You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 532 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #680238 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:39; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wola Filipowska
Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 923
Pomógł: 1
nad tymi właśnie markami sie zastanawiam, tylko jeszcze jakoś bardziej modelowo podpowiedzcie, zdjęcia cykam raczej amatorsko, ale lubię się czasem pobawić aparatem.

_________________
Alfa Romeo 159 1,9 16v JTDm - 185 ps/ 369 Nm

Image

post558317.html#p558317


Góra
 Profil  
 

 
 Post #680240 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:42; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
Ja mam Canona 500d i mogę polecić wszystkie modele nie starsze od tego, ponieważ wtedy Canon wprowadził lepsze procesory.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680241 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:45; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wola Filipowska
Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 923
Pomógł: 1
Właśnie zstanawiałem sie nad 450D bo jest pare kilometrów odemnie do sprzedania, prawie nóweczka w dobrej cenie.

_________________
Alfa Romeo 159 1,9 16v JTDm - 185 ps/ 369 Nm

Image

post558317.html#p558317


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680242 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:46; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
a ja polecam coś zestawu sony z serii alfa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680244 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:50; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wola Filipowska
Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 923
Pomógł: 1
czyli co nie kupie to i tak będzie dobre.. :E

_________________
Alfa Romeo 159 1,9 16v JTDm - 185 ps/ 369 Nm

Image

post558317.html#p558317


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680246 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:56; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
nie wiem jak w przypadku Sony, ale ja swojego Canona mam koło 4 lat i ani razu serwisu nie widział a "przebiegu" ma koło 12 000 zdjęć ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680247 Wysłany: 11 Lip 2013, 19:59; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
ja mam sony a 200 aparat już z 5 lat i żadnych problemów, najważniejsze to i tak dobre obiektywy za $$$$$$, tylko jak będzie wymiał obiektywy to licz się co jakiś czas z czyszczeniem matrycy z syfu (będzie widoczny na zdjęciach przy wyższych przesłonach)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687020 Wysłany: 23 Sie 2013, 01:05; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Bieszczady / Rzeszów
Rejestracja: 26 Sie 2011,
Posty: 181
Ja już 2 rok użytkuje Nikona d40x, na początku z kitowym obiektywem 18-55 3.5-5.6 aktualnie 18-70 3.5 - 4.5. Jestem bardzo z niego zadowolony, dużym plusem są jego wymiary i mała waga, minus, 3 punktowy autofocus, 1 rolka do zmiany czasu i przesłony, brak nagrywania video, ale jakoś daje się bez tego żyć :). Jak nazbieram trochę kasy to w planach jest Albo D90-tka albo jak się uda D7100, na pełną dziure jeszcze trochę będę musiał poczekać ;)

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae


Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687086 Wysłany: 23 Sie 2013, 15:18; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
wlasnie zmienilem na D7100 swietna puszka :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687107 Wysłany: 23 Sie 2013, 17:57; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
dewew napisał(a):
Ja mam Canona 500d i mogę polecić wszystkie modele nie starsze od tego, ponieważ wtedy Canon wprowadził lepsze procesory.


Procesory? Ten problem można olać - najważniejszą sprawą jest matryca, jej zaszumienie, a nie procesor stosowany do obsługi aparatu. Starsze Canony i tak miały CMOS, gdy starsze Alphy od Sony miały matryce CCD...czyli słabsza jakość zdjęć (choć widzialem zdjęcia robione 350 i uważam, że są świetne, ale piszę aby inni mieli o tym pojęcie).

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687152 Wysłany: 23 Sie 2013, 21:10; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
bunczu, chodzi o to że te nowe procesory nie mulą aparatu, a poprzednie miewały "zastoje"

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687160 Wysłany: 23 Sie 2013, 21:36; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Co robi zdjecie w aparacie cyfrowym? Wbrew pozorom nie matryca, bo ona jest na wpol slepa. Sama nie rozpoznaje kolorow. Matryca ma znaczenie jak robisz foty na wysokim iso. W zastosowaniach amatorskich czyli znacznej wiekszosci o jakosci aparatu decyduje procesor i soft. Mowa oczywiscie o aparatach z matrycami o jednakowym rozmiarze. Nie nalezy tak dolkadnie porownywac np zwyklego kompaktu z bezlusterkowcem czy lustrem.

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687294 Wysłany: 24 Sie 2013, 19:30; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
nie zgadzam się, na koncowe zdjecia ma wplyw wszystko, procesor zadne oprocz predkosci przetworzenia. Matryca jest bowiem tym co kiedyś było kliszą, ona rejestruje obraz zatem decyduje nie tylko o szumach na wysokim iso, od niej bowiem zalezy jaka jest dynamika tonalna, jak odwzorowuje szczegóły, jak rejestruje darki itp. To od elementów swiatłoczułych matrycy jest to zależne ni eod procesora. Owszem oprogramowanie takze jest ważne gdyz to ono zarządza taką matrycą. Następnie ważna jest budowa aparatu ktora decyduje z kolei o ilości i jakości wpadanego światła na matryce. Co za tym idzie wazny jest obiektyw. procesor jest na samiutkim końcu on tylko daje prędkość z którą jest to przetwarzane. To własnie od jakosci matrycy ( wraz z oprogramowaniem ) zalezy jakość zdjęcia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687318 Wysłany: 24 Sie 2013, 21:39; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
matryca nie do końca jest tym czym była klisza, bo klisza miała jeden parametr iso i koniec a w cyfrowych aparatach tym wszystkim steruje procesor. No i dzięki procesorowi aparat w trybie zielonym auto dobiera optymalne (według niego) ustawienia. Bez tego robiąc fotki w różnym świetle prawie zawsze miałbyś zdjęcie do kosza

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687379 Wysłany: 25 Sie 2013, 10:55; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
Nie mówimy tu o ustawieniach tylko o tym co odpowiada za jakośc zdjęcia. A elementem siwatłoczułym i od jakosci jego fotodiód oraz oprogramowania zależy co da się wycisnąć. Na auto aparat zawsze sie myli i tka trzeba to poprawiac potem w sofcie. Nie od tego jest procesor. To nie procesor dobiera parametry w trybie auto :) tylko czujniki segmentowe, detekcja fazy lub kontrastu itp decyduja co jak zostanie zczytane a procesor to tylko przetwarza. On decyduje o predkosci tego przetworzenia. Oczywiscie czym lepszy procek tym szybciej to zostanie obrobione w puszce ale fizycznie za jakosc zdjecia nie odpowiada. Procesor wykonuje tylko wczesniej zaprogramowane czynnosci i oprogramowane wczesniej mechanizmy a od tego softu i fizycznie czujników ( w tym takze fotodiód zalezy ile sie z tego wycisnie. Dlatego tak waznym elementem jest matryca. Oprogramowanie takze. Nikon kiedys bral matryce od sony, i mimo tego konkurencyjny aparat nikona mial xzawsze mniejsze szumy od aparatu sony z tą samą matrycą. Tutaj pole do popisu mial właśnie soft. Procesor oprocz prędkości w momencie wyciskania z matrycy rezultatów nie ma nic do gadania. Czysta fizyka tam dziala. Zachecam do zapoznania się z artykulem doktora w tej dziedzinie na optyczne.pl :)
To że klisza mial amniej parametrów nic nie znaczy. Kiedys swiatło padało na kliszę a teraz na matrycę i ona zastąpiła oczywiscie w wielkim skrocie myslowym błonę fotograficzną.

Robie zdjęcie w roznych oswietleniach i zawsze mialbym do kosza gdyby nie to ze robie w RAW i sam ustalam balans i inne rzeczy bo aparat zawsze sie myli, nigdy nie jest idealnie. Po to mam swiatłomierz aby sobie zobaczyc jakie jest swiatło i to ustawić w aparacie a nie liczyc na automatyke. Mimo tego i tak aparat sie myli, moze nie kazdy to widzi ale tak jest.Dlatego poprawiam czesto i gesto aparat ( jego odczyty ) w lightroomie bo zdjecie zapisane w RAW daje bardzo duze mozliwosci.

http://www.szerokikadr.pl/poradnik/co-t ... lustrzanka

budowa lustrzanki :) - tam sa po krotce opisane pewne rzeczy. Sa pokazane elementy jak czujniki i inne ktore decyduja o automatyce a nie procesor. Nawet pada stwierdzenie ze od matrycy ( wiekszej, lepszej ) zalezy obraz. Procesor tylko zarzadza tymi elementami, jest wyspecjalizowany do dzialania w danym srodowisku programowym , decysuje o predkosci przetwarzania calego aparatu. Jak bede mial chwile znajde ten bardzo szczegolowy opis dzialania procesora i jego zadan.

Reasumujac najprosciej, od matrycy zalezy co ona zarejestruje, ile szczegolow, dynamike itp a nastepnie za pomoca oprogramowania i zarzadzajacego nim procesora zalezy ile z tego co zarejestrowala matryca zobaczymy na ekranie :) Moze chodzi Ci o to ze procesor jesli bedzie slaby czy gowniany nie przetworzy odpowiednio pewnych rzeczy ktore zarejestrowala matryca i wtedy zdjecie bedzie gorsze ? Jednak to co w ogole moze wyciagnac i obrobic soft zalezy od tego co dana matryca swiatloczula zarejestrowala.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #688946 Wysłany: 02 Wrz 2013, 22:35; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/ ... bhtml#opis mieliście do czynienia z takim sprzęcikiem? mam zamiar sobie kupić, lecz u mnie na sklepie go nie było, opinie ma dobre, parametrami jak dla mnie całkiem ok. Macie jakieś zdanie na ten temat??

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #688973 Wysłany: 03 Wrz 2013, 06:46; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Zwykly kompakt z duzym zoomem, zasilany na "paluchy" wiec do ceny trzeba doliczyc cztery aku i ladowarke.
Jak chcesz cos z zoomem za takie pieniadze to wez Olympusa SZ14: zoom x24, zasilany na aku (jest w zestawie), lepszej jakosci optyka i miesci sie w kieszeni.

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689257 Wysłany: 05 Wrz 2013, 10:26; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
Krzycho90 napisał(a):
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/benq-dsc-gh600.bhtml#opis mieliście do czynienia z takim sprzęcikiem? mam zamiar sobie kupić, lecz u mnie na sklepie go nie było, opinie ma dobre, parametrami jak dla mnie całkiem ok. Macie jakieś zdanie na ten temat??



wszystko zalezy do czego taki aparat, do zdjec do kotleta i albumowych ok. Do innych ambitniejszych celow odpada. Jakosc zdjec na duzym zoomie jak lekko powiekszysz mydlo, matryca takiej wielkosci ze niezaleznie czy ustawisz f 4 czy f22 roznicy brak :) To typowy aparat to trzepania zdjec albumowych z wiekszym zoomem. Jesli chcialbys sie zajac czyms konkretniej - odpada. Wolny autofokus ktorym nie zlapiesz nic jelsi chcialbys zajac sie zdjeciami sportowymi , ciemny obiektyw jelsi chcialbys zajac sie portretem ( duza glebia) no chyba ze bedziesz zumowal to troche ja zmniejszysz, jakos obiektywu na najdluzszym koncu kiepska. Tak jak mowilem na pamiatkowe zdjecia wystarczy. Do celow wyspecjalizowanych odpada.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #690022 Wysłany: 09 Wrz 2013, 22:25; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
Aparatu używam naprawdę okazjonalnie, mam w pracy tego pod dostatkiem, lecz chciałem dopytać o opinię o konkretnej sztuce, zanim miałem ją w rękach :) jak na mój użytek to jest całkiem ok ;)
znalazłem w domu jakaś ładowarkę made in nie wiadomo co :E
mam opisane parametry:
eingang 230V~50Hz 4W
ausgang 2 x (2.8V /kreska ciągła, pod nią przerywana/ 250mA) 1.4VA
możecie mi powiedzieć, czy nie skrzywdzę nią akumulatorów Eneloop Sanyo 1900mAh oraz ile powinny się ładować?
nie mam modelu, ani żadnego opisu tej ładowarki.
Z góry dzięki za pomoc :)

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #690072 Wysłany: 10 Wrz 2013, 07:22; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Na ile sztuk aku jest ta ladowarka? Jezeli na 2 to kiepsko jak na 4 to ok. Jezeli jest to stara ladowarka to moze byc do NiCD wiec NiMh nie naladuje. Dla aku paluszkowych optymalny prad ladowania to okolo 1/10 pojemnosci czyli czas ladowania to mniej wiecej 8-12h. Szybkie ladowarki szybko laduja i szybko wykanczaja aku , bo robia to duzym pradem. Eneloopki to dobre aku - niewielka pojemnosc ale duza ilosc cykli i niewielka utrata pradu w czasie nieuzywania pod warukiem wlasciwej eksploatacji.

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #690074 Wysłany: 10 Wrz 2013, 07:44; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
Ladlowarka na 4 szt, ma ok 6-7 lat :) NiMh byly kiedys nia ladoawne jako fabryczne dolaczone do zestawu, a mialy moc ok 2600, stad wlasnie pytanie o ta niższą pojemnosc tamtych czy im to nie zaszkodzi :) dzieki za info

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691522 Wysłany: 19 Wrz 2013, 09:43; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
Po krótce.
Najlepsze ogniwa robi sanyo. Nie chodzi nawet o testy w necie, sam przerobilem do roznych lamp blyskowych setki.... Wiele firm jak energeizer czy Panasonic ( wykupil sanyo ) bierze wlasnie ogniwa od sanyo. Najlepszy typ aku sanyo to enelop, ktore s apolaczeniem aku i baterii. Mozna je ladowac jak aku ale lezac i nie uzywajac nie traca energii jak bateria. Srata jest znikoma okolo 10% na rok !!!
Jesli chodzi o pojemnosci to wszystkie wynalazki z allegro o pojemnosci 4000 mah mozna wsadzis w buty. Najlepsi producenci nie maja w swoim dorobku aku wiekszych niz 2900 mah powod ? nie da sie zrobic wiekszego akumulatorka o takiej sprawnosci i gestosci elektrolitu w takim rozmiarze w tej technologii. Dlatego firmowy aku 2300 mah sluzy dluzej niz no name 4000 mah ktory tak naprawd ema max 1800,,,
Jesli chodzi o ladowarki to dzielimy je na ladowarki zegarowe czyli gowna ktore laduja okrelsony cza si mimo pseudo funkcji delta przestaj aladowac po okreslonym czasie. Nie sa one w stanie doladowac aku wiekszego niz 2100 mah a jak wiemy z fizyki niedoladowany 2100 jest gorszy od naladowanego 1800. Fajnym rozwiazaniem sa ladowarki procesorowe ale tutaj trzeba uwazac byle szajs ktory ma funcje delta ( przeladowywanie/nieprzeladowywanie juz nosi szumnie nazwe procesorowej a g***o prawda :)
Ladowarke ktora polecam do 100 zł ( niestety dobra ladowarka to koszt o 100 zł wzwyz ) to niemiecka technoline bc-700. Dlaczego ?
- ladowarka procesorowa w ktorej procesor czuwa nad kazdym etapem ladowania, kontroli
- mozliwosc ladowania aku 1, 2, 3 lub 4 niezaleznie
- w kazdej komorze mozna umiescic inny aku !!! np w 1 - aa w 2 - AAA
- kazd akomor emozn aladowac innym pradem jednoczesnie !!
- funkcje odswiezania starych aku, rozladowywania, testowania
- wyswietlacze i inne duperele
Co do ladowania wiekszym pradem to prawda czym wiekszy prad ladowania to szybsze ladowanie ale niezbyt dobrze znosi to aku. Po przetestowaniu setek aku i kilkudziesieciu ladowarek stwierdzam iż:
prad ladowania standardowy do 200- 250 ma. Spokojnie mozna ladowac 500ma ( czas twedy dwukrotnie sspada ) i nie widzialem zandego szybszego zuzycia. Pradem 700 ma ladujac zuzycie w ciagu roku spadlo o okolo 25 %. Ja laduje 500ma jest to prad bezpieczny a skraca standardowy czas ladowania o polowe. Dlatego tez nie polecam drozszej ladowarki bc-900 ktora rozni sie tym ze max prad ladowania ma 900ma bo i tak powyzej 500ma nie powinno sie schodzic, no chyba ze na zaraz potrzebne naladowanie i mamy na to tylko 2 godz. BC-700 to najlepsza ladowarka jaka mialem do 100 zł a ze wzgledu ze musze uzywac 2-3 lampy blysowe jednoczesnie uzywalem ich okolo kilkudziesieciu.

http://www.hurt.com.pl/index.php?what=% ... tAod1iwAqQ

takie moje zdanie w tym temacie oczywiscie nie trzeba sie ze mna zgadzac, ja tylko napisalem co stwierdzilem po wielu latach obcowania z podobnym sprzetem

pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691541 Wysłany: 19 Wrz 2013, 14:23; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 27 Cze 2013,
Posty: 18
dewew napisał(a):
matryca nie do końca jest tym czym była klisza, bo klisza miała jeden parametr iso i koniec (...)


Nie jest to prawdą. Klisza miała oficjalnie jeden parametr ISO, nieoficjalnie mogła mieć wiele, o czym wiedzieli wtajemniczeni.
Przykładowo: bydgoski Foton miał standardową czułość ISO 100 i tak też się go używało zazwyczaj. W gorszych warunkach spokojnie znosił ustawienie na ISO 400. Zdarzało się i ISO 1600. Znam też przypadki że naświetlano go na ISO 3200. Zdjęcia szły potem do wydawnictw i nikt się nie czepiał jakości.
Cały pic polegał na umiejętności wywołania tak naświetlonego filmu.

Osobiście obecnie używam Nikonów D3000 i Cooplixa L810 (aku eneloop od Sanyo) - superzooma używam w sytuacjach gdy nie chce mi się dźwigać lustrzanki z osprzętem (podróże motocyklem solo), czasem wożę oba w samochodzie lub zaprzęgu - superzoom jest wygodny gdy trzeba szybko zmienić ogniskową. Jakość, owszem, jest gorsza od lustra, szczególnie w kiepskich warunkach oświetleniowych, jednak w warunkach normalnych jest więcej niż wystarczająca. Po 16 latach nie widzę już sensu inwestowania w lepszy sprzęt. Robię zdjęcia zawodowo dla wydawnictwa i gazety i nigdy nie narzekano na ich jakość.

PS. Nie uważam Nikona za najlepszy z możliwych wyborów. Po prostu się do niego przyzwyczaiłem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691849 Wysłany: 20 Wrz 2013, 23:18; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
Nie wiem czy wiesz ale korpus nikona wizualnie zaprojektowal Giugiaro ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691982 Wysłany: 21 Wrz 2013, 20:03; 
 Temat postu: Re: Jakie macie aparaty fotograficzne?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 27 Cze 2013,
Posty: 18
Sagittarius napisał(a):
Nie wiem czy wiesz ale korpus nikona wizualnie zaprojektowal Giugiaro ;)


Nie wiedziałem. No to mam pierwszy powód dla którego używam Nikonów, jakby ktoś pytał ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 532 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO