You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 15:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #671443 Wysłany: 04 Cze 2013, 16:02; 
 Temat postu: Problem z szarpaniem-silnik
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 07 Maj 2013,
Posty: 3
Witam. Jestem posiadaczem samochodu Fiat Punto 2 2001r. 1.2 8V. Mój problem polega na tym, że przy ruszaniu, przy wolnej, jeździe typu 10, 15, 20 km/h jest szarpanie samochodem. Próbuje wyeliminować wszystko a na końcu sprzęgło i to są moje pytania:
1. Dziś zamierzam odpowietrzyć sprzęgło i zobaczę jaka będzie różnica.
2. Chcę sprawdzić stan poduszek i tu jest moje pytanie: czy w tym modelu są tylko 2 poduszki silnika i 3 skrzyni ? Tzn. Czy łącznie jest 3 poduszki ? Jeżeli jest więcej proszę o podanie namiaru gdzie występują.
3. Świece i przewody są nowe, tzn. układ zapłonowy jest w pełni sprawny.
4. Na końcu stawiam sprzęgło ale to autko ma zrobione dopiero 128tyś. Przebieg jest udokumentowany i rzeczywiście tyle ma.
5. Czy to może być z przegubów ?
Proszę o pomoc.

[ Dodano: 04 Cze 2013 16: ]

Problem, już zostanie rozwiązany. Przyczyną szarpania była uszkodzona poduszka silnika.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #672676 Wysłany: 05 Cze 2013, 00:39; 
 Temat postu: Re: Problem z szarpaniem-silnik
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
rasi21 napisał(a):
przy ruszaniu, przy wolnej, jeździe typu 10, 15, 20 km/h jest szarpanie samochodem.
[ Dodano: 04 Cze 2013 16: ]
Problem, już zostanie rozwiązany. Przyczyną szarpania była uszkodzona poduszka silnika.

Jak wymienisz poduszkę silnika, to napisz czy to pomogło. Niesprawna poduszka bardziej mi się kojarzy ze stukiem podczas uruchamiania i gaszenia silnika.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672707 Wysłany: 05 Cze 2013, 08:36; 
 Temat postu: Re: Problem z szarpaniem-silnik
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
rasi21 napisał(a):
przy wolnej, jeździe typu 10, 15, 20 km/h jest szarpanie samochodem

Nie bardzo streszcza to Twój problem, bo szarpanie może być różne, przykładowo przy tej prędkości może pojawić się "żabka" czyli cykliczne szarpanie silnika, może też być "zamulenie" silnika, czyli dajesz lekko gazu a auto szarpnie i przyspieszy, także doprecyzuj.
rasi21 napisał(a):
Chcę sprawdzić stan poduszek i tu jest moje pytanie: czy w tym modelu są tylko 2 poduszki silnika i 3 skrzyni ? Tzn. Czy łącznie jest 3 poduszki ?

W sumie są trzy poduszki: po stronie pasażera - poduszka silnika, pod akumulatorem - poduszka skrzyni biegów, pod autem obok plecionki wydechu - tzw. lizak, czyli również poduszka skrzyni biegów.
rasi21 napisał(a):
3. Świece i przewody są nowe, tzn. układ zapłonowy jest w pełni sprawny.

To że są nowe, nie znaczy że muszą być w pełni sprawne, usterki się zdarzają zwłaszcza jeżeli są to tanie zamienniki (nie wiem jakie założyłeś)
rasi21 napisał(a):
4. Na końcu stawiam sprzęgło ale to autko ma zrobione dopiero 128tyś. Przebieg jest udokumentowany i rzeczywiście tyle ma.

Sprzęgło w Punto II tyle właśnie wytrzymuje, z tym że jeżeli chodzi lekko, biegi wchodzą bez zgrzytów, nie ślizga się i nie dochodzą żadne niepokojące odgłosy, to chwilowo raczej nie jest ono przyczyną
rasi21 napisał(a):
5. Czy to może być z przegubów ?

W zasadzie szarpanie bierze się najczęściej z luzów w układzie przeniesienia napędu, jeżeli towarzyszy mu metaliczne stukanie z układu napędowego, to trzeba by posprawdzać luzy na półosiach i w skrzyni biegów.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #673482 Wysłany: 07 Cze 2013, 21:23; 
 Temat postu: Re: Problem z szarpaniem-silnik
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 07 Maj 2013,
Posty: 3
Cytuj:
Nie bardzo streszcza to Twój problem, bo szarpanie może być różne, przykładowo przy tej prędkości może pojawić się "żabka" czyli cykliczne szarpanie silnika, może też być "zamulenie" silnika, czyli dajesz lekko gazu a auto szarpnie i przyspieszy, także doprecyzuj.


Dokładnie jest tak jak piszesz, występuje tak zwana "żabka" czyli cykliczne szarpanie silnika. Ale to tylko przy ruszaniu w sumie tylko np. jak jadę 3 biegiem 40km/h to szarpie delikatnie i trzeba albo dodać gadu albo sprzęgło wcisnąć. Tak samo jest na 2 biegu tam przy 30km/h.

Poduszka na 100% jest do wymiany bo jest zerwana i widać gołym okiem i tym się zajmę w następnym tygodniu.

Cytuj:
To że są nowe, nie znaczy że muszą być w pełni sprawne, usterki się zdarzają zwłaszcza jeżeli są to tanie zamienniki (nie wiem jakie założyłeś)

Założone są Boscha.

Cytuj:
Sprzęgło w Punto II tyle właśnie wytrzymuje, z tym że jeżeli chodzi lekko, biegi wchodzą bez zgrzytów, nie ślizga się i nie dochodzą żadne niepokojące odgłosy, to chwilowo raczej nie jest ono przyczyną


Biegi delikatni wchodzą, nic nie zgrzyta, żadnych odgłosów nie ma, i nie ślizga się sprzęgło.

Cytuj:
W zasadzie szarpanie bierze się najczęściej z luzów w układzie przeniesienia napędu, jeżeli towarzyszy mu metaliczne stukanie z układu napędowego, to trzeba by posprawdzać luzy na półosiach i w skrzyni biegów.

Tego jeszcze nie sprawdzałem. Ale są takie lekkie puknięci tak jakby od półosi przegubów. Np. przy ruszaniu na skręcie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #673485 Wysłany: 07 Cze 2013, 21:30; 
 Temat postu: Re: Problem z szarpaniem-silnik
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
rasi21 napisał(a):
Poduszka na 100% jest do wymiany bo jest zerwana i widać gołym okiem i tym się zajmę w następnym tygodniu.

rasi21 napisał(a):
Tego jeszcze nie sprawdzałem. Ale są takie lekkie puknięci tak jakby od półosi przegubów. Np. przy ruszaniu na skręcie.

No to jedno plus drugie i masz odpowiedź dlaczego żabkuje, do tego jeszcze może być brudna przepustnica :wink:

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO