You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #721958 Wysłany: 20 Mar 2014, 00:47; 
 Temat postu: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Zauwazylem ze czesciej niz dawniej mojemu dieslowi zdarza sie nieco "zadlawic", zwykle niedlugo po odpaleniu auta gdy silnik jest jeszcze zimny. Wyglada to tak ze silnik, zwykle gdy pracuje w zakresie 1500-2500 obrotow, bez zmiany pozycji pedalu gazu zaczyna sie jakby dlawic, objaw dosc podobny do sytuacji gdy zaczyna brakowac paliwa. Dodanie lekko gazu nie poprawia sytuacji, dopiero solidniejsze depniecie na gaz powoduje przyspieszenie. Cala sprawa trwa zwykle kilka sekund i zwykle objaw po tych kilku-kilkunastu sekundach ustepuje sam, ale ostatnio cos jakby problem pojawial sie czesciej.

Co to moze byc? Przeplywomierz? Wtryskiwacze? Zadne "check engine" sie nie zapala, poza odczuwalnym 'muleniem' jak wyzej to opisano nie widac zadnych innych objawow wykraczajacych poza norme.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 

 
 Post #721965 Wysłany: 20 Mar 2014, 01:06; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Nisko
Rejestracja: 28 Gru 2012,
Posty: 251
Pomógł: 2
ka-8, ja mam tak samo tylko ze w benzynie =] i tak samo zadnego bledu ;/ nie wiem gdzie szukac ;/

wystepuje to gdy jest silnik zimny i delikatnie mu dasz gazu i to utrzymujesz ;/ a jak depniesz mu do spodu to ustepuje lub gdy od poczatku ruszenia do spodu wcisniesz...

może to czujnik położenia przepustnicy ?? albo potencjometr w pedale gazu ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #721976 Wysłany: 20 Mar 2014, 09:08; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wałbrzych/Świebodzice
Rejestracja: 05 Gru 2011,
Posty: 178
Nie wiem czy czasami "ten typ tak ma". U mnie jest bardzo podobnie. Strasznie ociężale rusza. Przez jakiś czas strasznie muli. Słabiej wkręca się na obroty, a po chwili wraca wszystko do normy. Czasami po nocy potrzebuje przestawić auto spod domu do garażu. Wjazd do niego mam pod lekką górkę i czasami mam problem, żeby pod nią podjechać. Teraz to nie wiem czy są jakieś błędy, ale w tamtym roku jak miałem problem z nadmiernym dymieniem po wymianie sprzęgła były błędy z przepływomierzem, przepustnicą etc. Po naprawie auto nadal tak ma jak i przed tym wszystkim. Ktoś jeszcze na forum wspominał o takim zachowaniu w naszym silniku. Był to chyba redox albo ziutek997. Może jeden z nich sobie z tym poradził. Ja jak na razie nie ma pomysłu co z tym zrobić. Zostawić auto na noc pod warsztatem i rano wziąć za rękę jakiegoś mechanika i pokazać mu o co mi chodzi. Opis słowny dla nich nigdy nie wystarcza. Niby coś się dzieje, ale po kompem czysto, więc auto zdrowe. Sposób na to jak zarobić a się nie narobić. U mnie to raczej jest nie możliwe, więc cały czas z tym się bujam.

_________________
Punto MK2B 1.3mJTD

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #721977 Wysłany: 20 Mar 2014, 09:18; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Filtr paliwa kiedy wymieniany? Pasowalo by tez przez kilkanaście minut pojeździć z butem w podlodze i pokręcić kilka razy do odcięcia, oczywiscie jak juz sie zagrzeje. Wiem ze diesel i ze powyżej 3000 nic sie nie dzieje, ale te silniki czasem tez wymagają przedmuchu.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #721997 Wysłany: 20 Mar 2014, 13:27; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
Proponuję tak profilaktycznie, sprawdzić czystość dolotu i wyczyścić EGR(o ile nie masz zaślepionego)

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722000 Wysłany: 20 Mar 2014, 14:34; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wałbrzych/Świebodzice
Rejestracja: 05 Gru 2011,
Posty: 178
U mnie filtr paliwa wymieniany listopad 2012, EGR czyszczony maj 2013 i nic to nie zmienia. Jeśli chodzi o przedmuchanie, to mój kropek lata w 85% na trasie więc prędkości około 100 km/h no i dosyć częste wyprzedzania. Fakt jest taki, że czym niższa temperatura na zewnątrz tym te objawy są mocniejsze i dłuższe, oczywiście w moim przypadku. Może to jest związane np z pompą oleju, że może zbyt gęstnieje olej i nie daje sobie rady. To takie tylko moje wewnętrzne przemyślenia.

_________________
Punto MK2B 1.3mJTD

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722015 Wysłany: 20 Mar 2014, 18:11; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: 3miasto/ Elbląg
Rejestracja: 25 Sie 2010,
Posty: 947
Pomógł: 2
Mój akurat też tak ma ;)) Może to kwestia jakieś przewodu doprowadzającego powietrze? Gdyż objaw ten występuje "randomowo"

_________________
Zapraszam do oglądania grafitowej strzały:
Punto 2FL 1.3 Multijet "Meragviliosa Creatura"
oraz Peugeot 307 kombi 1.6
:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722031 Wysłany: 20 Mar 2014, 19:00; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Czasem z paliwa potrafi się zrobić taki glut, głównie na filtrze, że głowa mała - sam byłem w szoku. Dlatego warto to czasem przepchać. Macie w JTD podgrzewacz filtra?

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722048 Wysłany: 20 Mar 2014, 21:03; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
U mnie jest tak samo jak piszą koledzy. W pracy, z parkingu mam lekko pod górkę, bywa że muszę to zabawne wzniesienie pokonywać praktycznie na półsprzęgle bo silnik się dławi. Momentami w ogóle mam wrażenie że to auto jest zbyt słabe jak na ten silniczek. EGR też czyściłem trudno było mi określić czy to coś pomogło. Filtr wymieniany z 2 może 3 tyg. temu (raz na rok). Do tego dochodzi to, że jeśli chce się go zbytnio forsować, np. gdy chcesz szybko nabrać prędkości i przytrzymasz trochę dużej na obrotach, zdarza się (max. kilka razy do roku) że silnik wchodzi w "tryb awaryjny" - szarpnięcie, na kilka sekund zapalają się kontrolki na desce, a potem auto muli niemożliwie. Trzeba się zatrzymać i odpalić go ponownie, wtedy objawy ustają. Kolega ma GP z tym silnikiem, szwagier Doblo i nigdy nie uskarżali się na tego typu problemy, nawet gdy EGR całkiem odmówił współpracy, zresztą tamte auta wydają się być dynamiczniejsze. Ja się jakoś już z tym pogodziłem, chociaż nie mówię, że gdyby sprawa była prosta do odkrycia to pewno bym się skusił, nawet gdyby naprawa nie należała do najtańszych. Ale na razie to jest poruszanie się po omacku, w zeszłym roku dałem na wiosnę do serwisu aby przejrzeli go dokładniej, znaleźli tylko przytarty pasek i zużyte klocki. Odpuściłem więc trochę, nie będę wmawiał mechanikowi, że coś jest nie tak, bo on na pewno znajdzie coś do wymian, najlepiej coś kosztownego i znając życie, coś co zupełnie nie rozwiąże problemu. Czekam po prostu na konkretną odpowiedź, a nie gadki typu "może trzeba to, może tamto, może turbo, może przepływomierz...." Takie wymiany na chybił-trafił można uskuteczniać w nieskończoność - znam to niestety z autopsji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722072 Wysłany: 20 Mar 2014, 22:36; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Gdy wywaliło Ci check engine i przeszedł w tryb awaryjny należało odczytać błędy. Z resztą nawet jak check zniknął to powinny się zapisać w pamięci.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722094 Wysłany: 21 Mar 2014, 00:12; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: 3miasto/ Elbląg
Rejestracja: 25 Sie 2010,
Posty: 947
Pomógł: 2
ziutek997 napisał(a):
Do tego dochodzi to, że jeśli chce się go zbytnio forsować, np. gdy chcesz szybko nabrać prędkości i przytrzymasz trochę dużej na obrotach, zdarza się (max. kilka razy do roku) że silnik wchodzi w "tryb awaryjny"


ziutku przerabiałem ten problem. U mnie zapiekł się element sterujący położeniem zmiennej geometrii łopatek w turbinie (idący od gruszki). W naszym silniku niestety sterowanie turbo jest mechaniczne, nie elektroniczne. Wystarczy ten element przeczyścić, rozruszać i problem znika ;))
Powodem tego problemu może być również nieszczelność w przewodach doprowadzających powietrze do silnika - przez nie gruszka nie ma wystarczająco mocy by poruszyć ten łącznik.

Taką diagnozę usłyszałem od mechanika, coś podziałał i problem ustał - także wierzę, że miał rację. Objaw ten możesz sprawdzić także poprzez odczytanie wskaźnika ciśnienia powietrza oczekiwanego i rzeczywistego podawanego do silnika (czy jakoś tak).

Mam nadzieję, że powyższy wywód Ci pomoże.

Pozdro!

_________________
Zapraszam do oglądania grafitowej strzały:
Punto 2FL 1.3 Multijet "Meragviliosa Creatura"
oraz Peugeot 307 kombi 1.6
:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722305 Wysłany: 22 Mar 2014, 21:23; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
Koledzy mamy w domu dwa Multijety i powiem Wam, że każdy chodzi inaczej. :D Nie jestem mechanikiem, ale zauważyłem coś takiego, że z czasem w misie i silniku gromadzi się dużo sadzy. Jeszcze tego do końca nie rozgryzłem, ale to może utrudniać rozruch na zimnym silniku. W jednym to już mam tak, że po odpaleniu nie trzyma równomiernych obrotów, tylko są niewielkie wahania. Rok już tak mam i autko jeździ. Z tym przepaleniem to może być racja. Ale to trzeba się na trasie przejechać ze 100 km z prędkością 140 km/h, a może jeszcze dłuższy dystans.

[ Dodano: 22 Mar 2014 21:23 ]

Ka-8 ja jeszcze nie miałem takiego problemu, jak piszesz. Może to turbina siada?

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722345 Wysłany: 22 Mar 2014, 22:31; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wałbrzych/Świebodzice
Rejestracja: 05 Gru 2011,
Posty: 178
Dzisiaj miałem chwilę czasu i sobie na ten temat porozmawiałem z Tatą i doszliśmy do takie wniosku. Nasze silniczki niestety nie mają podgrzewacza w filtrze paliwa. Wymieniany jest sam papierowy filtr. W kolejnych generacjach, czyli czytaj Grande Punto jest już zupełnie inny filtr. Wykonany już w puszcze metalowej i chyba tam już jest podgrzewacz. Nie wiem jak się Grande zachowuje na zimnym, ale to jest jedyna według nas słuszna teoria tego zjawiska.

_________________
Punto MK2B 1.3mJTD

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722440 Wysłany: 23 Mar 2014, 14:48; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
gundzik napisał(a):
Ale to trzeba się na trasie przejechać ze 100 km z prędkością 140 km/h, a może jeszcze dłuższy dystans.


kurcze, to możliwe aby jechać z taką prędkością z tym silnikiem? Wiem, że ten silnik jest w stanie to osiągnąć, ale patrząc na mojego Puncioka to nie jest jazda tylko męczenie. Chociaż faktycznie jak się przejedzie kawałek trasy, pozwoli się dobrze nabrać temperatury samochodowi, to auto pracuje trochę lepiej, nie ma to większego znaczenia czy to jest 90 km/h czy 140 km/h. Przynajmniej takie mam wrażenie. Codziennie do pracy też jeżdżę po trasie, ale 15 km to jest za mało.

liferelax88, dzięki za poradę, to jest pierwsza konkretna opinia na ten temat jaką dostałem. Na razie nie będę tego ruszał bo szkoda mi kasy, ale może za niedługo pójdę Twoim tropem i spróbuję jeszcze raz podejmę się próby rozwiązania tego problemu :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722480 Wysłany: 23 Mar 2014, 19:01; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
No pewnie, że możliwe. Może z tymi 140 km/h przesadziłem, żeby jechać tak długo. Według mnie to to auto koło 180 km/h pojedzie. Sam miałem ze 160 km/h. Tylko trzeba vervę zatankować.

[ Dodano: 23 Mar 2014 19:01 ]

Mojego starego auto ma 10 lat, nierówno pracuje, jak napisałem, a 140 km/h łapie bez większych problemów.

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722523 Wysłany: 23 Mar 2014, 22:00; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
Też osiągałem tym samochodem 140 i pewno poszedł by więcej tylko przy tym silniku wg. mnie to nie jest jazda. Rozsądną prędkością jest 100-110 km/h. Powyżej 120 wskazówka podnosi się już bardzo powoli, obroty są już stosunkowo wysokie a co za tym idzie spalanie większe. Jest to jedno ze słabszych aut jakimi miałem możliwość jeździć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722530 Wysłany: 23 Mar 2014, 22:50; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
Spalanie naturalnie wzrasta, ale najgorszy jest hałas.

[ Dodano: 23 Mar 2014 22:50 ]

Nie napisałem, że w aucie ojca mogą już siadać powoli wtryski.

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722543 Wysłany: 23 Mar 2014, 23:56; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
gundzik napisał(a):
Spalanie naturalnie wzrasta, ale najgorszy jest hałas.


dokładnie tak jak piszesz, całość sprawia wrażenie męczenia samochodu a nie jazdy :P To nie jest auto przystosowane do takich prędkości. Ale jak ktoś jeździ spokojnie to autko zawiezie go na prawdę daleko i przede wszystkim tanio. W stosunku do poprzedniego samochodu koszty paliwa spadły o 50%, koszt utrzymania też jest na dużym plusem. I nie ma co narzekać, "widziały gały co brały" :) To tak jakby posiadacz punto uskarżał się, że ma mniejszy bagażnik niż kombi, albo że nie ma napędu na cztery koła ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722618 Wysłany: 24 Mar 2014, 16:56; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Forumowicz

Imię: Karol
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 24 Mar 2014,
Posty: 2
Witam wszystkich jestem nowy i posiadam inny model niż punto ale mam taki sam problem a mianowicie. Posiadam Fiata Strade 1.3mjt 85km z 2007r i mam taki problem ze na zimnym i czasami ciepłym silniku w granicach 1500-2100obr/min przy stałym gazie strasznie szarpie jak by sie dławił lub braki paliwa a jak sie rozgrzeje ustaje ale nie zawsze, dodam też że jak jest zimny i go bardziej przeturlam czyli mocnej przyśpieszę to do póki nie odpuszczę gazu to jedzie potem jak by tryb awaryjny bez kontrolki i w ogóle nie da sie jechać po prostu stoi jak sie go jakim cudem rozbuja do 3tys obr to coś tam jedzie ale wystarczy kilka razy zgasić i odpalić a przechodzi chociaż jak jest zimny to aż bardziej sie rozgrzeje. Na kompie błąd tylko p101 ale uważam że błąd jest od tego mulenia po ostrzejszej jeździe a nie od szrpania i co może być przyczyną szarpania wtryski? filtr paliwa wymieniony jakieś pół roku temu zbiornik i smok też czyszczony, proszę o pomoc co to za błąd i czemu to szarpanie z góry dziękuje i Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722796 Wysłany: 25 Mar 2014, 17:16; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
Wiesz, nie wiem. Takie szarpnięcie to raz w życiu widziałem w busie, ale tylko raz na jakiś czas. To może być głupie, ale przyczyna może leżeć w elektryce. Sprawdzałeś akumulator?

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #722946 Wysłany: 26 Mar 2014, 00:32; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Forumowicz

Imię: Karol
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 24 Mar 2014,
Posty: 2
Aku i ladowanie ok bo dobrze trzyma i dlugo, nawet jak caly dzien radio gra to odpali


Góra
 Profil  
 
 
 Post #723337 Wysłany: 28 Mar 2014, 20:03; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
To musi obejrzeć dobry serwis. To mogą być wtryski, pompa, turbina. Tylko mechanik się kapnie, a tu nie widzę, żeby ktoś chciał Ci za bardzo pomóc.

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726853 Wysłany: 22 Kwi 2014, 13:17; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Nisko
Rejestracja: 28 Gru 2012,
Posty: 251
Pomógł: 2
koledzy rozwiązaliście problem? Miał może ktoś podobny problem ale w silniku benzynowym ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800278 Wysłany: 14 Mar 2016, 20:27; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Mielec
Rejestracja: 14 Mar 2016,
Posty: 9
U mnie to samo .... choc mam gp z 2007r 1.3mjt 90km tez szarpie tak jak u was...podejrzewam egr..bardz wtryski jutro jade do machoraa znajomego zobaczymy co wyszuka..

_________________
GP 1.3mjt 90km 5d 2007r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816502 Wysłany: 16 Gru 2016, 06:39; 
 Temat postu: Re: 1.3 Multijet "dławi sie"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 27 Paź 2015,
Posty: 8
Witam, ja parę mc-y temu dałem się namówić z Grande na Alfe Mito 2010r 1,3jtdm mam podobny problem na zimnym silniku przybiera przez parę sekund .. wie ktoś co to w kkońcu jest? Jedni mówią że świece drudzy że EGR A nikt nie chce kasy wydawać nie potrzebnie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO