You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #734795 Wysłany: 24 Cze 2014, 11:05; 
 Temat postu: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 17 Cze 2014,
Posty: 5
Na co muszę zwrócić szczególną uwagę podczas odbioru Punta 2012 z salonu :?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #734832 Wysłany: 24 Cze 2014, 17:31; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Na wszystko. Z zewnątrz oglądaj lakier tak, jakbyś szukał powodu do zniżki (odpryski, wgnioty, zarysowania, naprawy lakiernicze). Od wewnątrz też się przyjrzyj wszystkiemu, tzn. głównie plastikom i tapicerce. Sprawdź zawartość narzędzi w bagażniku oraz czy pod maską wszystko ok (czy np. nie brakuje jakichś korków oraz czy jest dobry stan oleju i silnik suchy).
Ktoś zaraz napisze, żeby nie przesadzać, albo, że mamy fatalne czasy. Odpowiem z góry: ok, w takim razie można nic nie sprawdzać ;)

P.S. Spróbuj wytargować gratis dywaniki (najlepiej gumowe i nadkola tylne (jeśli ich nie będzie)).

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734852 Wysłany: 24 Cze 2014, 19:24; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
CentoCinque
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Rejestracja: 14 Paź 2010,
Posty: 2422
Pomógł: 1
ja bym też sprawdził czy szybka od zegarów nie jest porysowana bo u mnie była mocno przykurzona, po wytarciu wyszło że porysowana ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734893 Wysłany: 24 Cze 2014, 23:38; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Sprawdz czy jest instrukcja od wlasciwego modelu. :)

Nie zartuje - do swojego FLa dostalem instrukcje od Grande a pozniej juz nie moglem sie doprosic o wlasciwa. Klient nasz pan... :-/

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #734946 Wysłany: 25 Cze 2014, 12:32; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 05 Mar 2014,
Posty: 15
Popieram domina45670. Lepiej sprawdzić wszystko rzetelnie przed odbiorem niż później dochodzić swoich praw i walczyć z tabunem papug. Nie raz zdarzały się kwiatki gdzie wydawany był pojazd z powtórnie lakierowanymi elementami, po obcierkach, zjazdach z lawet itp. Niestety takie czasy że nawet odbierając auto od dealera trzeba mieć się na baczności.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734948 Wysłany: 25 Cze 2014, 12:58; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Puntomaniak

Imię: Rafal
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 29 Sty 2012,
Posty: 53
Pomógł: 1
Czy u was w punciaku 2012 jest swiatlo w schowku? Dopiero po tygodniu od odebrania zauwazylem dziure w schowku po lewej stronie "prawdopodobnie powinna tam byc zarowka" czy to moze jakis platny dodatek te swiatlo? Mam wersje easy +


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734956 Wysłany: 25 Cze 2014, 14:10; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 09 Cze 2014,
Posty: 7
U mnie się świeci światełko w schowku. Mam tą samą wersję tzn. easy +


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734964 Wysłany: 25 Cze 2014, 15:26; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Sprawdź również grubość lakieru. Miernik jest na stanie w salonie i nie daj sobie wmówić, że nie mają.
Sprawdź grubość innego auta oraz swojego.
Resztę chłopaki napisali wyżej i nie są to głupie rady.
Rozumiem, że już po negocjacjach ale ja zwykle targowałem rabat, alarm, dywaniki oraz przeglądy gratis (usługa).
Sprawdź wszelkie oświetlenie oraz podświetlenie wszelkich tablic - nie podlegają gwarancji.
Podświetlenie kierownicy również.
Zwróć uwagę czy na lakierze nie ma zacieków po środku zabezpieczającym. Auto będzie się błyszczeć jak psu jajca, więc wszystko wyjdzie po którymś umyciu. Sprawdź wgniotki na drzwiach....Auto musisz sprawdzić tak, jakbyś kupował w komisie.
Wracając do grubości lakieru. Pamiętaj, że element może być powtórnie po lakierowany i wtedy grubość będzie wynosić około 300. Będzie ona zgodna z normą FIATA jednak zaniża ona wartość auta przy późniejszej odsprzedaży. Generalnie nie dyskwalifikuje to takiego auta do odbioru, ale możesz wytargować rabat, bądź zerwać umowę sprzedaży.
Pamiętaj, że przed wydaniem auta, salon ma obowiązek sprawdzić auto wg check list'y. U mnie nie działał system Blue and Me - auto nie było sprawdzone.

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734977 Wysłany: 25 Cze 2014, 18:10; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Witam. Ja w czerwcu zamówiłem Punto w Centrum Sprzedaży Fiat Auto Poland w Bielsku Białej i czekam właśnie na odbiór. Wydaję mi się, że nie powinno być problemów ze względu na "główną centralę", choć w Polsce wszystko jest możliwe. Tak na marginesie, to odbierał tam ktoś swojego Fiat'a, bo ja szczerze mówiąc będę pierwszy raz nabywał tam samochód? Co do dokładnego oglądania samochodu przed odbiorem u dealera, to ja nigdy tego nie robiłem, bo jakoś mi tak głupio i teraz pewnie też będę się krępował. Wiem, że mam takie prawo, że to dużo pieniędzy itp., ale jakoś nigdy mi nie wypadało. Z doświadczeń powiem tak, że jak odebrałem z salonu Grande Punto, to następnego dnia (lub trzeciego dnia) zauważyłem odprysk lakieru na dole przedniego błotnika, przy progu (prawdopodobnie zostało to uszkodzone podczas transportu, a dokładniej podczas korzystania z pasa ściągającego/spinającego, czy jak to się tam nazywa :P). O fakcie tym poinformowałem telefonicznie dealera, u którego kupiłem samochód i jakie było moje zdziwienie, kiedy pracownik serwisu powiedział "proszę podjechać i pomalujemy". Nie było dopytywań dlaczego tak późno zgłoszone, że po fakcie itp., tylko zaproszenie do serwisu na naprawienie uszkodzenia, które przecież to ja sam mogłem zrobić. Gdy odbierałem Toyotę Yaris z salonu było więcej niespodzianek, bo była zadrapana deska rozdzielcza na podszybiu koło lewego słupka, mocowanie tylnego piątego pasa bezpieczeństwa (na środkowym siedzeniu, mocowany przy suficie) nie było dobrze spasowane, tak jakby jego obudowa była zdejmowana i założona ponownie (nie przylegała dokładnie do sufitu), ale najgorsza gafa dla Toyoty, to jak pani wyjechała mi przed salon przekazać samochód - otworzyła drzwi kierowcy, a tu uszczelka drzwi przylegajaca do pojazdu (nie ta przy drzwiach, tylko ta przy pojeździe) wypadła ze swojego miejsca i pani usilnie próbowała ja wcisnąć z powrotem. Dwie pierwsze wady w Yaris zobaczyłem dopiero po przyjeździe do domu. Uszczelkę na miejscu przy sprzedawcy. Z tą uszczelką to była przesada i straszna wtopa dla dealera i ogólnie marki Toyota (dlatego m. in. zmieniam Toyotę na Fiata, co wiele osób śmieszy).

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734980 Wysłany: 25 Cze 2014, 18:37; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Odbierałem tam. W sumie jedyne na co natrafiłem po kilku latach, to jakaś zaprawka zrobiona na błotniku (wykrój na koło), której ja nie robiłem, bo było machnięte jakąś szarą farbą, a nie srebrną. Wyszła ruda. Innych nieprawidłowości nie było.
Obsługa miła i chętna do gratisów. Mogę polecić :)
W tym Centrum podejmują się rzeczy, których nie chcą nawet tknąć w innych ASO :) Gdybym ponownie miał coś kupować, to tylko u nich.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #734985 Wysłany: 25 Cze 2014, 18:56; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Ja zawsze kupowałem (a właściwie to rodzice kupowali) w ASO Szczęsny-Zjawiony w Zawierciu, gdzie mieszkam. Tym razem wybór padł na "centralę" z tego względu, że tuż po wycofaniu z możliwości konfiguracji wersji 3-drzwiowej z silnikiem 1.4 77KM, nie było to możliwe u mojego dealera i podobno żadnego innego dealera, ale udało się to miłemu Panu z "centrum", któremu jestem bardzo wdzięczny, bo nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale chciałem już mocniejszy silnik (choć różnica między 69 KM, a 77 KM jest podobno żadna) i koniecznie w wersji 3-drzwiowej. Swoją drogą ciekawe dlaczego wycofali ten silnik z wersji 3-drzwiowej i zostawili tylko 69-konny? Mam nadzieję, że wszystko będzie OK z samochodem, bo kupuję go z zamiarem długiego użytkowania, a prawda jest taka, że przy zakupie mechanik nie zauważy wszystkiego w starym używanym samochodzie, a co dopiero zwykły kierowca (w sumie laik) w nowym samochodzie.

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735038 Wysłany: 26 Cze 2014, 10:24; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 17 Cze 2014,
Posty: 5
Dziękuje za wszystkie porady i wskazówki jestem już po odbiorze , przygotowałem sobie "checklist" :wink: i według niej wszystko sprawdzałem.
Przy najbliższej okazji napisze trochę więcej o aucie pierwsza trasa do domu wiadomo :wink: w lekkim stresie.
W przyszłym tygodniu jade do Berlina to go przetestuje na autobanie :D .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735063 Wysłany: 26 Cze 2014, 17:17; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
I jak Kania89? Nie było żadnych zadrapań ani innych wad?

Tak w ogóle to przez jaki okres powinno się unikać mycia "świeżego lakieru" w samochodzie dopiero co wyprodukowanym? Kiedyś słyszałem o okresie miesiąca, natomiast jak miałem malowany zderzak w ASO Toyoty, to powiedzieli, że teraz maluje się taką technikę, że już następnego dnia można normalnie myć samochód.

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735072 Wysłany: 26 Cze 2014, 18:13; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 27 Paź 2006,
Posty: 17
FIAToMANIAK napisał(a):
I jak Kania89? Nie było żadnych zadrapań ani innych wad?

Tak w ogóle to przez jaki okres powinno się unikać mycia "świeżego lakieru" w samochodzie dopiero co wyprodukowanym? Kiedyś słyszałem o okresie miesiąca, natomiast jak miałem malowany zderzak w ASO Toyoty, to powiedzieli, że teraz maluje się taką technikę, że już następnego dnia można normalnie myć samochód.


Pracuje w salonie innej marki, ale lakiery teraz wszędzie kładzie się zbliżoną techniką. Można myć od razu i nie powinno być żadnego problemu.
Przecież samochody po wyprodukowaniu oraz transporcie i tak są jeszcze myte w salonie do "wydawki'. :)

_________________
Pozdrawiam SpyD :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735075 Wysłany: 26 Cze 2014, 21:20; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
spyd666 napisał(a):
FIAToMANIAK napisał(a):
I jak Kania89? Nie było żadnych zadrapań ani innych wad?

Tak w ogóle to przez jaki okres powinno się unikać mycia "świeżego lakieru" w samochodzie dopiero co wyprodukowanym? Kiedyś słyszałem o okresie miesiąca, natomiast jak miałem malowany zderzak w ASO Toyoty, to powiedzieli, że teraz maluje się taką technikę, że już następnego dnia można normalnie myć samochód.


Pracuje w salonie innej marki, ale lakiery teraz wszędzie kładzie się zbliżoną techniką. Można myć od razu i nie powinno być żadnego problemu.
Przecież samochody po wyprodukowaniu oraz transporcie i tak są jeszcze myte w salonie do "wydawki'. :)



Niby masz rację, ale człowiek nie ma wpływu na to czy samochód przed wydaniem zostanie umyty czy nie. Pytam, żeby nie zaszkodzić lakierowi. To tak samo jak z dotarciem silników w nowych samochodach - zalecana jest spokojna jazda przez pierwsze km, a pracownicy w fabryce odstawiający samochody na parking jeżdżą jak wariaci na wysokich obrotach - miałem kiedyś kolegę, który pracował w takiej fabryce i opowiadał jak to się chłopaki "bawią" :/

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735140 Wysłany: 27 Cze 2014, 11:34; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 27 Paź 2006,
Posty: 17
Cytuj:
Niby masz rację, ale człowiek nie ma wpływu na to czy samochód przed wydaniem zostanie umyty czy nie. Pytam, żeby nie zaszkodzić lakierowi. To tak samo jak z dotarciem silników w nowych samochodach - zalecana jest spokojna jazda przez pierwsze km, a pracownicy w fabryce odstawiający samochody na parking jeżdżą jak wariaci na wysokich obrotach - miałem kiedyś kolegę, który pracował w takiej fabryce i opowiadał jak to się chłopaki "bawią" :/


Jestem pewien, że wszystkie salony myją samochody do wydania. Jeszcze raz - można myć od razu, byłem się jeszcze podpytać na myjni naszej. ;)
W sprzedawanych przeze mnie samochodach nie ma w instrukcji nic na temat docierania silnika. Powstały więc dwie teorie. Jedna mówi, że silnik musi dotrzeć sobie klient po zakupie przez pierwsze 1000km. Druga (także moja), że silniki są już fabrycznie dotarte i nie trzeba tego robić samemu. Mechanicy z centrali importera też są za tą drugą opcją.
Co do "zabawy" pracowników to chyba tylko w fabryce, bo na placu salonowym nie możemy narażać nowych samochodów na uszkodzenie. Wszyscy jeżdżą powolutku żeby z wypłaty nic nie było potrącone. :)

_________________
Pozdrawiam SpyD :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735390 Wysłany: 29 Cze 2014, 18:54; 
 Temat postu: Re: Odbiór z salonu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 17 Cze 2014,
Posty: 5
Cytuj:
I jak Kania89? Nie było żadnych zadrapań ani innych wad?

Nic niepokojącego nie znalazłem oprócz takiego białego nalotu pod prawym lusterkiem i śladów kleju na przedniej szybie.
Cytuj:
Czy u was w punciaku 2012 jest swiatlo w schowku? Dopiero po tygodniu od odebrania zauwazylem dziure w schowku po lewej stronie "prawdopodobnie powinna tam byc zarowka" czy to moze jakis platny dodatek te swiatlo? Mam wersje easy +

Niestety moja wersja nie posiada tego podświetlenia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO