You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #726252 Wysłany: 16 Kwi 2014, 22:47; 
 Temat postu: Wieloobjawowy problem z samochodem
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 16 Kwi 2014,
Posty: 1
Witam wszystkich. Chciałbym opisać swój problem, licząc na porady doświadczonych użytkowników punciaka. Pewnego dnia, gdy wyjeżdżałem z garażu, silnik zaczął buczeć głośniej i wyżej, niż zazwyczaj. Nic to - pomyślałem i pojechałem. Wieczorem tego samego dnia, podczas którego wielokrotnie jechałem samochodem i występował problem tego buczenia, chciałem już wyjeżdżać spod sklepu, gdy nagle zauważyłem, że wyzerował mi się zegar. Okej - pomyślałem - to już jest dziwne. Więc jadę dalej. I wtedy się zaczęło. Wyskoczyły żółte ikonki ABS i wtrysku, oprócz tego czerwona kontrolka wspomagania kierownicy. Oprócz tego, gdy czekałem na światłach i miałem wrzuconą jedynkę, włączała się czerwona ikonka poduszki powietrznej, silnik zaś bez naciskania pedału gazu raz kręcił się bardzo mocno, raz cichł, raz kręcił, raz cichł - i tak dopóty, dopóki nie ruszyłem. Oprócz tego, kierownica chodziła tak, jak gdybym jechał Rudym 102, a nie punciakiem. Zaniepokojony zaparkowałem i wyłączyłem silnik. Następnie próbowałem włączyć - oczywiście wtedy zegar znowu się wyzerował, a zanim silnik się włączył, musiałem 4-5 razy próbować. Gdy już się włączył, to (bez pedału gazu) silnik rozkręcił się jak cholera, dopiero wtedy włączyły się wszystkie ikonki, po czym znowu zaczęła się aria silnika - raz kręci, raz cicho itd. Nie mam zielonego pojęcia co może powodować tą usterkę. Dodam tylko, że da się jechać, ale wstyd jechać, kiedy stoisz na czerwonym, a silnik to buczy, to cichnie - i tak w kółko. Jeżeli ktoś ma sugestie, porady, albo - co lepsze i potrzebniejsze - propozycję rozwiązania mojego problemu będę niezwykle wdzięczny.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #726269 Wysłany: 17 Kwi 2014, 18:19; 
 Temat postu: Re: Wieloojawowy problem z samochodem
Offline
Puntoświr

Imię: Radek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Londyn
Rejestracja: 10 Sty 2011,
Posty: 278
Troche to wszystko dziwne, wyglada na problemy z elektronika, np jak zegar sie resetuje przy starcie silnika to znaczy ze jest duzy spadek napiecia. Podobnie jest z odbiornikami na ktore nie starcza pradu (np wspomaganie), komputer moze je odlaczyc i wtedy moze byc kontrolka ze nie dziala.
Moze akumulator jest slaby albo alternator slabo laduje lub nie ma dobrej masy itp. Byc moze cos pobiera za duzo pradu na postoju.
Jednak te wszystkie lampki na desce rozdzielczej moga swiadczyc tez o uszkodzieniu komputera.
Pierwsza sprawa to trzeba posprawdzac napiecia i natezenia pradu. Mozna tez poodlaczac bezpieczniki,
czym wiecej tym lepiej,
w ten sposob mozna znalezc jakis odbiornik ktory robi zwarcie lub zaklocenia.

Ponadto jak silnik sam wchodzi na obroty to moze jest problem z przepustnica lub silnikiem krokowym.

[ Dodano: 17 Kwi 2014 17:19 ]

przy falujacych obrotach moze byc jeszcze uszkodzony czunik temperatury

http://fiatpunto.com.pl/topic33631.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO