You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 23:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #689443 Wysłany: 05 Wrz 2013, 23:57; 
 Temat postu: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Brzeg
Rejestracja: 06 Sty 2011,
Posty: 35
Panowie mam taki problem w moim punciaku. Kiedy silnik jest zimny i dłużej postoi auto zaraz po odpaleniu gaśnie. Natomiast, gdy odpale drugi raz przeważnie już nie gaśnie, lecz zdarza sie, że np ruszę i wtedy zgaśnie. W momencie, gdy silnik jest cieply takie zjawisoko nie wystepuje. Co to może byc? Czy macie jakies pomysły?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #689484 Wysłany: 06 Wrz 2013, 11:44; 
 Temat postu: Re: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Może jest nieprawny czujnik położenia wału, może coś innego. Najlepiej podłącz auto pod komputer diagnostyczny, będziesz wiedział jakie ma błędy zapisane i co konkretnie jest do naprawy.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689537 Wysłany: 06 Wrz 2013, 20:14; 
 Temat postu: Re: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 07 Maj 2008,
Posty: 227
Ja mam dokładnie to samo,jak autko postoi np przez noc to po odpaleniu gaśnie ( ostatnio wystarczy że postoi np ze 3-4 godziny i też gaśnie ) a jak już nie zgaśnie a np lekko wcisnę pedał gazu to również gaśnie,jeśli drugi raz odpalę to już nie gaśnie ale dodam że ostatnio czasem się zdarzy że nawet po drugim razie zgaśnie sale zdarza się to rzadko.Dodam jeszcze że czasem jak już autko nie zgaśnie i wyjadę na drogę i naciskam pedał gazu to auto dostaje strasznego muła tzn zamiast przyśpieszać to tak jak by coś je blokowało i nie przyspiesza.
Co ciekawe to jak już przełączy się na gaz to wszystko jest OK i auto śmiga normalnie ale podczas jazdy nieraz na próbę przełączę na benzynę to narywa autem i trochę muli a po ponownym przełączeniu na gaz znowu wszystko jest OK.
Ktoś kiedyś mi powiedział żeby odłączyć wężyki na noc z układu gazowego,zaślepić je i rano odpalić na benzynie sprawdzić co się będzie działo,po tej czynności wszystko było po staremu czyli auto zgasło,ktoś mi kiedyś też mówił że mogą być rozjechane mapy benzyny ale to robi ASO robią jakiegoś reseta tych map i podobno sporo kosztuje.
Nie wiem teraz co robić,czy jechać do tego ASO ale aż się boje płatności,czy coś jest do wymiany czy.....już sam nie wiem co ale strasznie mnie to wpienia.
Dodam że mam Punto II;1,2;8V;2000 rok


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689558 Wysłany: 06 Wrz 2013, 22:59; 
 Temat postu: Re: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
krzychu147 napisał(a):
Kiedy silnik jest zimny i dłużej postoi auto zaraz po odpaleniu gaśnie (...) zdarza sie, że np ruszę i wtedy zgaśnie.
tomPB1920 napisał(a):
jak autko postoi np przez noc to po odpaleniu gaśnie (...) jak już nie zgaśnie a np lekko wcisnę pedał gazu to również gaśnie (...) ostatnio czasem się zdarzy że nawet po drugim razie zgaśnie sale zdarza się to rzadko (...) wyjadę na drogę i naciskam pedał gazu to auto dostaje strasznego muła tzn zamiast przyśpieszać to tak jak by coś je blokowało i nie przyspiesza. (...) jak już przełączy się na gaz to wszystko jest OK i auto śmiga normalnie ale podczas jazdy nieraz na próbę przełączę na benzynę to narywa autem i trochę muli a po ponownym przełączeniu na gaz znowu wszystko jest OK.
opisywane problemy mają związek z pompą paliwa, wypadałoby się jej dokładnie przyjrzeć - post685375.html#p685375

Jak jedziesz na LPG jest OK, gdyż nie lejesz benzynki. Jak chcesz śmigać na PB95, wtedy pompka paliwowa nie jest w stanie poprawnie zasilać, stąd każde Twoje naciśnięcie na pedał gazu powoduje, że zamiast więcej paliwa lać, jest go mniej... Musiałbyś na kilka razy "pompować" aby dopiero zaskoczył. Podałem linka do objawów, identycznych jakie miała moja żonka, w ASO wykryli problem z pompą paliwową - post685375.html#p685375

Również temat związany z wymianą/czyszczeniem pompy paliwowej jest do przeczytania, wątek dotyczący uszczelki na spodzie pompy - post686909.html#p686909

Doraźnym rozwiązaniem może być przeczekanie pierwszych chwil, po odpaleniu silnika, jak wspomina Thomas - post686762.html#p686762

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689565 Wysłany: 07 Wrz 2013, 00:08; 
 Temat postu: Re: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Brzeg
Rejestracja: 06 Sty 2011,
Posty: 35
jakos wątpie, aby w moim przypadku problem tkwił w pompie, gdy silnik jest ciepły problemu z paleniem na benzynie nie ma więc dlaczego problem występuje tylko na zimnym silniku? Wg gdyby uszkodzona była pompa za każdym razem były by problemy przy próbie uruchomienia silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689577 Wysłany: 07 Wrz 2013, 09:48; 
 Temat postu: Re: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Puntomaniak

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 07 Lis 2012,
Posty: 55
Też mam taki sam problem, jak auto jest zimne to odpala dopiero za 3-5 razem, jak ciepłe to odrazu...dodatkowo dławi go gdy dodaje gwaltownie gazu - to wystepuje na zimnym i cieplym silniku. Na dniach bede podmieniał pompe i okaże sie czy to jest to. Dodam ze na kompie zero błedów. Na LPG chodzi super.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689578 Wysłany: 07 Wrz 2013, 10:33; 
 Temat postu: Re: gaśnięcie po odpaleniu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
krzychu147 napisał(a):
jakos wątpie, aby w moim przypadku problem tkwił w pompie, gdy silnik jest ciepły problemu z paleniem na benzynie nie ma więc dlaczego problem występuje tylko na zimnym silniku? Wg gdyby uszkodzona była pompa za każdym razem były by problemy przy próbie uruchomienia silnika.
W linku który podałem (post685375.html#p685375), zaznaczyłem, że problemy żona miała na zimnym silniku, dopiero jak się "zagrzał" przez te ciągłe odpalanie, pracował jako tako, ale nadal z problemami. Przecież nie trzeba od razu pompy wymieniać, wystarczy ją zdemontować/przeczyścić i wsadzić ponownie - topic8263.html

Wiele jest informacji nt. niskiego ciśnienia paliwa, problemem jest opisana powyżej uszczelka pompy - post256525.html#p256525 Trzeba po prostu zajrzeć do pompki, to nic nie kosztuje, poza kilkoma k***, h*** itp. itd. podczas odkręcania nakrętki, nie sądzę aby nikomu nie puściły emocje, podczas odkręcania nakrętki - post681467.html#p681467 :E
mariuz napisał(a):
Dźwignię mieli na tyle długą, że ten co napierał to stał na zewnątrz samochodu przy przednich drzwiach. I nieźle się zapierał :P
Jest temat, który szeroko opisuje sprawy pompki paliwa - topic8263.html

I ciekawe jest też to, że problemy zaczynają się w chłodne dni, w zimie są spotęgowane, założę się, że panowie nic nie robiąc, od wiosny będziecie mieć po sprawie. "Przerabiałem temat" wody w układzie paliwowym w zimie, błąd P1691 "awaryjne odcięcie przez sterownik" - post623957.html#p623957 Pomogło dopiero czarne STP - http://www.stp.com.pl/produkt-21-30036_ ... 82427.html

Do powyższych przedmówców, może przemawiać za moją teorią też fakt, że macie LPG, więc z zasady benzynki w baku nie macie za dużo... Jak wiadomo w powietrzu znajduje się wilgoć, w chłodne i zimne dni, wilgoć skrapla się w wodę, przy małej ilości paliwa, procentowo macie dużo wody w paliwie. To również może potwierdzać moje przypuszczenia, dlatego w zimie nie dopuszczam, aby mieć mniej niż połowę zalany bak.

A dlaczego pompkę paliwową może szlag trafiać? Bo jest zanurzeniowa, lubi jak rybka pływać, mając mało paliwa w baku, sami doprowadzamy do jej problemów.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO