You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #685947 Wysłany: 17 Sie 2013, 19:21; 
 Temat postu: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Sie 2013,
Posty: 66
Pomógł: 1
Witam ponownie panowie,może zacznę od początku żeby było wszystko jasne.Kupiłem już w Polsce na polskich blachach punto,a poprzedni właściciel sprowadził auto z Madrytu,gdy kupowałem to auto nie dostałem żadnej,instr.książki gwar.Stad moje pytanie czy jakbym pojechał do fiata na wymianę oleju i filtrów,czy nadal utrzymie gwarancje serwisową[taki przegląd olej i filtry to 350zl].Data pierwszej rejestracji pojazdu to 15 marzec 2012/[,rocznik samochodu to 2011]- i niby byłaby gwarancja do 15 marca 2014r,ale zawsze jest ale.Auto nigdy nie było na żadnym przeglądzie jak wyjechało z salonu,kupione było tam końcem roku 2012,czyli nie cały rok w Madrycie,i później już u nas było rejestrowane.Wiadomo ze chciałbym mieć to gwarancje serwisowa bo zawsze można jechać pod koniec na sprawdzenie czy jest coś może do wymiany.Jest mi ciężko ogarnąć temat,jak dzwoniłem do fiata na infolinie i powiedziałem wszystko pani od a do z-to powiedziała mi żebym się nie martwił bo przy takim przebiegu 8tys.km. nic mi się nie stanie z samochodem,a najwyżej będę się martwił wrazie awarii,dla mnie bardzo głupie wytłumaczenie.Bardzo proszę o odpowiedz jakiegoś szpeca co siedzi w tym temacie.Jeżeli czegoś nie napisałem,jakiejś ważnej informacji to proszę napisać,to dopisze.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #685954 Wysłany: 17 Sie 2013, 19:40; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
kasa1979 z punto evo napisał(a):
Auto nigdy nie było na żadnym przeglądzie jak wyjechało z salonu,

to jużd yskwalifikuje jakąkolwiek gwarancję na to auto ...
jak myślisz skąd producent ma wiedzieć co działo się z autem, czy ktoś wymieniał filtry, oleje itp., czy było sprawdzane ...
nie ma podstaw,aby taką gwarancję utrzymać.
Producent ma obowiązki ,ale też i takie same ma właściciel...który powinien w trakcie gwarancji zastosować się do książki gwarancyjnej, czyli serwisować zgodnie z zaleceniami ...
a tutaj to jest niezachowane

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685961 Wysłany: 17 Sie 2013, 19:56; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Sie 2013,
Posty: 66
Pomógł: 1
Thomas ile ty masz lat,co? wiesz co to jest nr vin,ze fiat może sprawdzić czy było robione coś z samochodem na serwisie fiata?Piszesz nie wiadomo co się działo z autem,najlepiej tak napisać i najłatwiej.W poniedziałek cie zaskoczę bo pojadę do fiata i napewno więcej się dowiem niż od ciebie ze jestem zdyskwalifikowany bo tak najłatwiej napisać,a ja będę walczył o gwarancje i będą ja miał a ty piszesz głupoty. Najlepiej kogoś zdołować na dzień dobry niż dodać otuchy.

Kolego wielkie dzięki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685964 Wysłany: 17 Sie 2013, 20:37; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
kasa1979 z punto evo napisał(a):
gwarancje serwisową (...) Data pierwszej rejestracji pojazdu to 15 marzec 2012/[,rocznik samochodu to 2011]- i niby byłaby gwarancja do 15 marca 2014r
Gwarancja standardowa to 2 lata, dodatkowo na wady lakiernicze dają 3 lata, a na perforację 8 lat - http://www.fiat.pl/uslugi-posprzedazne/ ... /gwarancja
kasa1979 z punto evo napisał(a):
Thomas ile ty masz lat,co?
Regulamin §3. Ogólne zasady, cytuję "Sprawy prywatne załatwiaj przez PW (prywatne wiadomości) lub e-mail" - post513034.html
kasa1979 z punto evo napisał(a):
fiat może sprawdzić czy było robione coś z samochodem na serwisie fiata? (...) W poniedziałek cie zaskoczę bo pojadę do fiata i napewno więcej się dowiem niż od ciebie
A ja ze swojego doświadczenia też napiszę, pewnie Cię również zaskoczę, że ile razy byłem po części w ASO Fiata, za każdym razem nic im nie pasowało po moim VIN. Raz dowiedziałem się, że mam szyberdach.... Dobrze że mieli szklane ściany, gościu się zdziwił co mają "w papierach" he.... Więc to co oni mają w swojej bazie, to się dowiesz w poniedziałek, to fakt.
kasa1979 z punto evo napisał(a):
będę walczył o gwarancje i będą ja miał
3mam(y) kciuki. Napisz w poniedziałek, czy dopiąłeś swego. Jeżeli tak, to warto się tym pochwalić.
kasa1979 z punto evo napisał(a):
Najlepiej kogoś zdołować na dzień dobry niż dodać otuchy.
Panie kasa1979 z punto evo bez emocji, takimi postami emocjonalnymi spowodujesz, że nikt Ci nie będzie odpisywać, bo będzie musiał pisać tylko to, co Ty chcesz przeczytać. To nie forum religijne, gdzie cuda ogłaszają.
kasa1979 z punto evo napisał(a):
Kolego wielkie dzięki.
Więcej luzu, wrzuć na luz... Wiem(y), że to emocje które przejdą, szkoda, że na forum Twoje słowa krytyki pozostaną wobec Thomas'a, co jak co.... ale Thomas ma 9123 postów, działa na forum od 11 mar 2007, więc wypadałoby pamiętać o tym, co napisałem na górze "Sprawy prywatne załatwiaj przez PW (prywatne wiadomości) lub e-mail". Tym bardziej, że regulamin zaakceptowałeś 6 dni temu.

Żeby nie było, że na forum fiata punto, są sami wszechwiedzący i źle życzący ludzie, poczytaj ten sam problem ale właściciela Peugeot'a - http://www.206club.net/showthread.php?t=48846 Duplikat Ci pewnie wydadzą papierów, pytanie czy w Polsce czy w Madrycie ;) Jesteśmy ciekawi jak to będzie w przypadku FIAT'a?

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685967 Wysłany: 17 Sie 2013, 20:40; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Sie 2013,
Posty: 66
Pomógł: 1
Nie chciałem nikogo obrazić,tylko głupio się czyta jak na dzień dobry ktoś cię dołuje,ale ogólnie spoko.Dam znać w poniedziałek co załatwielem.Thomas jeżeli się obraziłeś to hyle ci czoła.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685968 Wysłany: 17 Sie 2013, 20:41; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
kasa1979 z punto evo, skoro znasz odpowiedź i sam sobie odpowiadasz na zadane pytanie to po co zakładasz temat ?

chcesz wiedzieć to mam w tej kwestii więcej doświadczenia niż jesteś w stanie pojąć ...
aczkolwiek, w końcu masz gwarancję nie mając do niej podstaw.

w każdym bądź razie wytrwałości i spokoju życzę.

[ Dodano: 17 Sie 2013 20:41 ]

piszę Ci jakie są realia, a nie po to by dołować ...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686013 Wysłany: 18 Sie 2013, 09:01; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 23 Sty 2013,
Posty: 131
Pomógł: 1
Są marki w których w takiej sytuacji przywracają gwarancję nawet jak nie były czasem robione przeglądy (przykład: Kia). Dobra wola centrali, dobry serwis (których bardzo, ale to bardzo mało) lub ładnie napisane pismo i gwarancja producenta wraca.
Czy w przypadku Fiata jest to możliwe, ciężko powiedzieć ale warto próbować. Powołaj się na goodwill.

_________________
Kia Sportage 1.7CRDI MY2012
Fiat Grande Punto 1.4 8V 2007


Ostatnio edytowany przez michal55yh, 19 Sie 2013, 19:59, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #686235 Wysłany: 19 Sie 2013, 12:12; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Sie 2013,
Posty: 66
Pomógł: 1
Wiec tak,byłem dzisiaj w ASO na serwisie zapytać majstra czy należy mi się gwarancja czy nie.Majster sprawdził pierwsze nr vin i okazało się ze auto jak wyjechało z salonu to nigdy nie było na serwisie nawet na wymianę oleju.Dostałem czysta ks.gwarancyjna i jak się umowie na wymianę oleju,filtra powietrza,oleju i klimatyzacji[koszt okolo330zł]to gwarancje będę miał uznana z racji tego ze auto mało przejechane i przyjadę na pierwsza wymianę oleju,a ks.serwisową się uzupełni wtedy.Warto było zajechać i zapytać,nawet warto zapłacić tyle za wymianę oleju i filtrów żeby mieć gwarancje bo kiedyś może się przydać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686788 Wysłany: 21 Sie 2013, 22:32; 
 Temat postu: Re: Gwarancja serwisowa albo jej juz brak.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 15 Lip 2012,
Posty: 912
mario1978 napisał(a):
A ja ze swojego doświadczenia też napiszę, pewnie Cię również zaskoczę, że ile razy byłem po części w ASO Fiata, za każdym razem nic im nie pasowało po moim VIN

Ja się dowiedziałem w eperze, że mam alfę 147 :E

kasa1979 z punto evo napisał(a):
wymianę oleju,filtra powietrza,oleju i klimatyzacji[koszt okolo330zł]


Hehe ładna cena ja tyle zapłaciłem za wymianę świec(miałem swoje), "wzrokowe" sprawdzenie zawieszenia i podpięcie auta pod kompa :hahaha:

_________________
Punto 1,4 2012
Multiair Turbo 135 KM Lounge


Mój szrot

topic41590.html
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO