You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #713133 Wysłany: 27 Sty 2014, 15:00; 
 Temat postu: Brak normalnego przejścia z wolnych obrotów na wysokie.
Offline
Forumowicz

Imię: Cezary
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Sty 2014,
Posty: 3
Witam!
Mam następujący problem przy dodawaniu gazu Kropek dusi się, szarpie i potrafi zgasnąć. Jedynie przy bardzo delikatnym dodawaniu gazu (dosłownie po milimetrze) wkręca się na obroty normalnie. Problem jest cały czas niezależnie od tego czy silnik jest rozgrzany czy zimny. Wymieniłem już świece zapłonowe oraz przewody, wczoraj wyczyściłem przepustnicę silniczek krokowy ok. Podejrzewam jeszcze ewentualnie czujnik położenia wału, problem z odpowiednią dawką paliwa ? Czy ktoś z was miał podobny problem? Jeszcze jedno pytanie czy ktoś z Warszawy i okolic ma kompa z programem do Punto MkII? Może jakiś błąd wyskoczy?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #713139 Wysłany: 27 Sty 2014, 15:53; 
 Temat postu: Re: Brak normalnego przejścia z wolnych obrotów na wysokie.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Czy jak auto Ci zgaśnie na ciepłym silniku to są problemy z ponownym uruchomieniem? Jeśli tak to będzie pewnie czujnik położenia wału. Zapaliły ci się jakieś kontrolki?

U mnie z kolei ostatnio dzieje się tak że auto gdy jest zimne pracuje bez problemu, gdy natomiast rozgrzeje się, zaczyna przygasać na biegu jałowym. Gdy z gaśnie nie ma problemu z odpaleniem, podłączałem pod kompa i nie ma żadnych błędów i mnie może być to przepustnica. Wystarczy go po prostu przygazować raz lub 2 jak chce zgasnąć i problem znika więc pewnie coś z przepustincą.

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #713150 Wysłany: 27 Sty 2014, 16:10; 
 Temat postu: Re: Brak normalnego przejścia z wolnych obrotów na wysokie.
Offline
Forumowicz

Imię: Cezary
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Sty 2014,
Posty: 3
szamot666 napisał(a):
Czy jak auto Ci zgaśnie na ciepłym silniku to są problemy z ponownym uruchomieniem? Jeśli tak to będzie pewnie czujnik położenia wału. Zapaliły ci się jakieś kontrolki?

U mnie z kolei ostatnio dzieje się tak że auto gdy jest zimne pracuje bez problemu, gdy natomiast rozgrzeje się, zaczyna przygasać na biegu jałowym. Gdy z gaśnie nie ma problemu z odpaleniem, podłączałem pod kompa i nie ma żadnych błędów i mnie może być to przepustnica. Wystarczy go po prostu przygazować raz lub 2 jak chce zgasnąć i problem znika więc pewnie coś z przepustincą.


Gasł mi na ciepłym i zimnym silniku w obu sytuacjach odpala ponownie bez problemu. Obroty na biegu jałowym są ok. około 800. Żadna kontrolka się nie zapala oczywiście z tych które znaczą jakieś usterki. Problem jest właśnie z normalnym przyspieszeniem obrotów co powoduje brak możliwości normalnej dynamicznej jazdy. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy czujnik położenia przepustnicy może mieć na to wpływ? Odnośnie twojej sytuacji to spróbuj wyczyścić przepustnicę i silniczek krokowy. Zobacz jak to pracuje.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #713314 Wysłany: 28 Sty 2014, 10:24; 
 Temat postu: Re: Brak normalnego przejścia z wolnych obrotów na wysokie.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Wystarczyło że temperatura wzrosła do -5 i u mnie problem ustapił i auto nie gaśnie i trzyma dobrze obroty.

Czy czasem Punto II 8v nie ma mechanicznej przepustnicy na linkę? Może tam nie ma żadnego czujnika?

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #713319 Wysłany: 28 Sty 2014, 10:38; 
 Temat postu: Re: Brak normalnego przejścia z wolnych obrotów na wysokie.
Offline
Forumowicz

Imię: Cezary
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Sty 2014,
Posty: 3
szamot666 napisał(a):

Czy czasem Punto II 8v nie ma mechanicznej przepustnicy na linkę? Może tam nie ma żadnego czujnika?


Tak przepustnica jest mechaniczna ale wchodzą do niej dwie kostki jedna do silniczka krokowego a druga tak jakby do czujnika. Głowy oczywiście nie dam sobie obciąć. Dedukuję bo nie wiem jak to ruszyć. Nie chce auta wstawiać do warsztatu bo zaraz wymieni połowę niepotrzebnych części co wiąże się z kosztami.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO