You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #24798 Wysłany: 20 Maj 2007, 10:38; 
 Temat postu: Lekkie koło zamachowe
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
witam! oststnio na allegro w dziale tuning jest ogłoszenie ze przerabiaja koła zamachowe zeby było lżejsze o jakies 40% Ja mam natomiast pytanie ile moze kosztować wymiana takiego koła zamachowego w warsztacie?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #25071 Wysłany: 21 Maj 2007, 18:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 613
tyle samo co wymiana sprzegła bo to samo trzeba zdemontowac ale 40 % to troszke chyba duzo slinik bedzie sie lepiej wkrecac na obroty ale pod górke to chyba nie zdarzysz zredukwoac chociaz kiedys na kjs był koles co mówił ze w maluchu miał stoczone o 70 % i wkrecal sie na obroty jak scigacz ... :roll: :roll:

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25097 Wysłany: 21 Maj 2007, 21:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gród Kraka
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 517
Nie wiadomo czy utrzyma obroty na jałowym

_________________
Punto 1.2 8V ELX '2000
"Co to jest: zielone i ma kółka? Żaba, kółka były dla zmyły"
I tak mój zielony Punciak został ochrzczony. Żaba :D

Speed doesn't kill. Stupidity does, though.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25101 Wysłany: 21 Maj 2007, 21:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Za granica...
Rejestracja: 14 Lut 2007,
Posty: 372
miałem taki zabieg w maluszku :D zaraz po zrobieniu silnika do 90 km/h szedłem lepiej od CC 900 ale jak 4 wrzucałem to siły brak....
Plus taki że silnik wykreca sie bardzo szybko ale najlepiej od 1,2,3 i tak pokoleji
Minus taki ze na 5 to nic siły w punciaku nie bedzie!! na bank i wolne obroty bedą latać ale jeśli ktoś na 1/4 szykuje to podstawowy zabieg 8)

Tak wiec zależy do czego auto ma byc bo jak na codzień to brak mocy na wyższych biegach bedzie denerwujący :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25106 Wysłany: 21 Maj 2007, 21:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
A co ma moc do koła zamachowego?? Ja nie widzę powiązania. Nie raz i nie dwa słyszałem jak odelżali koła zamachowe i pierwszy raz słyszę że traci przez to siłe. Kolejny mit ;)

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25127 Wysłany: 21 Maj 2007, 23:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 613
nie mit tylko działa to na takiej zasadzie ze im mniejsza masa tym mniejsza siła bezwładnosci szybciej sie napedza i szybciej spada z obrotów

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25150 Wysłany: 22 Maj 2007, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
w takim razie chyba sobie podaruje taką przeróbke :(

_________________
Prawdziwa moc tkwi tylko w TDI :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25182 Wysłany: 22 Maj 2007, 10:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Za granica...
Rejestracja: 14 Lut 2007,
Posty: 372
Jak sie nie znasz i nie smigałeś z autem z taką przeróbką to własnie nie rób nowych mitów :!: :!: 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25195 Wysłany: 22 Maj 2007, 11:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
dlatego że sie nie znam pytam a nie robie jakies mity a Ty sie zaraz czepiasz :twisted:

_________________
Prawdziwa moc tkwi tylko w TDI :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25230 Wysłany: 22 Maj 2007, 14:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Cytuj:
nie mit tylko działa to na takiej zasadzie ze im mniejsza masa tym mniejsza siła bezwładnosci szybciej sie napedza i szybciej spada z obrotów


Z tym się zgodzę. Tylko gdzie ucieka ta moc o której pisał skadubek?? Ja nie widze żadnej możliwości na utrate mocy. No chyba że są nowe prawa fizyki ;)

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25308 Wysłany: 22 Maj 2007, 21:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Za granica...
Rejestracja: 14 Lut 2007,
Posty: 372
Przecież pełna kultura odp. była na tekst
dzikidaniel napisał(a):
A co ma moc do koła zamachowego?? Ja nie widzę powiązania. Nie raz i nie dwa słyszałem jak odelżali koła zamachowe i pierwszy raz słyszę że traci przez to siłe. Kolejny mit


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25410 Wysłany: 23 Maj 2007, 20:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: CK
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 214
jedyny minus lekkiego koła to to że samochod będzie szarpał nie tak przy przyspieszaniu ale jak zdejmiesz nogę z gazu to będziesz miał ostrą strate prędkości! i to jest denerwójące



chcesz się przekonać!
pobaw się i pojeździj na 1 i 2 biegu na wysokich obrotach to zobaczysz jak to jest

_________________
www.korpusgaleria.go.pl/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #26874 Wysłany: 03 Cze 2007, 21:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
słyszałem, że odelżenie koła powoduje zwiększenie wibracji silnika na jałowym biegu

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #26993 Wysłany: 04 Cze 2007, 13:48; 
 Temat postu:
dzikidaniel napisał(a):
Cytuj:
nie mit tylko działa to na takiej zasadzie ze im mniejsza masa tym mniejsza siła bezwładnosci szybciej sie napedza i szybciej spada z obrotów


Z tym się zgodzę. Tylko gdzie ucieka ta moc o której pisał skadubek?? Ja nie widze żadnej możliwości na utrate mocy. No chyba że są nowe prawa fizyki ;)


Moc nie ucieka tylko to co najważniejsze, czyli moment obrotowy. Silnik pod większym obciążeniem (np. podjazd pod górkę na wysokim biegu) nie może się wkręcić bez redukcji biegu. Optymalna jazda w takim przypadku to trzymanie silnika w zakresie 700-1200 obr/min więcej od obrotów max. momentu obrotowego podanych przez producenta... Sam mam dość mocno odchudzone koło zamachowe w sejtku 1.1MPI i obecnie przy górkach na które dało się wyjechać na piątym biegu teraz muszę zbijać nawet do trójki, a jazda z kompletem pasażerów na pokładzie to koszmar. O stabilnych wolnych obrotach nie ma mowy.


Góra
  
 
 
 Post #27052 Wysłany: 04 Cze 2007, 22:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Dalej nie wiecie o czym mówicie. Moment obrotowy nie ucieka. Pojedź na hamownie to zobaczysz że moement obrotowy się nie pogorszył a może nawet polepszył. To o czym mówisz jest spowodowane tym że nie ma na czym siły zawiesić. Jeśli ktoś pamięta samochodziki z dużym kołem zamachowym i kilkoma przekładniami to na pewno pamięta że długo się rozpędzały i dług jechały bez ingerencji z zewnątrz. Dla porównania samochodzik gdzie kółka były zamontowane na "drucikasz" szybko można było rozpędzić ale również szybko stawał. Właśnie tak jest gdy odelży się koło zamachowe. Jeśli lubisz jeździć w okolocach 5krpm to warto. Jesli zaś jeździsz w okolicach 3krpm (tak ja jeżdźe) to odświętnie odczujesz różnice tylko przy ostrzejszym przygazowaniu np. redukcja przy wyprzedzaniu.
Bajki o uciekającej mocy (czół ktoś wogóle moc samochodu??) czy zmiejszeniu sie momentu odłóżcie na półke i ich nie ruszajcie ;)

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #27088 Wysłany: 05 Cze 2007, 10:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Za granica...
Rejestracja: 14 Lut 2007,
Posty: 372
ehh uparty jesteś :?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #27089 Wysłany: 05 Cze 2007, 10:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Zgodze się z tym że komfort spadnie. Odelżenie ma sens gdy jeździmy duuuuużo na 1/4 mili ;) Na codzień nie warto. Ale nie piszcie o czymś czego nie ma ani nie koloryzujcie tego co jest ;)

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #27179 Wysłany: 05 Cze 2007, 20:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Za granica...
Rejestracja: 14 Lut 2007,
Posty: 372
hehehhe :lol: :lol: :lol:

Fajny temat nie ma co 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #71850 Wysłany: 13 Gru 2007, 11:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2007,
Posty: 24
mrider napisał(a):
Moc nie ucieka tylko to co najważniejsze, czyli moment obrotowy. Silnik pod większym obciążeniem (np. podjazd pod górkę na wysokim biegu) nie może się wkręcić bez redukcji biegu. Optymalna jazda w takim przypadku to trzymanie silnika w zakresie 700-1200 obr/min więcej od obrotów max. momentu obrotowego podanych przez producenta... Sam mam dość mocno odchudzone koło zamachowe w sejtku 1.1MPI i obecnie przy górkach na które dało się wyjechać na piątym biegu teraz muszę zbijać nawet do trójki, a jazda z kompletem pasażerów na pokładzie to koszmar. O stabilnych wolnych obrotach nie ma mowy.


to nie ma nic wspólnego ze stratą momentu obrotowego silnika

dzikidaniel napisał(a):
Moment obrotowy nie ucieka. Pojedź na hamownie to zobaczysz że moement obrotowy się nie pogorszył a może nawet polepszył. To o czym mówisz jest spowodowane tym że nie ma na czym siły zawiesić. .....
Bajki o uciekającej mocy (czół ktoś wogóle moc samochodu??) czy zmiejszeniu sie momentu odłóżcie na półke i ich nie ruszajcie ;)


dokładnie - a może trzeba było zacząć od podstawy czyli - do czego służy/jakie spełnia zadanie koło zamachowe w samochodzie.
ano - koło zamachowe - (koło o dużej masie, czyli wykorzystywana jest jego bezwładność) - w silnikach wykorzystuje się do podtrzymania ruchu silnika podczas fazy sprężania dzięki jego energii jaką posiada rozpędzone ciężkie koło.
odchudzenie ma swoje zalety jednak do wykorzystania raczej w sporcie, przy silnikach dysponujących mocą/momentem na poziomie 100KM i więcej z litra pojemności, a nie w codziennej użytkowej jeździe czy w autach z mocami na poziomie 40-50KM z litra

_________________
PUNTO I SX 1.6 MPI 142Nm/94KM


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO