You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Uważasz że jazda w korku "na zamek błyskawiczny" jest ok?
A. Tak to sprawia że ruch jest bardziej płynny a korki mniejsze 81%  81%  [ 89 ]
B. Nie, to zwykłe chamstwo i cwaniactwo 19%  19%  [ 21 ]
Razem głosów : 110
Autor Wiadomość
 
 Post #686723 Wysłany: 21 Sie 2013, 17:51; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: adrian
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 17 Wrz 2012,
Posty: 116
Pomógł: 3
Zasada ok. Ale ludzie myślą że w każdej sytuacji można się pchać i udawać suwak. Powinno to być uregulowane. Bo od korzystania z zasad kultury jazdy do wymuszeń, jest tylko krok.

_________________
przesiadka z punto na bravo...
szesnastozaworowe lustro........


Góra
 Profil  
 

 
 Post #686740 Wysłany: 21 Sie 2013, 19:39; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 20 Sie 2013,
Posty: 0
SOMEONE007 napisał(a):
joejames, no nie wiem i tak kazdy cisnie sie na zderzak wiec korek nie powduej zablokowania skrzywowani ronda gdy ilosc samochodów zajmuej polowe dlugosci an zderzaku, jak jzu jest fest korek to i tak stoisz nei jedziesz bo swiatłą bo wahadło bo cos tam...

to teraz powiedz mi co jest lepsze blokowanie skrzyzowania/ronda zeby tylko za wszelka cene nie wjeżdzac na prawy pas ?? czy rozbicie tego korka na 2 roznowległe pasy . skoro i tak stoi, dzieki czemu nie blokujemy kolejnych ulic... myslenie za kołkiem naprawde nie boli a ułatwia jazde i prace wielu ludziom...


jak ci to nei pasuej przesiadz sie do KM i smigaj Bus Pasem



Co do blokowania skrzyżowań to zgadzam się, że nie można tego robić. Skupmy się jednak na argumentach i pouczeniach jakie zawsze padają przy opisywaniu metody suwakowej tj. szybciej i krócej, w połączeniu z pouczeniami jak należy jeździć. To nie trzyma się kupy co opisałem wcześniej. Mówmy prawdę, powiedzmy że ta metoda co najwyżej może skrócić korek tak żeby nie blokować skrzyżowań. Ale wtedy samochody na obydwu pasach stoją zderzak w zderzak. Ale nie mówmy, że jest to szybsza metoda. Powiedzmy prawdę, będzie wolniej ale przynajmniej nie zablokujemy skrzyżowania.
Ponadto zwróćmy uwagę na fakt, że taka metoda jest forsowana również przy zwężeniach na drogach które nie mają skrzyżowań w najbliższej okolicy. Jaki jest sens stosowania tej metody w takim przypadku ? I proszę was, jak już odpowiadacie na mój wpis to napiszcie coś logicznego a nie tylko głupkowate.....nie znasz się, masz jakiś problem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686745 Wysłany: 21 Sie 2013, 20:06; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
joejames, nie wiem iel jeździsz ale chyab zdecydowanie za mało... jak wszyscy by jechli tak aby to bylo plynne to korek krotszy i jazda plynna moze nie 80km/h bo tego korkiem zatorem nazwac nie mozna,.. ale jak kazdy by jechal przy zatorach plunnie 40 to by wystarczylo by kazdy plynnie na zmiane wjezdzal

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686779 Wysłany: 21 Sie 2013, 22:05; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
joejames napisał(a):
Mówmy prawdę, powiedzmy że ta metoda co najwyżej może skrócić korek

bo rzeczywiście korek skraca, może nie zniweluje do końca, ale skutecznie skraca i to dosyć znacznie
joejames napisał(a):
Ale nie mówmy, że jest to szybsza metoda.

skoro wszyscy jadą wolno bo wolno ale jadą i to w krótszym korku to jest to szybsza metoda
joejames napisał(a):
taka metoda jest forsowana również przy zwężeniach na drogach

generalnie to głównie chodzi o zwężenia
joejames napisał(a):
Jaki jest sens stosowania tej metody w takim przypadku ?

dokładnie taki jak napisałeś wyżej - skraca korek i czas przejazdu
joejames napisał(a):
jak już odpowiadacie na mój wpis to napiszcie coś logicznego a nie tylko głupkowate.....nie znasz się, masz jakiś problem

ciężko jest w teorii wytłumaczyć działanie tej zasady komuś kto nie widzi w niej sensu, dlatego najlepiej przy zwężeniach obserwować zachowania innych. Jeśli się sporo jeździ to spotyka się przypadki że korek stoi bo nikt nie puszcza "cwaniaków" i takie gdy większość stosuje się do jazdy na zamek i korek jako tako się posuwa. Wtedy łatwo można sobie porównać oba sposoby jazdy w korku. Każdy kto w praktyce widział jak to działa powie Ci że ta zasada jest dobra i już. A to że nie wszyscy się stosują to już inna sprawa ale nie znaczy to że zasada jest zła. Zakaz palenia w miejscach publicznych też obowiązuje i nie wszyscy się do niego stosują a to nie znaczy że zakaz jest zły, nie? ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689844 Wysłany: 09 Wrz 2013, 11:29; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
Image

w koncu trafilem jak łopatologicznie wytlumaczyc tym wszystkim bohaterom i szeryfom prawego pasa do czego sluzy lewy zanikajacyi jak powinno sie w nim poruszac.... i ze jadacy lewym wcale nie jest cwaniakiem...

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689853 Wysłany: 09 Wrz 2013, 12:04; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3618
Pomógł: 31
SOMEONE007, wiesz że zaraz znajdzie się jakiś szeryf i będziesz tym złym cwaniakiem, który korzysta z lewego pasa jak jest korek. Ile razy stojąc w korku, dojeżdżam do zwężenia lewym pasem, włączam kierunek i czekam... i czekam... i czekam, bo przecież większość "mistrzów zderzaka" sobie myśli "jak cwaniak jechał lewym to teraz niech czeka", co z tego że nikogo nie wyprzedziłem i jechałem jak wszyscy. I tak się u nas jeździ. A jeszcze się znajdzie odważny kapelusznik, który jadem by zabił wszystkich na lewym pasie.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689855 Wysłany: 09 Wrz 2013, 12:09; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
_marcin00_, jak jechalismy na OZeta to przed Łodzia na zwerzce za Tuszynem, cislem do konca lewym, spytaj Erniego, dlugo nie czekałem a i na Cb nei bylo zbyt wiele komentarzy, gosc z Midlumki wpuscil i nie stalem za dlugo i jakos wszystko plynnie w naszym przypadku sie odbylo ;)

a ja mam to gdzies... ale wiem jedno zaden szeryf w szerszej dyskusji i tak nie przedstawi porzadnego argumentu za ich zachowaniem... po za tym ze za blokowanie i utrudnianie ruchu moze ten szeryf dostac mandat :D

[ Dodano: 09 Wrz 2013 12:09 ]

_marcin00_, jak jechalismy na OZeta to przed Łodzia na zwerzce za Tuszynem, cislem do konca lewym, spytaj Erniego, dlugo nie czekałem a i na Cb nei bylo zbyt wiele komentarzy, gosc z Midlumki wpuscil i nie stalem za dlugo i jakos wszystko plynnie w naszym przypadku sie odbylo ;)

a ja mam to gdzies... ale wiem jedno zaden szeryf w szerszej dyskusji i tak nie przedstawi porzadnego argumentu za ich zachowaniem... po za tym ze za blokowanie i utrudnianie ruchu moze ten szeryf dostac mandat :D

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #689861 Wysłany: 09 Wrz 2013, 12:20; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3618
Pomógł: 31
SOMEONE007, mi wystarczą okolice Torunia na potwierdzenie moich obserwacji. Czy autobus, czy ciężarówki, czy osobówka - nieważne, jeździ dużo ludzi którzy by dosłownie zabili, za to że ktoś chce wjechać na pas na którym i tak jest korek.

Uciekając trochę od głównego tematu, czasem będąc pieszym jest podobna sytuacja. Wszystkie auta stoją, ja idę przez przejście dla pieszych, ktoś widzi lukę, to mi przed nosem przejedzie tylko po to żeby stanąć dwa metry dalej, albo nawet na samym przejściu. Żal i wstyd...

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694010 Wysłany: 06 Paź 2013, 00:05; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntomaniak

Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.6 16V 103KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 04 Paź 2011,
Posty: 70
Zacznę od tego, że wiem o co chodzi w jeździe na suwak, i bardzo często to stosuję :E

A teraz tak:
Korek powoduje nie tylko samo zwężenie, ale głównie zmniejszenie prędkości na tym zwężeniu. Nie jest prawdą, żę przy 100 % jeździe na suwak korki znikną, one staną się tylko ok 50 % krótsze, dlaczego?
Otóż przyjmijmy, że jeden samochód ma średnio 5m długości + bezpieczna odległość 5m, to nam daje 10 m.

Na jednym pasie wygląda to powiedzmy tak: = samochód, >bezpieczna odległość

=>=>=>=>=>=>

pojawia się ograniczenie prędkości (już przy jednym pasie powoduje korkowanie się drogi) możemy zmniejszyć bezpieczny odstęp:


Ale,żeby nie było za słodko, to te 10m, czyli długość drogi zajmowaną przez nas pokonujemy w jakimś czasie, tym krótszym, im szybciej jedziemy. Mamy już coś takiego, jak przepustowość drogi :) po prostu, przy danej prędkości, w danym czasie, więcej samochodów droga nie jest w stanie pomieścić.
Wygląda teraz to powiedzmy tak:

=:=:=:=:=:=: dwukropek robi za bezpieczny odstęp :)

Troszkę nam się skróciło miejsce zajmowane przez te 6 samochodów, ale przecież w jeździe na suwak, mamy drogę dwu i więcej pasmową, czyli:

=>=>=>=>=>=>
=>=>=>=>=>=>

zgodnie z zasadą suwaka wszyscy wjeżdżają 1 na 1 :D

============

ups gdzieś zginął bezpieczny odstęp :E zatem dodajmy ten zmniejszony, w końcu i tak mamy ograniczenie prędkości

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:

Tak więc jazda na suwak nie likwiduje korka, a tylko skraca jego długość, natomiast czas przejazdu pozostaje praktycznie bez zmian.
Zyskają ci jadący na (przyjmijmy że) prawym, natomiast paradoksalnie stracą ci, którzy już to stosują, czyli jadący do końca lewym, bo będzie on już wcześniej zajęty przez inne samochody, a zwężenie drogi z ograniczeniem prędkości i tak już osiągnęło maksymalną przepustowość. Żeby korka nie było, to na zwężeniu powinna być podniesiona prędkość właśnie po to, aby zwiększyć przepustowość danego odcinka.

Pozdrowienia dla Tych, którzy dotrwali do końca :E

_________________
PuntoS 55 był teraz Multipla 1.6 :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO