You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #644357 Wysłany: 10 Lut 2013, 01:47; 
 Temat postu: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: CNG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2013,
Posty: 5
Witam wszystkich forumowiczów !
Od kilku dni stałem się posiadaczem Punto II FL w wersji VAN Natural Power jednak z demontowanym układem CNG, 78 tyś , 2005r. , 1.2 8V
Autko nie jest w idealnym stanie i staram się teraz krok po kroku, samodzielnie naprawiać kolejno usterki.
Pierwszą z nich jest bicie pedału hamulca przy większej prędkości i mocniejszym hamowaniu. Podczas hamowania czuć bicie i dodatkowo słychać elektryczne ciche piskanie, takie piii ;p ( chyba od ABS'u ). Kierownica nie bije podczas hamowania, prócz bicia i tego elekt. sygnału nic innego nie zauważyłem.
Obecnie zdemontowałem tylne bębny i wszystko jest ok, podobnie z przodu wszystko wygląda ok , myślałem że to może ABS i odpiąłem kolejno wszystkie czujniki ale efekt był ciągle taki sam, więc nie wiem.
Moje propozycje : Krzywe tarcze , Bębny do wymiany , może coś z regulatorem jest nie tak ? albo ten ABS ?

Oprócz tego mam problemy z wyłączającym się wspomaganiem ( ale o tym już jest masa tematów i może coś wymyślę )
oraz nierówna praca silnika jak się nagrzeje . Wymieniłem świece i przewody WN ale to nic nie dało. Kupiłem tez nową sondę ale dalej to samo. Na komputerze wyszło że czujnik położenia wału jest ok więc to nie rozrząd. Akumulator naładowany na maksa. Jak myslicie co tu jeszcze może być przyczyną ?

Z góry dziękuje za wasze wsparcie :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #644368 Wysłany: 10 Lut 2013, 10:18; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Strumień
Rejestracja: 20 Mar 2012,
Posty: 2595
Pomógł: 16
Co do hamulców (ojtam ojtam) to tak jak wspomniałeś mogą być krzywe tarcze lub bębny już zużyte, na oko tego nie zobaczysz, jeśli jest to to można przetoczyć a jak nie to wymiana... innej opcji za bardzo nie ma żeby hamulec pulsował

_________________
Pomarańczowy GP Sport topic42204.html :)
Moja Kropa MkII http://fiatpunto.com.pl/topic34748.html dużo zdięć :P
ImageImage


topic34846.html <-- wykonanie zabudowy CA z żywicy :)


Ostatnio edytowany przez fishbone20 10 Lut 2013, 23:19, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
 
 Post #644371 Wysłany: 10 Lut 2013, 11:03; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Dreadmaster, nie mylisz czasem "typowego bicia" od bicia będącego efektem działania ABS'u?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644406 Wysłany: 10 Lut 2013, 13:26; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 01 Mar 2012,
Posty: 7
Miałem podobny problem, jeśli chodzi o hamulce, mianowicie przyczyną bicia były zużyte klocki hamulcowe. Po wymianie problem ustąpił. Ale skoro sprawdzałeś i wszystko wygląda ok, to tak jak wyżej napisano, krzywe tarczę, bądź bębny do wymiany.
Cytuj:
oraz nierówna praca silnika jak się nagrzeje . Wymieniłem świece i przewody WN ale to nic nie dało. Kupiłem tez nową sondę ale dalej to samo. Na komputerze wyszło że czujnik położenia wału jest ok więc to nie rozrząd. Akumulator naładowany na maksa. Jak myslicie co tu jeszcze może być przyczyną ?

A wskazówka obrotomierza faluje na biegu jałowym? jeśli tak to do sprawdzenia przepustnica i silnik krokowy.

_________________
Sprawdź jak prezentuje się mój kropek ---------> http://fiatpunto.com.pl/topic40301.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644445 Wysłany: 10 Lut 2013, 17:36; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: CNG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2013,
Posty: 5
Dzisiaj znowu podniosłem całe autko do góry, przeleciałem znowu bębny i na włączonym silniku i biegu sprawdziłem tarcze i wszystko jest ok . Myślałem coś z regulatorem że może być nie tak ale poszedłem drogą ABS'u i zwyczajnie wyciągnąłem bezpiecznik od ABS . Przejechałem się i jak ręką odjął nie ma ani bicia z tyłu ani na pedale. Po ponownym włożeniu bezpiecznika zrobiłem rundkę i komfort jazdy znacznie się poprawił ale nadal słychać delikatne bicie z tyłu i na pedale ale to już faktycznie może być sam efekt działania ABS'u ;)

Teraz pozostaje tylko kwestia tej nierównej pracy silnika ? Nie wiem co dalej kombinować , może pojechać na regulacje ?

Dzięki :))

[ Dodano: 10 Lut 2013 16: ]

jarek88 napisał(a):
A wskazówka obrotomierza faluje na biegu jałowym? jeśli tak to do sprawdzenia przepustnica i silnik krokowy.


Nie mam obrotomierza

_________________
[*]Nie czytaj tego podpisu, no bo i po co ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644505 Wysłany: 10 Lut 2013, 22:15; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 01 Mar 2012,
Posty: 7
Cytuj:
Nie mam obrotomierza

aha, ale jeśli jest odczuwalna nie równa praca silnika na biegu jałowym to radzę sprawdzić silnik krokowy, to on odpowiada za trzymanie równych obrotów na postoju.
Zajrzyj tutaj http://fiatpunto.com.pl/topic10725.html tam jest wszystko wyjaśnione

_________________
Sprawdź jak prezentuje się mój kropek ---------> http://fiatpunto.com.pl/topic40301.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644525 Wysłany: 14 Lut 2013, 14:31; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: CNG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2013,
Posty: 5
Dzięki za pomoc póki co :))
Pojutrze zabieram się za czyszczenie przepustnicy i zobaczymy jaki będzie tego efekt :))

[ Dodano: 14 Lut 2013 13: ]

jarek88 napisał(a):
Cytuj:
Nie mam obrotomierza

aha, ale jeśli jest odczuwalna nie równa praca silnika na biegu jałowym to radzę sprawdzić silnik krokowy, to on odpowiada za trzymanie równych obrotów na postoju.
Zajrzyj tutaj http://fiatpunto.com.pl/topic10725.html tam jest wszystko wyjaśnione

Dzięki za manual :)

No i wypucowałem przepustnicę ( jak na moje oko to i tak była czysta ) ale nic to nie dało, silnik dalej nie równo pracuje ...
Zastanawiałem się czy to wina wyłącznie silnika krokowego ale chyba nie bo jak stoję i jest na biegu jałowym to pracuje nierówno, a jak wrzucam jedynkę i jade powolutku to nadal czuć nierówną pracę silnika ...
Może ktoś ma jakiś pomysł ?
Jechać na regulacje ? Czy lepiej kupić nową przepustnicę ?

_________________
[*]Nie czytaj tego podpisu, no bo i po co ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #653806 Wysłany: 24 Mar 2013, 02:08; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Nie tylko hamulce, podejrzewam ze opony moga miec cos wspolnego. Jakis czas temu po zmianie opon z letnich na zimowe mialem podobne objawy - przy hamowaniu pojawialo sie drzenie pedalu hamulca (ale bez zadnego popiskiwania). Przyczyny szukalo kilku mechanikow, plus ja oczywiscie - zaden z nas nic nie znalazl. Problem ustapil dopiero po ponownej zmianie opon na letnie jak skonczyla sie zima. Ale... zeby bylo jeszcze weselej... jak jesienia te same zimowe opony wrocily na kola, pracujac na tych samych pozycjach jak w czasie wystepowania tego dziwnego drzenia, objawy juz nie wrocily. Po prostu zniknely jak reka odjal.

Do dzis nie wiem co bylo przyczyna. Pierwsza mysl - zle wywazenie. Pudlo, sprawdzalem - bylo OK. Druga mysl - niepoprawny montaz opon lub kola. Tez pudlo. Sprawdzane a niezaleznie od tego wykonane ponownie w ramach szukania przyczyny. Do dzis nie wiem o co chodzilo.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #653818 Wysłany: 24 Mar 2013, 11:05; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: CNG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2013,
Posty: 5
Kolega podpowiedział mi, żebym rozpędził się do koło 120 km/h i gwałtownie zahamował, i tak z 3 razy, bo w jego Alfie miał podobne objawy i mechanik z ASO mu tak zrobił i przeszło.
Pojechałem więc na obwodnicę, zrobiłem jak kazał i wszystko po tej akcji ustało :mrgreen: Nie wiem do końca o co w tym chodziło ale ważne że już mi nic nie bije na pedale ;)

A co do przepustnicy to wymieniłem na inną i objawy dalej te same ... więc muszę się umówić z kolejnym elektrykiem i tym razem dokładnie zbadać sondy, bo chyba tu jednak tkwi problem ;)

_________________
[*]Nie czytaj tego podpisu, no bo i po co ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #653824 Wysłany: 24 Mar 2013, 11:58; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Takie hamowanie się stosuje po dłuższym postoju, gdy po klocku zostaje rdzawy odcisk na tarczy.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #653826 Wysłany: 24 Mar 2013, 12:03; 
 Temat postu: Re: Bicie na pedale hamulca
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: CNG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2013,
Posty: 5
rdzawego odcisku na tarczy nie było, ale efektem tego hamowania było zniknięcie bicia na pedale ;)

_________________
[*]Nie czytaj tego podpisu, no bo i po co ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO