You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 11:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #710313 Wysłany: 11 Sty 2014, 21:09; 
 Temat postu: Punto 1.2 8v nie ma iskry
Offline
Forumowicz

Imię: łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sty 2014,
Posty: 1
Witam wszystkich jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość, zwracam się do znawców Fiatów z problemem jakim jest brak iskry w punto 1.2 8v próbowałem sobie z tym poradzić ale coś jest pogmatwane albo brak mi wiedzy prosił bym o nakierowanie co po kolei sprawdzić. Na komputerze wyszły mi błędy:

- sonda lambda
- cewka zapłonowa 1
- sygnał prędkości obrotowej silnika

Wymieniłem więc czujnik położenia wału lecz nic to nie pomogło, podmieniłem tez cewkę co prawda na używaną lecz tez bez zmian. Sprawdziłem przejście od kostki czujnika położenia wału do komputera, przejście jest niestety nie mam oscyloskopu żeby sprawdzić przebieg czujnika. Multimeterm sprawdziłem do czujnika dochodzi napięcie 2,5V podczas kręcenia rozrusznikiem a powinno dochodzić chyba 5V. Kolejno sprawdziłem czy jest prąd na cewkach i tu jest 12V ale tylko gdy włączy się zapłon i pracuje pompka paliwa, pompka przestaje napięcia niema ani na cewkach ani na wtryskach czytałem ze jest gdzieś przekaźnik sterowania silnika lecz ja u siebie nigdzie takiego nie widzę z tego co pisali jest on przykręcony do ściany grodziowej i jest większy niż normalny przekaźnik u mnie go nie widzę jest jakiś moduł wielkości około 6x5 do niego wtyczka z kilkoma kablami ale to chyba nie jest to. Bezpieczniki są dobre więc w czym leży przyczyna sam już nie wiem leczę na waszą pomoc.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO