You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 20:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #682896 Wysłany: 28 Lip 2013, 00:18; 
 Temat postu: Klimatyzacja raz działa, raz nie działa
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 27 Lip 2013,
Posty: 1
Witam.

Mam kropka 1.2 8V z 2000 r. z klimatyzacją. I mam z nią kłopot bo raz działa, raz nie działa. A co do samego jej działania mam kilka pytań do posiadaczy takowej lub znających temat.

Od początku.Kupiłem auto zimą i na wiosnę zrobiłem serwis klimy - czyszczenie i nabicie. Nie powiem że powala mnie jej moc ale chłodzi. Na początku za każdym razem się włączała. Przy włączeniu sprężarki (poczytałem trochę o klimce i zakładam że dobrze piszę) moc auta... hmm gdzieś znika. Czytałem o stracie mocy ale to mnie zaskoczyło (w mojego ojca lagunie II w ogóle tego nie czuć). Spory spadek mocy, no i fakt że załącza się i wyłącza co chwilę sprawia że jazda nie jest zbyt przyjemna (zwłaszcza po mieście, w trasie jest znośnie). Po jakiś dwóch miesiącach wiosny zauważyłem, że klima sama wybiera kiedy ma działać a kiedy nie i teraz bywa tak że ją włączę i działa normalnie, lub nie działa i gdy jadę z włączoną (załączoną przyciskiem i palącą kontrolką) nagle postanowi zacząć chłodzić, bądź chłodzi i nagle przestaje. Ponadto podczas pracy gdy wyłącza się sprężarka słychać takie stuknięcie. Dzisiaj działała cały dzień (chyba taki prezent na upały) i zauważyłem, że sprężarka miała taki cykl że załączała się kolejno trzy razy na około dwie sekundy i dopiero czwarte załączenie trwało dłużej, każde jej wyłączenie kończyło się takim "puknięciem". Wszystko to mnie niepokoi i obawiam się, że czeka mnie wizyta w jakimś serwisie i spore wydatki o ile znajdę kogoś kto się zna - bo teraz to o to ciężko.

Mam pytania:
Jak powinna normalnie pracować klima, jak u Was działa? Chodzi o spadek mocy i tę głośną pracę sprężarki (aha zapomniałem dopisać że dość głośno chodzi - słychać ją w kabinie) i te "stuknięcia" przy jej wyłączaniu się, czy powinna się tak co chwilę włączać i wyłączać?
No i co może być problemem że raz działa, raz nie? Jeden mój znajomy mówił, że powinienem zobaczyć czy gdzieś przewody przy sprężarce nie są luźne na złączach i nie łączą - sprawdziłem i jest ok, lub że to problem ze sprzęgłem sprężarki :?: (kiedyś liznął temat w jakimś innym aucie). Tylko to już robota pewnie dla serwisu a nie laika. Co o tym sądzicie?

Może ktoś miał podobne problemy, doświadczenia itp. Proszę o rady. Dzięki.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #682899 Wysłany: 28 Lip 2013, 01:15; 
 Temat postu: Re: Klimatyzacja raz działa, raz nie działa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Piekary Śląskie
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 895
Pomógł: 3
Sprawdz czujnik wlaczania klimy.

_________________
Fiat Punto SX 1996r 1.1 55KM - Było
Nissan Micra 1998r 1.0 16V 55KM - Było
Ford Focus Mk1 1999r 1.8 16V 115KM - Było
Fiat Punto MK2 FL 2004r 1.2 8v 60km - Było (Niestety po Wypadku poszedł do kasacji)
VW Polo 6n1 1995r 1.6 75km - Było
Skoda Fabia 1 2005r 1.4 MPI 101km - Aktualny Pojazd ;)
topic20899.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO