You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #697929 Wysłany: 28 Paź 2013, 03:37; 
 Temat postu: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Witam.
14 sierpnia 2013 przeżyłem swój pierwszy dzwon (co się okazało nie pierwszy mojego kropka). Po tamtym wydarzeniu mam samochód do poprawek typu powgniatane drzwi, głównie strona na której się położył, ale także miejsce w które oberwał (prawe koło - centralnie, lecz także wgniecione drzwi). Myślę od dłuższego czasu nad zrobieniem z tym porządku.
Mam do was pytanie. Znacie jakiś dobry warsztat, który zajął by się naprawą blacharsko lakierniczą, najlepiej na terenie Warszawy. Oraz sprawa najważniejsza ile mniej/więcej kosztowałaby mnie taka impreza :?:

Z góry dzięki za jakieś info


Góra
 Profil  
 

 
 Post #699631 Wysłany: 07 Lis 2013, 15:11; 
 Temat postu: Re: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 06 Lis 2013,
Posty: 40
Impreza standardowo kosztuje około 200zł za element. Można się dogadać. Poluj na gościa przy ul. Lisiej 21 na Warszawskim Zaciszu. Z tego co pamiętam - żelował ostatnio gostkowi próg, drzwi kpl. i słupek w Hondzie Civic. Zapłakał po robocie 450zł. Wszystko uzależnione jest od tego jak mocno masz to trafione. Często jest też tak że taniej jest wymienić drzwi na całe we własnym zakresie i dać do lakierni by psiknęli. Polerkę też można samemu gdy się może i chce.

_________________
Nie obniżaj swoich oczekiwań, by dorównały rezultatom Twojego działania. Podnieś poziom działania, by wyrównać do poziomu Twoich oczekiwań.
Ralph Marston


Wall Street to jedyne miejsce, dokąd ludzie przyjeżdżają w rolls-royce'ach, aby zasięgnąć rady ludzi jeżdżących metrem.
Warren Buffett


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699653 Wysłany: 07 Lis 2013, 16:54; 
 Temat postu: Re: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Drzwi z lewej strony mam wgniecione u góry. Z tego co słyszałem jest to zamknięty profil i nie da rady wyprostować, więc zostaje szpachla, a potem malowanie. Oraz drzwi z prawej strony przy kole. Lekko trafione, dosłownie małe wgniecenia. Jeśli dałoby radę wyprostować to spoko, jeśli nie to tak jak w przypadku lewej strony szpachla i koniec. Do tego prawy przedni błotnik (malowanie, chyba, że znajdę w kolorze i po prostu wymienię). Oraz lewy błotnik (prostowanie przy reflektorze - moje pierwsze obicie o słup - gość oślepił mnie ksenonami na parkingu, swoją drogą powinni zabronić zostawiania włączonych świateł na podczas postoju). I tylni zderzak do popraw lakierniczych (odpryski lakieru) w kilku miejscach.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699763 Wysłany: 07 Lis 2013, 23:23; 
 Temat postu: Re: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 06 Lis 2013,
Posty: 40
Nie słuchaj takich blacharek (celowo napisałem blacharek a nie blacharzy). Jak to nie da się wyprostować?
Zrób jakieś fotki to Ci powiem co trzeba zrobić i jak by wyszło to najtaniej. Szpachla?
hm... Tak, ale w fazie wykończeniowej i nie więcej jak 1,5-2mm a to i tak już za dużo.
Profile zamknięte otwiera się od zewnątrz palnikiem plazmowym, wyciąga i ponownie ładnie Tigiem czy tam Migiem zalewa.
Wszystko zależne od tego - ile tych blach w swoim życiu dany blacharz prostował. Można też wyciągnąć bez cięcia blachy. Wszystko uzależnione od posiadanego sprzętu i umiejętności. Jak masz czas - daj znać na PW - podjedź któregoś dnia na Targówek to Ci doradzę - co wymienić a co prostować.

[ Dodano: 07 Lis 2013, 22:23 ]

PS. zwykła gadka bez naciągania typu SZUKAM CHLEBA więc bez strachu mi tam :D

_________________
Nie obniżaj swoich oczekiwań, by dorównały rezultatom Twojego działania. Podnieś poziom działania, by wyrównać do poziomu Twoich oczekiwań.
Ralph Marston


Wall Street to jedyne miejsce, dokąd ludzie przyjeżdżają w rolls-royce'ach, aby zasięgnąć rady ludzi jeżdżących metrem.
Warren Buffett


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699868 Wysłany: 09 Lis 2013, 11:57; 
 Temat postu: Re: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Jutro znajdę troszkę czasu to zrobię zdjęcia każdej usterki, którą chciałbym usunąć. Jak byś mógł na tej podstawie powiedzieć ile będzie to kosztować, byłoby fajnie.

[ Dodano: 09 Lis 2013 11: ]

Mam jeszcze takie pytanie z innej beczki. Czy pasy bezpieczeństwa kierowcy z wersji 3D będą pasować do 5D :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699922 Wysłany: 09 Lis 2013, 13:57; 
 Temat postu: Re: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 06 Lis 2013,
Posty: 40
Tego czy pasy pasują nigdy nie sprawdzałem lecz na 80% powinny być takie same. Nie sądzę by FIAT kombinował inne do 3 czy 5 drzwiowej wersji budy.

_________________
Nie obniżaj swoich oczekiwań, by dorównały rezultatom Twojego działania. Podnieś poziom działania, by wyrównać do poziomu Twoich oczekiwań.
Ralph Marston


Wall Street to jedyne miejsce, dokąd ludzie przyjeżdżają w rolls-royce'ach, aby zasięgnąć rady ludzi jeżdżących metrem.
Warren Buffett


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699951 Wysłany: 09 Lis 2013, 15:51; 
 Temat postu: Re: Naprawa blacharsko-lakiernicza
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Alfa Romeo Mito
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 27 Wrz 2013,
Posty: 95
Do 3D powinny być dłuższe :D chociaz sprawdź w ePer.. ;)

_________________
Była - Panda Red&Black by Lukasz

Jest - GP Sport Black by Lukasz


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO