You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 15:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #726877 Wysłany: 22 Kwi 2014, 18:27; 
 Temat postu: Rdza na nadkolu?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mario
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 18 Lut 2014,
Posty: 5
Witam, mam nadzieje, że dopasowałem dobrze temat do działu.

Dziś zauważyłem na prawym przednim nadkolu niepokojącą rzecz..tak jakby farba lakieru nie trzymała. Przyjrzałem się bliżej i widać jakby to była rdza (coś rudego widnieje). Spoglądałem tez na inne nadkola i jest wszystko ok. Patrząc na samochód z profilu nie widać nic budzącego niepokój, ale jak się spojrzy pod spód to już widać, że to nadkole nie wygląda tak jak powinno..

Podsyłam Wam fotki, moglibyście stwierdzić, czy to rdza? czy po prostu odpada lakier ? i co warto by zrobić w takim przypadku.

http://oi60.tinypic.com/20za3xf.jpg
http://oi62.tinypic.com/99owmq.jpg
http://oi60.tinypic.com/30wovuq.jpg
http://oi60.tinypic.com/w9xysn.jpg

Aha, moje GP jest z 2006.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #726887 Wysłany: 22 Kwi 2014, 19:30; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Auto kupiłeś używane? Jeśli tak to jak dawno temu? Jak dla mnie wygląda to na korozję którą ktoś po prostu we własnym zakresie zamalował. Niestety, fiaty alfy na przednich błotnikach mają problemy z korozją, wewnętrzne ranty uszkadzają się od piasku, później w zimie woda z solą robią swoje i wychodzą krzaczki. Oczywiście nie tylko we fiatach są problemy ze rdzą na rantach błotników jednak marki jak vag, mają lepiej wykonane te części karoserii. Peugeoty mają błotniki z plastiku więc problemu nie ma wcale. Reasumując jeśli nie jesteś posiadaczem samochodu od nowości to na 99% jest tak jak mówię, z tym że nie ma co za bardzo panikować. Ja w alfie 156 miałem wszystkie 4 błotniki skorodowane i to naprawdę poważnie, poradziłem sobie z tym na prostej zasadzie. Kupiłem metr papieru ściernego, 100ml farby w kolorze nadwozia, całą rdzę papierem ściernym usunąłem i pędzelkiem kupionym w sklepie papierniczym pomalowałem wewnętrzne ranty. Samochód jeździł tak dwa lata, wiadomo że coś tam rudej wychodziło delikatnie ale bez tragedii. Jeśli chcesz mieć zrobione jeszcze lepiej, to po wyczyszczeniu blachy pomaluj ją brunoxem.
Podstawa to się nie przejmować bo ja jak zobaczyłem rdze na rancie błotnika, podłamałem się poważnie. Później zrobiłem dochodzenie i okazało się że to nic nadzwyczajnego we włoskich autach. Jak widać w Grande Punto problem się powtarza...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726894 Wysłany: 22 Kwi 2014, 20:07; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mario
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 18 Lut 2014,
Posty: 5
Tak, kupiłem używane. Autko było sprowadzone . W Polsce miało jednego właściciela od sprowadzenia i ja odkupiłem od tego Pana. Autko nie było walone. Wiem, że coś w tym nadkolu było robione. Szpachli nie ma, bo sprawdzałem, ale było 'odciete' i kawałek musiał być malowany - widać było delikatna zaprawkę - wiec domyślam się, że coś tu się działo..

Mówisz, że warto samemu się tym pobawić? Troszkę tego widać, że wychodzi na widoczne nadkole, wiec nie iwem czy warto się samemu bawić..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726912 Wysłany: 22 Kwi 2014, 21:22; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Jeśli wychodzi na część widoczną nadkola to samemu już chyba nie ma sensu bo zostanie ślad. Jedź do lakiernika niech ogarnie temat i zabezpieczy ranty. Każdy porządny lakiernik zrobi to tak że nie będzie śladu i zapomnisz o temacie. Różnica taka że moim patentem wydałbyś 50zł, u lakiernika zostawisz około 500...
Jeśli chodzi o korozje w tym miejscu nie ma nic wspólnego z powypadkową przeszłością. Znajdą się tacy którzy będą Ci wmawiali że skoro rdzewieje to na pewno walony. Ludzie po prostu niewiele wiedzą a powielają gdzieś tam zasłyszane teksty. Z fiatami od zawsze był problem jeśli chodzi o rudą, a teraz na dodatek od paru lat stosuje się eko friendly lakiery które mówiąc delikatnie są strasznie tandetne. Nie ma się czego bać, są marki które rdzewieją o wiele bardziej niż fiat i jest ich naprawdę nie mało. Od wszelakich japońców po na przykład passata b6.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726967 Wysłany: 23 Kwi 2014, 10:39; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 28 Paź 2008,
Posty: 78
Panowie, ale GP jest ocynkowane, więc rdzy być nie powinno (bez wcześniejszych ingerencji).

_________________
GP Dynamic (5D) 1,4 8v 77KM - Brązowy Fado [57 200 km - 10.07.2012] + [65 900 km - 11.03.2013] + [06.11.2013 - 73 600 km] + [24.04.2014 - 78 900 km] + [20.11.2014 - 75 900 km] + [02.04.2015 - 88 350 km] + [18.08.2017 - 128 880 km]

topic12676.html ... ary%20fado

Honda Civic Sport Tourer 1.8 142KM - Urban Titanum [200 km - 17.02.2015] + [1 100 km - 02.04.2015] + [40 282 km - 18.08.2017]

topic50231.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726982 Wysłany: 23 Kwi 2014, 13:01; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 22 Paź 2007,
Posty: 896
Pomógł: 6
Piasek,kamienie i woda robią swoje. jak ktoś jeździ w "trudnym" terenie to po 7,8 latach może już być taki efekt. Ja sam robiłem już lekkie zaprawki na nadkolach w dolnej części bo były
małe odpryski od kamieni a jedno miejsce tak na 3 cm było wypłukane do podkładu.

_________________
TIPO 1.4 95KM Lounge+business szary colosseo (09/2016)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726988 Wysłany: 23 Kwi 2014, 15:13; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
Ekonom napisał(a):
Panowie, ale GP jest ocynkowane, więc rdzy być nie powinno (bez wcześniejszych ingerencji).


No to jest trochę mylne myślenie. WIelu ludzi twierdzi, że skoro samochód jest ocynkowany to rdzy nie ma prawa być. Nieprawda. Ważna jest jakość użytej blachy i w tym przypadku fiat jest po prostu średni. Średni nie znaczy zły bo tak jak napisałem w porównaniu do konkurencji nie ma tragedii. W obecnych czasach rdzewieją już praktycznie wszystkie marki a to dlatego, że a) cięcie kosztów b) eko farby które są po prostu badziewne. Na każdym forum znajdziesz opinie że tylko bite samochody korodują, tak twierdzą Ci którzy kupili już podmalowany samochód, lub jeszcze rdza nie wyskoczyła. Tematami typu błotniki bym się nie przejmował, bardziej starałbym się skontrolować stan podłogi, progów bo polska zima a właściwie chemia rozsypywana przez drogowców, potrafi nieźle zmasakrować podłogę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732549 Wysłany: 04 Cze 2014, 15:40; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 19 Maj 2014,
Posty: 3
To prawda. Ja mam samochod sprowadzony z włoch, jeszcze nie wie co to sól. Jest to wersja sportowa, wiec ma elementy plastikowe na progach. Ci którzy również mają takie bajery to lepiej tam zaglądnąc. Progi zakryte plastikiem są idealnym srodowiskiem do rdzy. Ja w tym momencie jestem na etapie konderwacji progów "bitex-em". Samochodzik ma 9 lat, ale jeszcze nie ma zadnej oznaki korozji, ale wolę dmuchac na zim(n)e


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732558 Wysłany: 04 Cze 2014, 18:12; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Ja mam Kropka z 2005 i nic się nie dzieje na rantach błotników, drzwi itp. auto mam od nowości. Zgodzę się z kolegą wyżej, ze te wszystkie nakładki choć są ładne) to tylko trzymają wilgoć i brud co ładnie rozwija korozję. Spotkałem się z tym w Astrze II, gdzie musiałem odnowić zabezpieczenie antykorozyjne pod listwami progowymi.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732566 Wysłany: 04 Cze 2014, 19:56; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Koledzy, wystarczyło, że choć 1 kamyczek niefortunnie uderzył powodując niewielki odprysk. W zimie sól zrobiła swoje, a korozja niezauważenie rozwinęła się pod lakierem. No i teraz widać efekt. Nie jest to nic, czego nie możnaby się spodziewać.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #732579 Wysłany: 04 Cze 2014, 21:13; 
 Temat postu: Re: Rdza na nadkolu?
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Rudego z imprezy nigdy nie wygonisz :)

[ Dodano: 04 Cze 2014 21:13 ]

btw. wystarczy myć raz na jakiś czas i jak są ubytki to je czymś zabezpieczyć i tyle.

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO