You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #721073 Wysłany: 13 Mar 2014, 21:13; 
 Temat postu: Duże spalanie paliwa
Offline
Forumowicz

Imię: Maciek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 01 Paź 2013,
Posty: 4
Witam, mam problem z moim puntem, jest to silnik 1.2 benzyna 8V 2004, problem polega na tym że auto spala 13l/100km, nie ważne czy po mieście czy na autostradzie, tak jest odkąd kupiłem auto w 2009 roku z przebiegiem 60 tysięcy km (sprawdzony przebieg).
-Na jałowym biegu obroty falują po wciśnięciu sprzęgła to znika
-Na wolnych obrotach z rury wydechowej jest dziwny zapach (nie leje jakiegoś taniego paliwo, tylko ze dobrych stacji)
-Kiedyś na przeglądzie, nie chcieli mi podbić dowodu, gdyż ma za dużą emisje spalin coś niby z Sonda Lambda, ale wlałem jakieś preparat do baka przejechałem jakieś 30km na autostradzie, piłowałem na 4 tym biegu, wróciłem na przegląd podbili bez problemów.
Ale teraz po przeczytaniu paru postów na forum,myślę ze jednak ta sonda lambda jest do wymiany, i takie pytanie słyszałem ze są dwie sondy lambdy w tym aucie? Jeśli to jednak to, to może ktoś zarzuci linka z allegro czy z czegoś tam z tą sondą lambdą.
A i jeszcze jedno pytanko, wie może ktoś gdzie znajduje się gniazdo OBD2 i jaki jest interfejs, na razie mam kabel EMD 327.

Dziękuje i liczę na pomoc


Góra
 Profil  
 

 
 Post #721277 Wysłany: 15 Mar 2014, 15:08; 
 Temat postu: Re: Duże spalanie paliwa
Offline
Puntomaniak

Imię: jacek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 15 Wrz 2013,
Posty: 55
Pomógł: 1
Witaj.Jezeli jak piszesz przez piec lat jezdzisz autem,ktore spala od 5-7 litrow na 100km ZA DUZO to boj sie Boga czlowieku!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .Przy spokojnej jezdzie ma palic ok 8l w cyklu miejskim i ok 6 poza miastem. Pomine obliczenia.Pewnie nowe punto bys mial za ta kase.Czy mozesz okreslic tem "dziwny zapach" z wydechu? Czy czasem nie jest to zapach zgnilych jaj??? Czesto tak sie dzieje,ze wypalony kat wydziela taki zapach.Tutaj link jak wyglada sonda http://www.ebay.co.uk/bhp/fiat-punto-1-2-lambda-sensor Gniazdo diagnostyczne jest umiejscowione w skrzynce bezpiecznikow w aucie(pod kierownica).

_________________
Stado baranow prowadzone przez lwa jest silniejsze niz stado lwow prowadzonych przez barana


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO