You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #632800 Wysłany: 23 Gru 2012, 14:54; 
 Temat postu: Zaraz po przełączeniu czuć zapach gazu
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
Witam nie znalazłem na forum podobnego tematu więc założyłem nowy, sprawa dotyczy dużej kropki w której występuje następujący problem.Pacjent GP 1.2 benzyna +gaz (instalacja fabryczna tartarini), objawy: przy odpaleniu zimnego silnika na benzynie jest OK natomiast przy przejściu na gaz wyraźnie czuć woń gazu w kabinie, jest tak tylko podczas pierwszego przełączenia po dłuższym postoju, badanie szczelności instalacji nic nie wykazało bo niby szczelna, kilkakrotnie po wyczuciu zapachu gazu zatrzymywałem auto i wydawało mi się że zapach dochodzi z okolic listwy wtryskowej, w serwisie byłem już kilkakrotnie nic nie znaleziono. W przypływie desperacji chce zajechać do ASO i zarządzić aby wymienili wszystkie przewody gumowe w całej instalacji oraz sprawdzili jak siedzą dysze wkręcane w kolektor, dodam że w maju regenerowany był reduktor i listwa wtryskowa LPG po tych zabiegach przestało śmierdzieć (bo wcześniej też już tak miałem, zarzuty padły na zawór bezpieczeństwa w reduktorze), niestety wraz z nastaniem chłodniejszych dni znów się zaczęło, może ktoś przerabiał podobny przypadek ??? dodam że obroty biegu jałowego są dość niestabilne, podczas hamowania z ABS em potrafił zgasnąć


Góra
 Profil  
 

 
 Post #632948 Wysłany: 24 Gru 2012, 01:16; 
 Temat postu: Re: Zaraz po przełączeniu czuć zapach gazu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Witold
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Van
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 05 Cze 2012,
Posty: 35
pojedź do jakiegoś intercarsu, kup spray do badania nieszczelności w układach LPG i zastosuj jak poczujesz, polewasz i widać, zależnie od typu zmienia kolor, albo się pieni jak głupie. nieszczelność może występuje co jakiś czas i dlatego nie znaleźli. sprawdź przy filtrze, dokręć ewentualnie obejmy...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #633000 Wysłany: 10 Lut 2013, 16:43; 
 Temat postu: Re: Zaraz po przełączeniu czuć zapach gazu
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
W calej instalacji brak jest tradycyjnych opasek zaciskowych sa takie jednorazowe zaciskane przyzadem, dziwi mnie tylko dlaczego ten gaz czuc tylko zaraz po przelaczeniu pozniej juz nie, ogolnie to wolne obroty wariuja ale to i na gazie i na bezynie

[ Dodano: 06 Sty 2013 18:07 ]

Po wizycie w ASO został wymieniony wężyk gumowy idący od listwy lpg do kolektora, narazie nie czuję zapachu gazu obroty też w miare stabilne, martwi mnie natomiast jeszcze jeden temat otóż ciężko odpala z rana lub po dłuższym postoju (aż do całkowitego wystygnięcia) kiedyś do odpalenia wystarczył jeden obrót silnikiem teraz trzeba kilka razy zakręcić lub nawet za drugim razem, podczas drugiej próby odpala jakby był zalany (z trudem), po przeczytaniu kilku postów zacząłem podejrzewać czujnik zasysanego powietrza, ale 100% pewności niemam. Czy ktoś wie jak to sprawdzić ??? lub miał jakiś podobny przypadek ???

[ Dodano: 20 Sty 2013 10:49 ]

No i stało się auto trafiło do serwisu na dwa dni oceniono że usterka jest ale nie wiedzą jeszcze co, zostały wyregulowane zawory bo nigdy nie było to robione, wymieniono cały korpus przepustnicy i dalej nic, auto zachowuje się dalej tak samo dodatkowo na postoju na wolnych obrotach faluje a z wydechu czuć niespalone paliwo, czy naprawdę nikt nie miał podobnej sytuacji, czy na całym forum tylko jedna osoba ma chęć pomóc ????

[ Dodano: 24 Sty 2013 16:24 ]

Auto nadal nie naprawione, mechanicy bezradnie rozkladaja rece, poszlo pytanie do fiat auto poland, a na forum dalej cisza

[ Dodano: 10 Lut 2013 16:43 ]

Ostatnio pojawil sie blad "zbyt bogata mieszanka" auto nadal kulawe, kilkukrotnie tracilo moc pomagalo chwilowe zdjecie nogi z gazu, a forum nadal milczy, czy naprawde nikt niemial podobnego przypadku?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734707 Wysłany: 23 Cze 2014, 18:00; 
 Temat postu: zapach gazu
Offline
Forumowicz

Imię: Aga
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 23 Cze 2014,
Posty: 1
Witam. Auto GP 2009 1.4 8v + lpg tartarini przebieg 65000. Mam identyczna sytuacje a mianowicie po dłuzszym postoju, przy przełaczaniu z benzyny na gaz przez chwile czuc w aucie zapach gazu. Jeden Gazownik sugeruje wymiane parownika, drugi zas ze to nie reduktor. Gazownik wspominal o 4 wtrysku ze zalacza sie z opoznieniem. Dodam ze po uruchomieniu auta na biegu jalowym obroty sa ponad 10 tys. Po chwili zchodza ponizej 10 tys. Czy to normalne ? Na benzynie jezdzi w porzadku na moje oko :D . Jednoczesnie na tablicy rozdzielczej zaczela sie swiecic pomaranczowa kontrolka check engine. Czy ktos mial takie problemy z autem. Prosze o rade bo jestem zielona co robic ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734715 Wysłany: 23 Cze 2014, 18:58; 
 Temat postu: Re: Zaraz po przełączeniu czuć zapach gazu
Offline
Puntomaniak

Imię: TOMEK
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 10 Gru 2013,
Posty: 57
Pomógł: 1
Jedz do jakiegos ogarnietego gazownika i niech ci ustawi instalke bo check wyskakuje pewnie cos z zmiesznka. Tu masz stronke ,zobacz polecane warsztay lpg z twojej okolicy i podjedz tam sobie. :lol: http://lpg-forum.pl/

[ Dodano: 23 Cze 2014, 17:58 ]

Pewnie masz jakąs nieszczelnosc podokręcaj opaski lub wina reduktora.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO