You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 01:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #730579 Wysłany: 19 Maj 2014, 10:51; 
 Temat postu: Awaria czujnika zamknięcia tylnej klapy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomek
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 18 Kwi 2014,
Posty: 8
Witam, ostatnio zauważyłem że podczas jazdy świeci mi się światełko oświetlenia bagażnika (dla dociekliwych -mam vana i dlatego widzę że się świeci w trakcie jazdy) I zupełnie się tym nie interesowałem, bo i po co- niech się świeci, stać mnie:) Ale ostatnio wyskoczył mi kilkukrotnie w czasie jazdy komunikat na desce że mam nie zamknięta klapę bagażnika. Poświecił się trochę ale zaraz mu przeszło, jeszcze parę razy tak się zdarzyło, ale teraz jest spokój. Moje pytanie brzmi- czy ktoś tak miał, czy naprawiał czujnik zamknięcia który jest w zamku, czy może trzeba wymienić cały zamek? a może jeszcze inne cudo się dzieje że takie są objawy?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #730670 Wysłany: 19 Maj 2014, 22:38; 
 Temat postu: Re: Awaria czujnika zamknięcia tylnej klapy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Nie wiem czy pomoge natomiast w Punto II podobny problem występował, natomiast polegał z kolei na nieświeceniu się lampki po otwarciu bagażnika i auto nie wykrywało otwarej klapy: winny był niestety stycznik w zamku (blokadzie) klapy bagażnika. Z jakiegoś powodu (pewnie zanieczyszczenia) po uniesieniu klapy stycznik odpowiedzialny za zapalenie lampki podświetlenia bagażnika oraz zapaleniu lampki kontrolnej informującej o otwarciu drzwi był w pozycji rozłączonej. U Ciebie jeśli ten mechanizm działa podobnie (a tak mi się wydaje) prawdopodobnie mamy sytację odwrotną - stycznik cały czas jest w pozycji załączenia co powoduje że świeci ci się lampka w bagażniku oraz kontrolka (komunikat) o otwarciu klapy.

Rozwiązanie problemu: musisz zobaczyć czy blokada bagażnika jest rozbieralna i czy masz dostęp do stycznika który jest w niej. Jeśli możesz ją rozebrać trzeba pewnie ją wyczyścić lub/i wymienić stycznik. Jeśli nie jest rozbieralna to dla przywrócenia prawidłowego (fabrycznego) działania konieczna może być wymiana całej blokady Ja osobiście rozwiązałem to w inny sposób. U mnie blokada nie łączyła dlatego odłączyłem ją i zrobiłem ręczny włącznik do światła z włącznika z zasilacza komputerowego.
Dlatego po zdemontowaniu plastiku bagażnika musisz zlokalizować 2 pary kabli: jedna odpowiedzialana jest za włączanie lampki a druga za kontrolkę na desce: np tą od deski odcinasz by nigdy się nie paliła a do tej od lampki dajesz szeregowo wyłącznik i umieszczasz go w klapie plastikowej i sam po otwarciu włączasz sobie światło:)

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #730739 Wysłany: 20 Maj 2014, 12:56; 
 Temat postu: Re: Awaria czujnika zamknięcia tylnej klapy
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
może zamek klapy jest do wymiany, u mnie było na odwrót - lampka bagażnika nie świeciła w ogóle, okazało się że coś w zamku nie stykało, może tu jest podobnie, klapa zamknięta ale w zamku coś nie styka i przez to komp nie dostaje informacji o zamknięciu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO