You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 15:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #701847 Wysłany: 22 Lis 2013, 20:43; 
 Temat postu: Check engine na autostradzie i... nic poza tym?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 07 Paź 2013,
Posty: 47
Czołem :D

Dwa tygodnie temu zamontowałem w Kropku podtlenek elpidżi. Wszystko było ok, śmigał bez problemów, jedynie świece już były do wymiany więc momentami wypadał mu zapłon jak się na niższych obrotach depnęło :P

No ale dzisiaj mnie zaskoczyło, bowiem wjechałem na autostradę jak codzień, rozpędziłem się do 100 kmph no i tak nagle z dupy pyk, zapaliła się kontrolka. Auto jak jechało tak jechało, a że to autostrada to nic nie kombinowałem, jechałem dalej i nic nie było. Potem na mieście też bez problemu, żadnego szarpania, falowania obrotów, utraty mocy czy głośnej pracy. Po zaparkowaniu wyłączyłem silnik, włączyłem zapłon i już kontrolka nie gaśnie jak zwykle.

No i teraz się zastanawiam, czy to może być jakiś błąd związany z lpg i mam do gazownika jechać? Czy może przez te wypadanie zapłonu nagle sobie zarejestrował błąd, bo za dużo już tego było (w chwili zapalenia kontrolki nie szarpało)? Niestety nie mam kabelka by sprawdzić jaki błąd.

Jednak bardziej się zastanawiam, czy to że się check ciągle świeci oznacza, że cały czas jest coś nie tak? Czy po prostu jak złapał błąd to będzie świecił dopóki się nie go nie usunie z komputera, mimo że czynnik który go wywołał już nie występuje, a usterki już dawno nie ma? :> Bo chyba skoro silnik jedzie tak jak jeździł, to raczej nic mu nie jest i nie trzeba od razu walić do ASO :roll:

Wiem, że to trochę wróżenie z fusów bez kodu błędu, ale właśnie chodzi mi o to, czy mogę jeszcze kilka dni do przeglądu u gazownika pojeździć, czy mimo że poza lampką nic się złego nie dzieje to mogą to być jakieś ukryte cyrki i lepiej wpaść do jakiegoś klubowicza co ma kabelek i obadać temat w weekend?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :mrgreen:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #701853 Wysłany: 22 Lis 2013, 21:06; 
 Temat postu: Re: Check engine na autostradzie i... nic poza tym?
Offline
Puntomaniak

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Maj 2013,
Posty: 89
Hej,
możliwe że masz za ubogą mieszankę.. ja przy tym samym autko spalam 6.2l Pb a 7,4l LPG na 100km..
Jak chcesz możesz do mnie podskoczyć to Ci odczytam co to Ci się skrzaczyło..

Obstawiam:
- P1170 mixture strength
albo
- P0105 pressure sensor
albo
oba :P

Jak by coś to pisz ;) do Bytomia masz blisko


Góra
 Profil  
 
 
 Post #701858 Wysłany: 22 Lis 2013, 21:41; 
 Temat postu: Re: Check engine na autostradzie i... nic poza tym?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 07 Paź 2013,
Posty: 47
Spalanie tak niskie, bo dziennie śmigam 40 km autostradą (prędkość 90 km/h) i 15-20 w mieście (drogi bardziej przelotowe, ale często jakiś korek) :mrgreen:

Benzyny wychodziło koło 5,5 litra średnio, gazu jest koło 7L (to w sygnaturze przekłamuje, bo się gubi jak mu dodaje osobne tankowania lpg i pb :E).

Zobaczę jutro jak się odpali na benie, poza tym wymienię świeczki bo już nowe kupione. Dam znać na PW jak coś ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO