You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #69616 Wysłany: 04 Gru 2007, 20:02; 
 Temat postu: Tankowanie i dziwne zachowanie wskaźnika paliwa
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 15
Miałem dzisiaj dziwną przygodę. Musiałem pilnie wyjechać w trasę i nie miałem czasu na podjechanie do mojej stałej stacji - zatrzymałem się na BP. I tutaj pierwsza wtopa - pistolet dystrybutora nie odbił i z pół litra oleju napędowego (mam 1.9 JTD) poleciało na ziemię. Przy okazji do końca podróży mimo moich różnych starań "pięknie" pachniały mi ręce.
Oczywiście ropy było tyle, że po zakręceniu wlewu nie został pod korkiem nawet gram powietrza - niezbyt mi się to podobało, ale cóż było robić. Zapłaciłem (obsługa niezbyt się przejęła zgłoszeniem nieprawnego dystrybutora) i odjechałem. Jakie było moje zdziwienie, gdy wskaźnik paliwa pokazał 3/4 zbiornika! Myślałem, że może zrobiła się we wlewie jakaś poduszka powietrzna i dlatego pistolet nie odbił, a paliwo wyleciało, albo inne cuda się stały. Jednak po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że wlałem prawie 41 litrów, a rezerwa się zaczęła świecić niedawno, więc niemożliwe, żeby ćwiartka zbiornika była pusta. Po przejechaniu 20-30 kilometrów wskaźnik poruszył się - w kierunku pełnego zbiornika. Po 70 kilometrach wskazówka pokazywała jednoznacznie - pełny zbiornik. Oczywiście podczas dalszej jazdy w miarę ubytku paliwa, zaczęła pokazywać realny stan baku.
Dodam, że bardzo zaniepokoiło mnie duże dymienie z wydechu - ja wiem, że to diesel, ale nigdy wcześniej na trasie nie widziałem w lusterku własnych spalin. Początkowo przyglądałem się czy to ja tak dymię, czy mam brudne lusterko ;) Przestraszyłem się o silnik, ale gdy po 120 kilometrach sprawdziłem olej nie stwierdziłem żadnych ubytków (od zmiany 3000 km wcześniej nic nie dolałem, stan się utrzymuje na jednym poziomie).
Wniosek nigdy więcej BP. Na co dzień tankuję na stacji prowadzonej przez zakład komunikacji miejskiej - tam mam pewność, że olej napędowy jest zawsze wysokiej jakości, w końcu własne pojazdy też tam tankują. Wyobrazić sobie tylko można co by było gdyby kupili jakąś tandetę - rano nie wyjechałby z zajezdni żaden autobus :)
Poza tym niedawno zmienili zbiorniki podziemne na nowe, a na dodatek zawsze mam pewność, że mają paliwo zimowe, co też jest ważne. No i jest w miarę niedrogo, bo leżą na uboczu.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #69618 Wysłany: 04 Gru 2007, 20:05; 
 Temat postu: Re: Tankowanie i dziwne zachowanie wskaźnika paliwa
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Lukas napisał(a):
Wniosek nigdy więcej BP.


A tez ostatnio mi podpadli :) Z koniecznosci zalałem na BP, co prawda żądnych cyrków ze wskaznikami ani spalinami nie zabserwowałem, ale łyknął mi 8.7/100. Nastepne tankowanie na "moim" Orlenie i juz 7.6 :)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #69643 Wysłany: 04 Gru 2007, 21:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 15
No ja na spalanie aż tak nie narzekam (5l/100km - 220 km na trasie + 30 km po Gdańsku w duuużych korkach), choć jechałem dość oszczędnie (nie przekraczałem 120 km/h, bez gwałtownych przyspieszeń) i może na lepszym paliwie byłoby lepiej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #69664 Wysłany: 04 Gru 2007, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 10 Sie 2007,
Posty: 49
Ja gdy kupowalem autko w niemczech musialem je zatankowac przy pracujacym silniku (padniety akumulator) i wtedy zapowietrzyl mi sie bak. Przez bardzo dlugi czas wskazowka zachowywala sie tak jak u ciebie tylko pistolet odbijal non stop. Przez wakacje zrobilem nim 1500km i zawsze tankowalem do pelna (przewaznie tankuje za 100zl) i glownie na BP, Shellu i Orlenie. Od tego momentu wskaznik dziala prawie prawidlowo (na poczatku nigdy nie pokazuje maxa dopiero po 5 minutach wskazuje stan faktyczny). Dlatego zalecam tak z 4 tankowania wykonać pod korek i powinno być dobrze. Pozatym jezeli chodzi o kopcenie to polecam kilka razy zatankowac BP Ultimate naprawde ja zauwazam roznice moj znajomy co przemieszcza sie Astra również. NIestety szybciej znika ale czyści silnik.

_________________
Rufus


Góra
 Profil  
 
 
 Post #69697 Wysłany: 05 Gru 2007, 00:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 15
Ok, dzięki za rady, będę się starał tankować do pełna - ale paliwo na pewno zmienię, bo boję się o silnik. Różnice w cenie nie są tak duże, żeby ryzykować uszkodzenie jakiegokolwiek podzespołu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #69850 Wysłany: 05 Gru 2007, 18:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legnica
Rejestracja: 10 Wrz 2007,
Posty: 138
coś wtym musi być.jestem z legnicy--zawsze tankowałem na shellu albo orlenie--raz zdarzyło mi sie zatankowac u nas na BP i na drugi dzien 30 min krecilem i dopiero mi odpalił--sasiad mial tam 2 krotnie to samo--poprosty syf leja


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO