You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 21:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #652195 Wysłany: 16 Mar 2013, 13:22; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
bonku napisał(a):
To prawda że konstrukcja ma już parę lat, ale punto jest do dostania w dość atrakcyjnej cenie w stosunku do np. nowego clio. A z drugiej strony to czy takie nowe clio jest tak aż tak dużo bardziej zaawansowane od punto. Moim zdaniem jak komuś nie zależy na jakich nowinkach , a woli zostawić trochę kasy w kieszeni, to punto jest dobrym wyborem.

Po wielu opiniach to ten samochód w swojej klasie jest bardzo awaryjny, dobrze napisał Angry_Us3r najlepszy nauczyciel mechanika, to co zostawisz w kieszeni to weźmie właśnie mechanik. Do wyboru tylko Mitsu zostało, ale żeby było trochę ładniejsze haha;), silniki ma rewelacyjne.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #652404 Wysłany: 17 Mar 2013, 14:55; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tobiasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Sie 2012,
Posty: 60
Pomógł: 1
Jeżeli chodzi o Chevroleta, to w Polsce jest jeszcze traktowany trochę po macoszemu, a może dlatego, że Chevrolet (mimo koncepcji Opla) jest następcą znanego już dobrze w naszym kraju koncernu Daewoo. Owszem cenowo Chevrolet jest konkurencyjny, za cenę kompaktu można mieć większe autko z tej stajni. Osobiście nigdy nie miałem nic przeciwko Chevroletom, ale gdy obejrzałem pewien odcinek programu na TVN Turbo, to troche się przeraziłem... Samochód ma 3 lata, a pojawiają się już ogniska korozji, coś nie tak chyba. Teoria, że Chevrolet jest następcą Daewoo trochę się sprawdza jak widać na tym przykładzie. Jeżeli chodzi o silniki, to silniki wykorzystywane w Chevrolecie to już wychodzące powoli z użytku silniki wolnossące, a więc nic nowego.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652440 Wysłany: 17 Mar 2013, 19:58; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
A co powiecie o Oplu http://pl.apps.opel-microsites.com/micr ... l_code=ac3 ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652445 Wysłany: 17 Mar 2013, 20:27; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Lip 2007,
Posty: 80
Punciak wcale nie jest ani gorszy ani lepszy niż cała reszta aut w podobnej cenie... Najlepiej wejdź na forum Mitsu i popatrz co w nich się psuje. Potem na Renault, VW i Chevy. Okaże się ,że nie ma samochodów bezawaryjnych, dużo zależy od sposobu eksploatacji i nie oszukujmy się - farta!
Jak się przyfarci, to Fiat okaże się autem bezawaryjnym, a jak fartu zabraknie to i BMW będziesz holował...

_________________
topic48166.html - Obecny Misiek
topic23834.html - Mój były Wytrzeszcz
topic25120.html - Mój były Evo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652454 Wysłany: 17 Mar 2013, 21:15; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
Umbertus napisał(a):
Punciak wcale nie jest ani gorszy ani lepszy niż cała reszta aut w podobnej cenie... Najlepiej wejdź na forum Mitsu i popatrz co w nich się psuje. Potem na Renault, VW i Chevy. Okaże się ,że nie ma samochodów bezawaryjnych, dużo zależy od sposobu eksploatacji i nie oszukujmy się - farta!
Jak się przyfarci, to Fiat okaże się autem bezawaryjnym, a jak fartu zabraknie to i BMW będziesz holował...


A twoje Punto jak się sprawuje, usterkowe? Gdzie kupowałeś w Warszawie, jakieś upusty dało się uzyskać?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652457 Wysłany: 17 Mar 2013, 21:20; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
ktosiak napisał(a):
Umbertus napisał(a):
Punciak wcale nie jest ani gorszy ani lepszy niż cała reszta aut w podobnej cenie... Najlepiej wejdź na forum Mitsu i popatrz co w nich się psuje. Potem na Renault, VW i Chevy. Okaże się ,że nie ma samochodów bezawaryjnych, dużo zależy od sposobu eksploatacji i nie oszukujmy się - farta!
Jak się przyfarci, to Fiat okaże się autem bezawaryjnym, a jak fartu zabraknie to i BMW będziesz holował...


A twoje Punto jak się sprawuje, usterkowe? Gdzie kupowałeś w Warszawie, jakieś upusty dało się uzyskać?


W pełni się zgadzam z powyższym. Trochę stara konstrukcja tez ma swoje zalety - wiadomo co się może zepsuć i jakie są tego ewentualne koszty, a te w punto sa zazwyczaj niskie. A taki "dychawiczny" silnik w moim punto był dla mnie największą zaletą - stary, dobry i sprawdzony.

Ja nie bez powodu kupiłem następne punto.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652471 Wysłany: 17 Mar 2013, 21:44; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
bonku napisał(a):
ktosiak napisał(a):
Umbertus napisał(a):
Punciak wcale nie jest ani gorszy ani lepszy niż cała reszta aut w podobnej cenie... Najlepiej wejdź na forum Mitsu i popatrz co w nich się psuje. Potem na Renault, VW i Chevy. Okaże się ,że nie ma samochodów bezawaryjnych, dużo zależy od sposobu eksploatacji i nie oszukujmy się - farta!
Jak się przyfarci, to Fiat okaże się autem bezawaryjnym, a jak fartu zabraknie to i BMW będziesz holował...


A twoje Punto jak się sprawuje, usterkowe? Gdzie kupowałeś w Warszawie, jakieś upusty dało się uzyskać?


W pełni się zgadzam z powyższym. Trochę stara konstrukcja tez ma swoje zalety - wiadomo co się może zepsuć i jakie są tego ewentualne koszty, a te w punto sa zazwyczaj niskie. A taki "dychawiczny" silnik w moim punto był dla mnie największą zaletą - stary, dobry i sprawdzony.

Ja nie bez powodu kupiłem następne punto.


Jeśli chodzi o starą konstrukcję silnika to pod tym względem podoba mi się również opel corsa 1.4 90KM, cena jest atrakcyjna w stosunku do punto z 13 kucykami mniej. Ople podobno też się dobrze gazują, to tak na przyszłość, te z fabrycznym lpg podobno są do niczego (co sądzicie)?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652475 Wysłany: 17 Mar 2013, 21:54; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Lip 2007,
Posty: 80
Mój Evo jak na razie śmiga bezawaryjnie, spalanie jest do przyjęcia, koszty obsługi rozsądne. Nie jest to auto sportowe, ale do miasta daje radę. Poprzedni mój kropek też nie sprawiał problemów. Auto zadbane i dopieszczone posłuży Ci z pewnością długo i wdzięcznie.
Przejdź się do salonu , na spokojnie obejrzyj, obmacaj, przejedź się. Prześpij się z tematem i jest duża szansa, że Punciak Cię do siebie przekona :D

_________________
topic48166.html - Obecny Misiek
topic23834.html - Mój były Wytrzeszcz
topic25120.html - Mój były Evo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652540 Wysłany: 18 Mar 2013, 10:32; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: bialystok(coraz rzadziej) warszawa(przewaznie)
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1616
Pomógł: 3
ja tam nie lubie opli, w sumie z grande maja sporo wspolnego tyle ze za znaczek opla placi sie wiecej.
Fabryczna instalacje bym olal, za drogo kosztuje, chyba ze auto ma tyrac i robic 50k rocznie wiec wtedy gwaracja moze sie przydac.
Pytalem sie ile ma przebiegu robic ale nie uzyskalem odpowiedzi. Jak dla mnie wybor jest miedzy demo grande z gwarancja a honda jazz z gwarancja tez demo od dilera.
Ja bym pojezdzil i popatrzyl co podchodzi najlepiej :P

_________________
byl punto II dynamic 1.2 (8V) 2002
czerwony bo najszybszy :)
topic18886.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652549 Wysłany: 18 Mar 2013, 11:25; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
Z tego co zaobserwowałem wśród wielu aut różnych klas, nie ważne jaka marka, ile kosztował, jeśli się dba, to będzie jeździć bez problemu. Punto w porównaniu do konkurencji wychodzi bardzo korzystnie cenowo, jak kupowałem mój model 2012, to było tylko jedno auto, które z porównywalnym wyposażeniem wychodziło trochę taniej - Chevrolet Aveo, no ale jak go zobaczyłem w salonie... porażka, coś w nich odrzuca, może to materiały deski rozdzielczej może coś innego. Pod względem ewentualnych części zamiennych to Punto jako model Fiata ma te części dosyć tanie, a dostępność jest wysoka i właściwie każdy mechanik bez problemów auto naprawi.

PS. Coś mi się wydaje, że Angry_Us3r'owi chodzi o Punto mk1, które jest dobrym nauczycielem mechaniki, nie z powodu częstych napraw, ale dlatego, że cała konstrukcja jest do bólu prosta, wiem, bo do niedawna takim jeździłem :E

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665014 Wysłany: 05 Maj 2013, 18:31; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 15 Lip 2012,
Posty: 912
ktosiak napisał(a):
wiele osób odradza ze względu na system S&S


Nie wiem dlaczego odradzają i dlaczego wielu. Dobry w temperaturach powyżej 5 C bo po zagrzaniu, doładowaniu aku bardzo dobrze się sprawdza w mieście na światłach zwłaszcza tych gdzie znamy cykle i są tabliczki odmierzające zmianę. Muszę przyznać, że jest całkiem "inteligentny" i kilka razy mnie zaskoczył miło. Mógłby być jedynie licznik w komputerze pokazujący ilośc czasu na S&S lub ilość zaoszczędzonej benzyny. Znajomy ma Mazdę CX5 i pokazywał mu dość spore ilości niespalonej wachy na S&S
Jeśli chodzi o zimę to w zasadzie od razu go wyłączyłem z guzika bo nie było sensu katować rozrusznika. Wyłączał silnik i za chwilkę włączał bo brakowało prądu :E
Klima na fullauto sama się minimalizuje przy wyłączonym silniku. Na pewno nie ma sensu również używać tego systemu w długich, wolno poruszających się korkach bo boli jak cały czas korzysta się z rozrusznika. Chyba, że cały czas noga na sprzęgle...
Mam nadzieję, że nie padnie rozrusznik zaraz po gwarancji. Co i jak dam znać za 1,5 roku.

PZDR

_________________
Punto 1,4 2012
Multiair Turbo 135 KM Lounge


Mój szrot

topic41590.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #716261 Wysłany: 13 Lut 2014, 19:22; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Sty 2014,
Posty: 25
A ja dzisiaj z żonką odebraliśmy nowego KROPKA :-) 1,4 8V 77KM. Sliczny kolor czerwony amore (bordo metalic), instalacja Tartarini i się bardzo cieszymy :-) Mam nadzieję, że długo posłuży bo zawsze bardzo dbam o pojazdy :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #716559 Wysłany: 15 Lut 2014, 18:43; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Brzeszcze k/Pszczyny
Rejestracja: 29 Sty 2012,
Posty: 41
No to gratulacje!!! Ja mojego kropka odbierałem z salonu 2 lata temu tez nówka i silniczek 1.4 77KM. :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO