You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 00:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #679574 Wysłany: 07 Lip 2013, 23:16; 
 Temat postu: Re: Punto samochodem dla studenta?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Punto jak auto dla spokojnie jezdzacej osoby (takie jezdzidlo do pracy / na studia) jest jak najbardziej OK, nie wiem tylko dlaczego cos nie tak jest z wersja 75 (ta ktora ma 73KM), bo akurat w przeszlosci taka uzytkowalem i zlego slowa o niej nie powiem, moze za wyjatkiem alternatora ktory byl jedyna w sumie awaria auta na przestrzeni ponad 100000km, ale to zdajesie problem nie tylko tej jednej wersji silnikowej. :) Tyle tylko ze pewnie bedzie troche drozszy niz 55-tki i 60-tki. Ja bym poszukal akurat takiego z silnikiem 55KM, bo jezeli szukac auta kupionego w kraju (a byc moze i od pierwszego wlasciciela), to tych sie o ile pamietam najwiecej sprzedawalo i prawdopodobienstwo trafienia takiego egzemplarza w sensownym stanie wydaje mi sie ze jest najwyzsze (po prostu najwieksza ilosc aut z ktorych mozna wybierac). Auto jako takie bardzo w porzadku, milo sie prowadzi, czesci o ile pamietam w rozsadnych cenach wiec jezeli ma byc srodkiem transportu, a nie wygrywac odcinki specjalne to jak dla mnie dobry wybor.

W gaz (LPG) nie wiem czy jest sens sie pchac, zwlaszcza jezeli auto mialoby sluzyc nie za dlugo - moglby sie po prostu nie zwrocic (jezeli auto ma byc krotko eksploatowane, to instalacja musi sie zwrocic w krotkim okresie). Inna sprawa z LPG jest taka, ze jezeli ktos np. parkuje w garazach podziemnych, LPG bywa klopotliwym, o ile ktos zamierza stosowac sie do np. zakazu wjazdu dla samochodow z takim napedem ktory czesto gesto spotyka sie wlasnie np. w garazach podziemnych na osiedlach czy w centrach handlowych.

Problem polega na tym ze w ramach podanego budzetu moze byc rzeczywiscie trudno znalezc cos sensownego... :( W tej kwocie jakbym mial szukac czegos dla siebie co mialoby po prostu zapewnic mi dojazd do pracy, rozejrzalbym sie za Cinquecento z koncowych serii (obojetne czy 700 czy 900 - ja nawet szukalbym 700-tki z racji prostoty konstrukcji i tego jak bardzo pospolite swego czasu bylo to auto w Polsce a co za tym idzie dostepnosci czesci na szrotach), tudziez Seicento (choc nie wiem jak w ich przypadku ksztaltuja sie ceny). W ramach wymienionej kwoty jak sadze da sie kupic Cinquecento i jeszcze da sie z tego sfinansowac wszelakie wydatki "pozakupowe" (rozdrzad, plyny, olej, etc.). Do dojezdzania Cinquecento mysle wystarczy, no chyba ze "kwestie wizerunkowe" maja znaczenie... ;) Akurat ja na to w ogole nie zwracam uwagi, choc wiem ze niektorzy jakos krzywia sie na sama mysl o tym zeby jezdzic Cinquecento, a juz w ogole jezeli mialaby to byc "siedemsetka". :)

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 

 
 Post #691158 Wysłany: 16 Wrz 2013, 21:58; 
 Temat postu: Re: Punto samochodem dla studenta?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 25 Lis 2012,
Posty: 54
Pomógł: 3
Cytuj:
1. Czy Punto nadaje się do tego? Zależy mi na samej niskiej cenie zakupu, tanich częściach i eksploatacji. Byłoby miło, gdyby niektóre naprawy można było wykonać samemu :)

Cena zakupu w porównaniu do innych aut w tym wieku nie jest najniższa, można powiedzieć przeciętna. Punto wbrew pozorom trzyma cenę (nie wiem dlaczego). Lepiej, jak pisali przedmówcy, dopłać te parę stówek i szukaj zdrowego, najlepiej z zachodu, a nie zgniłego, bo nie opanujesz tego. A jak już z Polski bym brał to chyba że w na prawdę w niskim przebiegu i autentycznym ale to są wyjątki.
Co do części, to jest wielki plus. Na każdym szrocie jest tego do oporu za grosze i niejednokrotnie lepszej jakości niż najtańsze nowe zamienniki.
Co do napraw, nie było jeszcze rzeczy, której przez 1,5 roku nie robiłem sam (m. in. wymiana skrzyni biegów i sprzęgła, nagrzewnicy, zestawów wahaczy tył, hamulce przód i tył, pompa paliwa, alternator). Mimo tego awaryjny nie jest za mocno, te wymiany to raczej efekt "kumulacji", nie robienia w terminie i dynamicznej jazdy oraz sporego przebiegu (mam 227000).

Cytuj:
2. Jaki silnik brać? Zależy mi na niskim zużyciu paliwa, jestem młodym i spokojnym kierowcą i nie mam ambicji kierowcy rajdowego.

Silnik 1.1 nie powala osiągami szczególnie w LPG, w benzynie jeszcze ujdzie. Ja bym szukał 1.2 SPI, albo jakiegoś Dizla.
Zwróć też uwagę na wyposażenie, gdybym dziś kupował Punto, na pewno szukał bym czegoś bogatszego np. ELX. Sam mam SX i jest jak dla mnie trochę "goły". Brakuje wspomagania, ABSu i poduszek. Nie wspominając o wersji S.

Cytuj:
3. Jak się ma sprawa LPG? Opłaca się czy jest to kompletnie bezsensowne rozwiązanie?

Mam i narzekam. Może i jest taniej ale przy wypracowanej instalacji są problemy i duże spalanie. Opłaca się, jeżeli dużo jeździsz w trasie i robisz dużo km rocznie. Jeżeli przykładowo planujesz robić poniżej 10000 rocznie i to na krótkich trasach, odradzam.

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692073 Wysłany: 22 Wrz 2013, 13:39; 
 Temat postu: Re: Punto samochodem dla studenta?
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 22 Cze 2013,
Posty: 4
gienq napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, przydadzą się.

Muszę tylko poszukać informacji na co zwracać i czas zacząć polowanie na punto, mam nadzieję że do 2000-2300 zł coś się trafi. Jeśli nie, to Uno lub polonez :E

Zwiększyłem budżet do 3000-3500 zł. Będzie Punto w tej cenie? Nie liczę ewentualnych kosztów wymiany części eksploatacyjnych.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692090 Wysłany: 22 Wrz 2013, 15:20; 
 Temat postu: Re: Punto samochodem dla studenta?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Będzie.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO