You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #694482 Wysłany: 09 Paź 2013, 16:16; 
 Temat postu: Re: Punto szarpie na zimnym silniku.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 09 Paź 2013,
Posty: 6
Witam mam problem z moim cos w podobie wymienilem swiece olej ale dalej go dusi na zimnym pali na wszystkie gary sprawdziłem jedynie co to moga byc kable ale pytam was bo znacie sie tez troszke na tych sprawach ;) A wiec jak stoi przez cala noc to normalka ze po zapaleniu zaczyna szarpać na jałowym tez ale po pewnym czasie ustaje jak pisza inni tak jakby silnik sie juz nagrzał do odpowiedniej temperatury albo cos kabli nie wymieniałem tylko przeczyściłem ale dalej mam ten sam problem POMOCY ! :D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #694575 Wysłany: 10 Paź 2013, 00:38; 
 Temat postu: Re: Punto szarpie na zimnym silniku.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Kilik może masz niesprawny czujnik temperatury.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #833154 Wysłany: 14 Sty 2018, 11:32; 
 Temat postu: Re: Punto szarpie na zimnym silniku.
Offline
Forumowicz

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Sty 2018,
Posty: 1
Kolego leonsr60
Powód dla którego ciężko na benzynie odpala i faluje na obrotach przez chwilę to zapewne uszczelka na pompie paliwowej, w nocy paliwo spływa do zbiornika i przy próbie podpalenia musi pompa paliwa doprowadzić do układu po czym juz wszystko wraca do normy.
W moim przypadku to było przyczyną

Teraz walczę z usterką wymienioną w temacie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #834650 Wysłany: 24 Lut 2018, 14:36; 
 Temat postu: Re: Punto szarpie na zimnym silniku.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: patryk
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Rejestracja: 06 Lip 2017,
Posty: 163
Mam w sumie podobnie. Wczoraj opisałem w tym poście post834600.html#p834600, dziś jak zacząłem jechać, to go tak muliło że masakra. Odpala od kopa, rusza jedzie dopóki się nie zatrzymam. Ruszam i na jedynce już go zaczyna mulić, na dwójce gaz w podłodze, obroty mniej niż 2k i ledwo się toczył. Na światłach musiałem go przegazować na luzie, bo się bałem że zgaśnie. Świece i kable wymieniane nie całe dwa tygodnie temu na NGK. Jak już złapie temperaturę, to wszelkie objawy ustępują, dostaje mocy i jedzie normalnie. Przy czym temperatura też lubi spaść z połowy do 1/3 i znów wzrosnąć. Silnik krokowy czyszczony. Układ chłodzenia był odpowietrzany, widać nie do końca dobrze.

[ Dodano: 24 Lut 2018, 13:36 ]

Byłem z nim wczoraj w warsztacie, o 8 zostawiłem, o 11 do odebrania. Nic nie zrobili, nawet nie wzięli kasy, według nich auto kompletnie sprawne. Błędów żadnych w kompie nie ma, widać że nowe części pozakładane. Jak wracałem z roboty, to mi szarpał, nie wchodził na obroty i zgasł na skrzyżowaniu. Ja go odpalam a ten gaśnie jak tylko puszczę sprzęgło, na wciśniętym trzyma obroty. Tak kilka razy go odpalałem i nie dało się ruszyć. W końcu dosyć długo przytrzymałem wciśnięte sprzęgło i dało się go przegazować na luzie, po czym ruszył. Za chwilę wskoczyła temperatura i objawy zniknęły. Nie da się tak jeździć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #834792 Wysłany: 25 Lut 2018, 00:23; 
 Temat postu: Re: Punto szarpie na zimnym silniku.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sie 2017,
Posty: 158
Pomógł: 3
Mnie też szarpał gdy go kupiłem, szarpanie występowało tylko na 2 biegu przy dojeżdzaniu np. do skrzyżowania z czerwonym światłem. Najpierw poszedł do wymiany filtr powietrza, szarpanie nie ustąpiło, następnie świece i szarpanie dalej nie ustąpiło. Dalej kable WN i szarpanie jakby ustąpiło ale pokazywało się nadal. Następnie wymieniłem sam olej i filtr oleju (na ten mniejszy filtr) i jak ręką odjął. Zdziwiłem się bo to nie ma żadnego zwiazku z układem zapłonowym ale poważnie ustąpiło u mnie szarpanie a wiem że to głupio brzmi. Choć nie ustąpiło w 100 % ale poprawiło się o jakieś 95 %, teraz na dojeżdżaniu do skrzyżowania na 2 biegu szarpie 1 na 20 - 25 razy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO