You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #687889 Wysłany: 28 Sie 2013, 08:20; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mirek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 16 Sie 2013,
Posty: 7
Rzeczywiscie na podnosniku jest cisza. Przy badaniu technicznym 2 razy mowilem diagnoscie o tym problemie. Szukal na wszystkie sposoby i nie znalazl zadnych luzow. Auto przeszlo przeglad, jednakze jazda pustym samochodem, ktory tlucze sie na najmniejszych nierownosciach nie nalezy do przyjemnosci. Bede musial zabrac sie za te lozyska kolumny mcpersona. Tylko mam pytanie. Jak stwierdzic ich zuzycie?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #687935 Wysłany: 28 Sie 2013, 17:21; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
mir3k, raczej problem leży gdzie indziej , przy silniczku wspomagania na zębatce ... tam przenosi się stuk , górne mocowania bym zostawił w spokoju ...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #688003 Wysłany: 28 Sie 2013, 22:49; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
mir3k napisał(a):
Rzeczywiscie na podnosniku jest cisza. Przy badaniu technicznym 2 razy mowilem diagnoscie o tym problemie. Szukal na wszystkie sposoby i nie znalazl zadnych luzow. Auto przeszlo przeglad, jednakze jazda pustym samochodem, ktory tlucze sie na najmniejszych nierownosciach nie nalezy do przyjemnosci. Bede musial zabrac sie za te lozyska kolumny mcpersona. Tylko mam pytanie. Jak stwierdzic ich zuzycie?

To zależy jaki masz przebieg. U mnie stuki w punto II,pojawiły się po 60 tys. kilometrów. Wymieniałem przednie amortyzatory, bo zimą oba padły, a poduszek górnego mocowania amortyzatorów, nie wymieniłem. Silniczek wspomagania nie ma z tym (moim zdaniem) nic wspólnego ,bo stuki słychać było wyraźnie, na poziomie maski ,czyli góra amortyzatorów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691136 Wysłany: 16 Wrz 2013, 20:36; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mirek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 16 Sie 2013,
Posty: 7
Udalo mi sie nagrac ten dzwiek. Nie jest to podobne do zadnego stuku. To raczej dziwne tępe dzwonienie w okolicach lewego kola, albo spod kierownicy. Niekiedy jak najade na jakas nierownosc (np pogarbiony asfalt) prawym kolem, a w tym czasie lewe jedzie po rownym asfalcie, to podobne, chociaz cichsze dzwieki slychac z prawej strony. To co udalo mi sie zarejestrowac telefonem mozna posluchac tutaj http://patrz.pl/mp3/stuki. Najbardziej slyszalne to wydaje sie od od 19 a pozniej od 49 sekundy. Dodam tylko ze jechalem droga szutrową ok 20 km/godz. Gdybym jechal szybciej to tlukloby sie jeszcze bardziej. Coraz mocniej zaczynam sie zastanawiac czy to nie omawiane wyzej lozyska amortyzatorow przednich, poniewaz jak auto jest mocno dociazone to z przodu tlucze sie mniej. Mial ktos cos podobnego w Punto II?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #691214 Wysłany: 17 Wrz 2013, 12:05; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
mir3k, cały temat o tym jest ... wg mnie to nie mocowania ... ale jeżeli tak by było to sam bym je wymienił ;) bardziej stawiam na kwestię wspomagania ...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692840 Wysłany: 27 Wrz 2013, 14:12; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 14 Lis 2011,
Posty: 149
Pomógł: 1
u mnie stuka wspomaganie i podejrzewam że u większości będzie to samo, dźwięk wydobywa się z okolic silnika ale jest też słyszany bardzo dobrze od spodu z okolic przekładni kierowniczej bo się przenosi, stuka właśnie na drodze z płyt i małych nierówności , słychać też na postoju podczas energicznych ruchów prawo-lewo

_________________
Miłośnik samochodów włoskich.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #713547 Wysłany: 19 Mar 2015, 16:42; 
 Temat postu: Re: stuki przy drobnej kostce brukowej...
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 04 Sty 2014,
Posty: 13
Mam podobne objawy. Słychać metaliczny dźwięk jakby jakaś śruba uderzała o kulki łożyska pochodzący z przodu z lewej strony z pod maski (http://www8.zippyshare.com/v/89802808/file.html). Byłem u kilku mechaników i każdy z nich mówił co innego, że to maglownica, amortyzator, końcówki drążków. Komu wierzyć? Nie chcę przecież całego auta wymieniać. Dodam, że dźwięki te słychać dopiero gdy się jedzie po nierównym podłożu, na asfalcie cisza. Mi natomiast wydaje się, że to górne mocowanie amortyzatora, a mechanicy chcą mnie po prostu naciągnąć na kasę.

[ Dodano: 27 Lut 2014, 16:25 ]

Wymieniłem końcówki drążków, bo tak powiedział mechanik i nic nie dało. Jak stukało tak stuka dalej.

[ Dodano: 19 Sie 2014, 16:43 ]

Hej, nie wiem ja u Was ale w moim przypadku udało się rozwiązać problem, no może trochę przez przypadek. :D Otóż okazało się, że była to osłona wydechu (mimio, że metaliczny dźwięk wydawał się jakby słychać go było z przodu z lewej strony). W jednym miejscu (dokładnie z lewej strony z przodu) nie trzymała się osłona wydechu. Jadąc po kostce brukowej wprawiała się w drgania i stukała. Pewnego razu jechałem po drodze gruntowej (tu dołek tam dołek) i zahaczyłem czymś od spodu o nierówności. Słyszałem jak tylko coś trze tryyyy.... I wtedy musiała mi się odczepić kolejna jej część, bo jak wróciłem na równą drogę to nawet na asfalcie podczas gwałtownego ruszania, przyspieszania i hamowania słyszałem te stuki, i to nawet głośniej. Po podniesieniu auta w warsztacie widziałem przerysowania i pozrywane miejsca zaczepów.
Nie wiem jak w Waszych przypadkach, ale polecam sprawdzić tę osłonę od samego początku jak wychodzi z silnika aż po sam tłumik.
Dajcie znać, jak to będzie to.

[ Dodano: 19 Mar 2015, 15:42 ]

Hej, jeżeli nie ma luzów na dole, a słychać tylko od strony kierowcy gdy się jedzie po kostce brukowej i posiadacie dokładany alarm czy centralkę to owińcie te sterowniki jakąś gąbką. Możliwe że to to wydaje takie stukanie. W mojego kolegi przypadku pomogło.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO