You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 15:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #696060 Wysłany: 18 Paź 2013, 20:23; 
 Temat postu: punto 1.1 55km nierówna praca na wolnych obrotach i stuki
Offline
Forumowicz

Imię: Daniel
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Paź 2013,
Posty: 2
Witam, jestem tu pierwszy raz. Tydzień temu kupiłem Punto 1.1 98r z LPG na dojazdy do pracy i jest problem z silnikiem, dlatego kieruje się do doświadczonych użytkowników z pytaniem. Wcześniej przeszukałem forum ale nie znalazłem takiego przypadku... Problem polega na tym że silnik na wolnych obrotach pracuje nierówno, nie faluje tylko chrapie tak jakoś nierówno jakby na jeden cylinder nie palił, zarówno na gazie jak i na benzynie jest to samo. Gdy wchodzi na obroty idzie ładnie. Zapala za pierwszym razem ale dopiero przy dodaniu gazu, bez wciśnięcia gazu próbuje ale nie chce zapalić żeby pracować samodzielnie, chyba że przy dłuższym kręceniu. Dodatkowo z silnika słychać cichy tyrkot (nie typowe stukanie tylko bardziej głuche tyrkotanie)w kabinie słyszalne dopiero podczas mocniejszego przyspieszania lub hamowania silnikiem (tak jakby popychacze czy zawory). Ale ogólnie auto śmiga fajnie, myślę że na mocy też nie stracił choć porównania nie mam z wcześniejszym stanem. Jest jeszcze jedna sprawa, auto musi być dobrze zagrzane żeby szło na gazie na wolnych obrotach, inczej np przy dojeżdżaniu do świateł może zgasnąć. Punto nie chce też odpalić z gazu , nawet jeżeli jest zagrzany to ciężko łapie na LPG. Ogólnie są problemy z pracą na wolnych obrotach. Zastanawiam się nad silniczkiem krokowym (świece i kable wymienione) ale nie wiem czy tą ciężką pracę na biegu jałowym wiązać w jakiś sposób z tym tyrkotaniem . Facet od którego kupiłem, powiedział że to popychacze i tak już jeździ 3 lata odkąd go ma


Góra
 Profil  
 

 
 Post #696103 Wysłany: 18 Paź 2013, 22:46; 
 Temat postu: Re: punto 1.1 55km nierówna praca na wolnych obrotach i stuk
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
Hmm probelem wielu Punt z LPG, z tym, że u Ciebie jest chyba kilka przyczyn. Mojego Punto również, choc nie w tak wielkim zakresie.

Zaczne od końca: gaśnięcie na LPG przy zejściu z obrotów, czyli np podczas hamowania na krzyżówce oznacza reduktor na wykończeniu. Czeka Cię albo regeneracja membran, albo najlepipej wymiana reduktora. Miałem dokładnie to samo po zakupie auta. Wtedy nie miałem wiedzy na ten temat i dałem sie w konia zrobić sprzedajacemu handlarzowi, który rozgrzał dobrze auto przed ogledzinami.

Nierówna praca na LPG na wolnych to źle wyrególowana mieszanka, zakładajac, że silnik jest sprawny.

Nierówna praca na Pb na wolnych obrotach.... temat rzeka, ale w Twoim i moim przypadku obstawiam rozjechane ustawienia sterownika ECU. Sporo na tym forum i innych jest na ten temat. Jeżdżac na gazie ECU ustawia sobie mapy wtrysku, które na PB skutkują zalewaniem. Auto wtedy na LPG chodzi jak najbardziej OK, ale na Pb nie. Próbowałem u siebie walczyc z tym tematem ale sie poddałem. Niestety, zmiana emulacji sondy na "zwarcie do masy" lub "falę" nic nie daje. Efekt jest taki, jeśli jeździsz na LPG auto nigdy na benzynie nie bedzie dobrze chodzić :-(
Jak ktoś mądrzejszy zna sposób na ten feler to niech sie wypowie.

Co do słyszalnego tyrkotania to nie wiem. Moze pasek rozrżadu po wymianie? U mnie tak hałasował jakis czas potem przestał.

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #696712 Wysłany: 22 Paź 2013, 00:29; 
 Temat postu: Re: punto 1.1 55km nierówna praca na wolnych obrotach i stuk
Offline
Forumowicz

Imię: Daniel
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Paź 2013,
Posty: 2
dzięki za podpowiedź, wybiorę się z tym w najbliższym czasie do gazownika i dam znać co i jak


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO