You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 18:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #64117 Wysłany: 15 Lis 2007, 15:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Maj 2007,
Posty: 81
Nie wiem czy ktoś widział ja sie regeneruje opony np. na jak to jest zrobione na Discovery. Prawda jest taka że ta opona jest praktycznie wykonana od nowa tylko rdzeń pozostaje stary i jest naprawiany. Myślę że te regenerowane są w 100% sprawne.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 

 
 Post #64172 Wysłany: 15 Lis 2007, 18:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
No i tu właśnie jest pies pogrzebany. A jesli rdzeń w regenerowanej oponie jest uszkodzony...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #64298 Wysłany: 15 Lis 2007, 21:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 17 Cze 2007,
Posty: 280
Siemanko śląsk pozdrawia jeśli chodzi o używane i regenerowane opony to odradzam pod każdym względem szczególnie bezpieczeństwa nie można w tym momencie oszczędzać.Jeśli nie stać kogoś na nowe opony niech sprzeda samochód i kupi deskorolke :D zadajcie sobie sami pytanie czy warto kupic taki towar i wyciągnijcie z tego wnioski.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65714 Wysłany: 20 Lis 2007, 18:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Maj 2007,
Posty: 81
dzikidaniel napisał(a):
No i tu właśnie jest pies pogrzebany. A jesli rdzeń w regenerowanej oponie jest uszkodzony...

Tylko że w oponach rzadko sie zdarza by rdzeń był uszkodzony przeważnie po prostu ściera się bieżnik, zaś te z uszkodzonym rdzeniem są odrzucane i nie są wykorzystywane do regeneracji. Uważam że nie powinno się wypowiadać na temat bezpieczeństwa regenerowanych opon jeśli nie zna się technologi ich produkcji. Swoją drogą takie opony oprócz tego że tańsze są też bardziej przyjazne środowisku bo po recyclingu.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65917 Wysłany: 21 Lis 2007, 11:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Silvan rzadko nie znaczy że wcale. I jak mówimy o tym to można powiedzieć że dużo ludzi jeździ na regenerowanych i nic się nie stało. A że było takich paru co niemal zgineli z tego powodu to co z tego??... Właśnie postaw się w mniejscu tej mniejszości...
Co do recyklingu to jeśli będą one na tyle bezpieczne co nowe opony to z chęcią bym takie zakupił. Na razie to nie jest dla mnie żaden argument.

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65921 Wysłany: 21 Lis 2007, 11:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Maj 2007,
Posty: 81
dzikidaniel napisał(a):
Silvan rzadko nie znaczy że wcale. I jak mówimy o tym to można powiedzieć że dużo ludzi jeździ na regenerowanych i nic się nie stało. A że było takich paru co niemal zgineli z tego powodu to co z tego??... Właśnie postaw się w mniejscu tej mniejszości...
Co do recyklingu to jeśli będą one na tyle bezpieczne co nowe opony to z chęcią bym takie zakupił. Na razie to nie jest dla mnie żaden argument.

To czytaj ze zrozumieniem że jeśli zdarzy się taka z uszkodzonym rdzeniem to jest odrzucana we wstępnym procesie selekcji. Rocznie w Polsce jest oddawanych tyle zużytych opon że mają w czym wybierać i wybierają tylko te najlepsze. Swoją drogą jestem pewien że tyle samo ludzi ginie na skutek defektów w nowych oponach co w regenerowanych.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65922 Wysłany: 21 Lis 2007, 12:00; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Silvan napisał(a):
To czytaj ze zrozumieniem że jeśli zdarzy się taka z uszkodzonym rdzeniem to jest odrzucana we wstępnym procesie selekcji. Rocznie w Polsce jest oddawanych tyle zużytych opon że mają w czym wybierać i wybierają tylko te najlepsze. Swoją drogą jestem pewien że tyle samo ludzi ginie na skutek defektów w nowych oponach co w regenerowanych.


No nie koniecznie, w końcu opony nowe mogą zostać uszkodzone tylko podczas produkcji, natomiast regenerowane mogą jeszcze zostać źle zregenerowane. Poza tym widzę, że nikt nie bierze tu pod uwagę starzenia się gumy, która po prostu staje się twarda co może powodować odklejanie się nowego, miekkszego bieżnika.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65925 Wysłany: 21 Lis 2007, 12:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Maj 2007,
Posty: 81
Cytuj:
No nie koniecznie, w końcu opony nowe mogą zostać uszkodzone tylko podczas produkcji, natomiast regenerowane mogą jeszcze zostać źle zregenerowane. Poza tym widzę, że nikt nie bierze tu pod uwagę starzenia się gumy, która po prostu staje się twarda co może powodować odklejanie się nowego, miekkszego bieżnika.


Tylko że bieżnik nie jest przyklejany tylko wulkanizowany z rdzeniem (po wulkanizacji tworzą jedność). Podczas sprawdzania opony przed regeneracją zostaną wykryte poprzednie wady fabryczne więc szansa na błąd jest taka sama, a ponieważ większość ludzi uważa że są mniej bezpieczne więc proces kontroli jakości musi być jeszcze bardziej zaostrzony w stosunku nowych opon by ich uspokoić.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65926 Wysłany: 21 Lis 2007, 12:22; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Chodziło mi o to, że przy nowych oponach jest tylko 1 szansa na to że się uszkodzi, natomiast regeneracja daje już drugą szansę na uszkodzenie. Poza tym nadal uważam, że stwardniała guma, nawet dobrze połączona z nowym bieżnikiem to nie to co dobra nowa opona, albo chociaż niezbyt mocno zużyta używana.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65927 Wysłany: 21 Lis 2007, 12:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
To ja chciałbym wiedzieć czemu często zdaża się widzeć zerwany bieżnik w rowach przy drogach??
I jakie są kontrole robione?? Pod jakim kontem opony są sprawdzane??

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65929 Wysłany: 21 Lis 2007, 13:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: zielona góra
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 326
mariano italiano napisał(a):
Jeśli nie stać kogoś na nowe opony niech sprzeda samochód i kupi deskorolke :D


to miało byc smieszne?


wlasnie kupilem bratu do lanosa opony z tej aukcji http://www.allegro.pl/item272454901_opo ... gw_a2.html
zobaczymy jak sie beda sprawowaly
u siebie tez mam opony "kombinowane" kupilem razem z felami sa to nibi opony nankang na boku widnieje oznaczenie m+s co by wskazywalo na zimowke natomiast bieznik jest typowo letni na razie przejechalem na nich 10kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #65934 Wysłany: 21 Lis 2007, 13:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 205
Panowie nie mylcie opon bieżnikowanych bo to jest przyklejanie bieżnia i to widzicie rzy rowach (wiec tbez zle kupiłes) z oponami regenerowanymi to jest cala procedura i jest to na ciepło pod dużym ciśnieneim w specjalnych formach. Opony regenerwoane i bieżnikowane to nie jest to samo!

_________________
Punto 1 1,2(jedno punktowy wtrysk 60Km) 93rocznik 140000km. 3 dzwi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #66141 Wysłany: 22 Lis 2007, 13:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Braniewo
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 38
Kiedyś kupiłem nalewkę do malucha (letnia) po pewnym czasie bieżnik zaczął pękać- kupiłem na bazarze. Od kilku lat mam zimówki- nalewki- ale z profesjonalnej firmy z gwarancją jest ok. Pomimo do nich zaufania wyrobionego przez te kilka lat chyba bym nie kupił zestawu letniego (większe prędkości itp.)
Ktoś wcześniej pisał, że lepiej kupić używaną zimówkę niż nalewkę- trochę bez sensu bioerąc pod uwagę,ze guma z wiekiem szybko twardnieje, a zimówka musi być miękka.
Resumując - myślę,że nalewka na zimę tak, na lato ? ( jak ktoś ma kasę to nie ma dylematu)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO