnosc jesz codziennie. A ile w niej jest rakotworczych substancji lepiej nie pisac.... a zywnosc to bezposrednie wprowadzanie tych substancji do organizmu. Jak ze wszystkim, do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem :>


Nie porównywałbym jedzenia, do taniego płynu do spryskiwaczy (nie mówiąc, że i w przypadku żywności, sam ją wybierasz). Przy okazji, zapomniałbym - w czasie jazdy po deszczu, w zimę itp. używasz ich częściej, a same opary mogą powodować dezorientację, problemy z koncentracją i inne "bonusy", które mogą spowodować wypadek bo to będzie czuć w kabinie.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629459 Wysłany: 05 Gru 2012, 00:20; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Podstawa to nie dac sie zwariowac. Mysle ze predzej sie zejdzie w wyniku wypadku spowodowanego zla widocznoscia (nie tak dawno temu, o wlos nie trzasnalem sie z gosciem wlasnie z tego powodu - szybki mu jeszcze nie odmarzly a juz chcial pojezdzic) niz od nafukania plynem do spryskiwaczy spowodowanego jego stosowaniem w typowy sposob (chyba ze sie go wypije, wtedy moze byc juz gorzej). ;)

A co do paszy, to tez nie jest tak rozowo. "Aromat identyczny z naturalnym" to nie to samo co naturalny zapach danej substancji. Szynka dzis a szynka dwadziescia piec lat temu to nie to samo jednak, nie wspominajac o zywnosci z jeszcze bardziej zamierzchlych czasow gdzie nie bylo takiej dostepnosci roznego rodzaju polepszaczy i innych szuwaksow ktore teraz sypie sie do jedzenia twierdzac ze wszystko jest bez konserwantow i stuprocentowo naturalne oczywiscie. :)

A tak przy okazji: 8850, jak tam postepy odmrazania? Udalo sie jakos w miare bezbolesnie sprawe zalatwic?

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #629557 Wysłany: 05 Gru 2012, 18:38; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 17 Wrz 2008,
Posty: 520
Pomógł: 1
A wlej sobie odrmazacza do szyb w plynie, co sie psika na szybe... powinno pomoc. Ja zalalem zaimowy, ale jakis lipny, bo jak jest duzo na minusie to nic nie leci :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644759 Wysłany: 11 Lut 2013, 22:14; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Daniel
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 26 Gru 2012,
Posty: 17
wstaw do ciepłego garażu i po sprawie;) Sam rozmarźnie

_________________
Części fiat punto 1 .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644961 Wysłany: 12 Lut 2013, 18:51; 
 Temat postu: Re: Zamarzł płyn do wycieraczek. Help! Co wlać?
Offline
Puntoświr

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 17 Wrz 2008,
Posty: 520
Pomógł: 1
Mialem podobnie, zalalem zimowy i po paru dniach bylo ok :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO