You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #692024 Wysłany: 22 Wrz 2013, 00:24; 
 Temat postu: Srodek do progow i podloga.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 02 Sie 2012,
Posty: 28
Mam w punto 1 puki co zdrowe progi. Sprawdzone dokladnie jest sens i chce je zabezpieczyc przed zima bo sie obawiam, ze moga nie wytrzymac. Moje pytanie brzmi, ktoredy wlac srodek do tych progow i czy 500ml fluidolu w sprayu wystarczy? Przede wszystim, ktoredy.

Mam pierwsze, narazie niegrozne ogniska rdzy podwozia i lekkie ubytki konserwacji. Chcialbym to jakos tanio zabezpieczyc do wiosny, byle tylko nie bylo gorzej i na wiosne zrobic porzadna konserwacje. Czy macie jakies pomysly, jak to zrobic na krotka mete do wiosny?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #692044 Wysłany: 22 Wrz 2013, 10:15; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: RZ / RP
Rejestracja: 29 Sty 2008,
Posty: 886
Pomógł: 3
Co do fluidolu to pod progami masz zatyczki.Ściągasz je i jedziesz z fluidolem.Nie wiem czy 500 ml wystraczy.Ja zawsze kupuje litrowe opakowanie i ''psikam'' dopóki porządnie mi się nie ''wylewa'' z pod ''spodu''.

Jak tanio to chcesz zrobić byle do wiosny to wyczyść ogniska korozji.Na to minia.Jak wyschnie to bitex.Taniej już nie można :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692057 Wysłany: 22 Wrz 2013, 12:16; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 02 Sie 2012,
Posty: 28
Ok dzieki. Czy ktos moglby zrobic zdjecie tego miejsca do wlewania fluidolu bo ja naprawde takiego nie widze. Mysle, ze moge miec to pod stara konserwacja podwozia dlatego musze wiedziec dokladnie gdzie to sie znajduje, zeby nie zrywac calosci.

I jeszcze co do mini to musialbym najpierw usunac rdze czyli zrobic dziure co sie troche mija z celem. Moze jest cos dobrego co sie wiaze z rdza, nie koniecznie najtansze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692064 Wysłany: 22 Wrz 2013, 12:27; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: RZ / RP
Rejestracja: 29 Sty 2008,
Posty: 886
Pomógł: 3
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to (tylko,że i tak musisz lekko wyczyścić z rdzy) - http://allegro.pl/cortanin-f-odrdzewiac ... 51230.html

Jak nie widzisz miejsca do ''wstrzykiwania'' fluidolu ??Na całej lini progu jest kilka takich gumowych zatyczek - nie pamiętam dokładnie ile (foto poglądowe).

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692070 Wysłany: 22 Wrz 2013, 13:24; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 02 Sie 2012,
Posty: 28
Bo mam tam konserwacje i nie widze. Chyba natryskowo zalali calosc i nie widac pod tym chyba barankiem ale dokladnie to nie wiem czemu tak. Dzieki wielkie. Jeszcze napisz jak to wyciagnac, srubokretem podwazyc? Bo nie wiem czy zerwac kawalek czy tylko sie zbic.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692072 Wysłany: 22 Wrz 2013, 13:39; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: RZ / RP
Rejestracja: 29 Sty 2008,
Posty: 886
Pomógł: 3
Tak śrubokretem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692108 Wysłany: 22 Wrz 2013, 18:17; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Nie wiem, czy Jesteś pierwszym właścicielem tego Kropka, ale zdarzają się przypadki, gdy tych gumowych koreczków nie ma. Tyczy się to sytuacji, gdy progi zostały dorobione i wymienione. Na początek, proponuję podnieść auto i przy pomocy dobrej lampy przyjrzeć się ułożeniu gumowych zaślepek progu ( jeśli oczywiście są). Pozwalają one na zakonserwowanie zewnętrznej części progu. Przy przednim kole powinien być jeden chyba plastikowy szerszy korek, ale będzie on zasłonięty częściowo przez przednie nadkole, podobnie ma się sprawa przy tylnym kole gdzie profil progu się rozszerza, powinny być również plastikowe zaślepki otworów do profili zamkniętych progu. Aby taka konserwacja miała sens trzeba zakonserwować również wewnętrzną przegrodę progu a do niej jest dostęp po demontażu listwy i dywanika. Zresztą dobrze jest to zrobić, by przy konserwacji nie wybrudzić tych elementów, gdy środek sobie wypływa. Po demontażu od razu widać otwory do konserwacji, niektóre mają gumowe szerokie zaślepki. Gdy Będziesz oceniał stan progów, zwróć uwagę na przebiegający poprzecznie profil ( tak jak i wszystkie profile i wzmocnienia podłogi), gdyż i on wymaga zakonserwowania. Są tam zresztą okrągłe plastikowe, lub gumowe zaślepki. Co do ilości środka, to na solidną konserwację trzeba będzie go trochę więcej. Oprócz Fluidolu można wybrać coś z oferty Bolla, Valvoline, czy nawet rodzimego i trochę niedocenianego Elaskonu. Niektórzy producenci oferują jednak środek tylko w pojemnikach pod pistolet ( kompresor itd.), co warto brać pod uwagę przy zakupie. :wink:

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742033 Wysłany: 01 Wrz 2014, 15:13; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 06 Sie 2014,
Posty: 10
2 lata temu była robiona cała podłoga i progi w moim kropku. Zastanawiam się czym by to najlepiej zabezpieczyć na zimę. No i błotnik lewy "troszku" się sypie :) Image Image
W którym miejscu w ogóle zakłada się podnośnik hydrauliczny żaba?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742059 Wysłany: 01 Wrz 2014, 20:23; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 13 Sie 2014,
Posty: 69
Żabe podkładasz pod tą wypukłą blache co dobrze widać na drugim zdjęciu po prawej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742412 Wysłany: 05 Wrz 2014, 21:42; 
 Temat postu: Re: Srodek do progow i podloga.
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 18 Lut 2012,
Posty: 91
Pomógł: 1
co do fluidolu to... jak się stosuję do progu zamkniętego to on wstrzymuję korozję która już jest w środku czy lipa i szkoda kasy ??
A co myślicie o wyczyszczeniu np z nalotu rdzy podłogi i zastosowaniu słynnego środka Hameraid ??


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO