You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 09 Maj 2024, 06:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #649733 Wysłany: 05 Mar 2013, 18:05; 
 Temat postu: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Wrz 2012,
Posty: 83
Dzień dobry wszystkim
Mam taki problem z moim kropkiem. (1.3 mjet - 90km) Jadąc nim w ndz nagle ni z tego ni z owego zamrugała do mnie kontrolka silnika i pojawił się budzący groze napis na wyświetlaczu "sprawdź silnik". Nie było żadnego spadku mocy, falowania obrotów ani zmiany w porównaniu do dotychczasowej jazdy. Po podpieciu w komputer wyskoczył błąd tempomatu. Niby nic dziwnego ale dziwne to bo w mojej wersji tempomatu nie ma;P. W każdym bądź razie problem zniknął. Postanowiłem odrazu wymienić oleje i filtry wszystkie możliwe bo i tak termin wymiany się zbliżał.

Dzisiaj jednak znowu złowrogo zamrugała do mnie ta sama kontrolka i nakazała sprawdzić silnik. Tym razem po wpięciu w komputer wykazano błąd przepływomierza, z tym że ten, tzn przepływomierz, po sprawdzeniu działa niby w porządku tzn raz więcej raz mnie sobie zaciąga, ale wszystko w granicach normy. Jedyne co by przemawiało za jego uszkodzeniem to może troszeczke większe spalanie, które zauważyłem ostatnio.

Kończąc ten monolog mam pytanie do wszystkich którym temat mechaniki i elektryki kropka nie jest obcy. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, czy faktycznie ten przepływomierz ist kaput, czy może nie iskrzy bądź iskrzy za dużo na stykach?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #649762 Wysłany: 05 Mar 2013, 20:38; 
 Temat postu: Re: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 26 Kwi 2010,
Posty: 371
Pomógł: 5
przeplywka jak ci walnie to moc bedziesz mial jak w cc700 jak odpiąlem przeplywke to samochód fakt palil jeszcze mniej ale wkręcanie na obroty było bardzo anemiczne i powyzej 80-100 tira wyprzedzic na 5 to mialbyś nie lada wyzwanie :D raczej popraw mocowanie wtyczki lub kup jakis preparat typu kontakt i popsikaj spirale 10 zl za spray a moze pomóc jeśli jest przepływka zabrudzona ,ja bym bardziej obstawial na jakis bląd elektryczny typu skok napiecia i komp ci zgłupial niz błąd samej przeplywki ,często przy słabszyc akmulatorach naszych kropek wyskakuja błedy typu za duza temperatura cieczy itp choc samochod jest zimny co dopiero odpalony ,moze po zimie i częstej jeżdzie miejskiej akmulator wymaga doładowania? mi ostatnio po zimie wyskoczyl check i po sprawdzeniu wyszlo przeladowanie turbiny ,widocznie po zimie i przy wolnej jezdzie zmienna geometria mi sie zapiekla i teraz trzeba go troszke przegonic :> żeby syf na łopatkach wypalic :D

_________________
Kiedy się rodziłem to płakałem a wszyscy się śmiali. Kiedy umrę to ja będę się śmiał a Wy będziecie płakali .. LOS AMIGOS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #649767 Wysłany: 05 Mar 2013, 20:44; 
 Temat postu: Re: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Wrz 2012,
Posty: 83
Z tym akumulatorem słabym też myślalem... Bo faktycznie mi dziwne błędy, tak jak piszesz, z za dużą temp. silnika zaraz po odpaleniu kilkakrotnie wyskakiwały. Spróbuje podładować aku jeszcze i może błędy znikną. mam przynajmniej taką nadzieje :) Jak nie to wizyta u elektryka w czw...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #649899 Wysłany: 06 Mar 2013, 11:46; 
 Temat postu: Re: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
podładowanie aku nie pomoże skoro podczas trasy Ci wystąpił błąd - altek chyba Ci laduje?Wysusz okolice kompa, może nadkole masz pęknięte i woda podlewa elektrykę ?

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #649934 Wysłany: 10 Mar 2013, 19:13; 
 Temat postu: Re: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Wrz 2012,
Posty: 83
zobaczymy co mu dolega, ale ewidentnie cos mu nie iskrzy na synapsach:P

[ Dodano: 10 Mar 2013 19:13 ]

olej + wszystkie możliwe filtry wymienione + silnik sprawdzony w każdą możliwą strone do tego nowy aku a błąd i kontrolka jak świeciła tak świeci nadal.... ostatnim moim pomysłem jest zmiana stacji na której tankuje;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651104 Wysłany: 11 Mar 2013, 13:44; 
 Temat postu: Re: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
instinct napisał(a):
... ostatnim moim pomysłem jest zmiana stacji na której tankuje;)


lol co ma paliwo do tylu błędów, ostatnim pomysłem to wymiana centralki, nic innego

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651136 Wysłany: 26 Sie 2013, 14:03; 
 Temat postu: Re: 1.3 mjet kontrolka "sprawdź silnik" błąd przepływomierza
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Wrz 2012,
Posty: 83
a jest jakikolwiek sens jazdy z tym do ganinexu? czy szpece z ASO jak w 90% przypadków bezradni będą? i kolejne pytanie: Jakie koszty diagnozy są w ganinexie?

[ Dodano: 11 Mar 2013 16:58 ]

A może zamiast do ganinexu lepiej pojechać do Tychów do KoCar ?

[ Dodano: 26 Sie 2013 14:03 ]

Odkopie temat bo kontrolka nadal świeci...
Byłem w ganinexie, nic nowego nie powiedzieli, czyli błąd przepływki ale co najdziwniejsze po skasowaniu błędu podczas przejażdżki z serwismanem po odłączeniu wtyczki przepływki i przejechaniu kilku metrów żaden błąd nie wyskoczył.

Po tym wszystkim zostawiłem auto u zaufanego mechanika, ten po rozebraniu silnika stwierdził że wszystko ok i trzeba nowy sterownik wgrać to błąd zniknie. Zadzwoniłem więc do Ganinexu z pytaniem jaki koszt wgrania tego sterownika, połączono mnie z polecanym na tym forum Panem Elektrykiem, który stwierdził że to EGR sieje błędami do przepływki i że tak na prawdę wgranie softu nic nie da póki nie naprawi się EGR.

I tu pojawia się moje pytanie czy tak faktycznie może być? Może ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenia? Bo jeżeli to faktycznie EGR to umawiam się do cinsoftu na jego wywalenie.

Tak poza tematem w celu upewnienia się to syczenie dobiegające zza deski rozdzielczej podczas działania klimy oznacza brak czynnika? A jeżeli uzupełniany on był 2 tyg temu to diagnoza jest prosta i klima nieszczelna, pomimo iż maszyna mówiła co innego?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO