You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 06:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #736679 Wysłany: 13 Lip 2014, 15:46; 
 Temat postu: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
Witam,

Ostatnio zacząłem rozglądać się za jakimiś głośnikami do mojego auta. Kolega polecił mi helixy. Znalazłem Helix B62C. Czy te głośniki będą dobrym wyborem w cenie do 250, maksymalnie 300 złotych? Na chwilę obecną nie stać mnie na wzmacniacz dlatego też pytanie- czy dadzą radę pod samym radiem? Macie jakieś inne propozycje zamiast tego sprzętu? Za 300 złotych da radę kupić głośniki i wzmacniacz w miarę dobrej jakości? W przyszłości planuję także zamontować elipsy w półce.

Z góry dzięki za pomoc :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #736685 Wysłany: 13 Lip 2014, 17:18; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
W nowych ciężko o coś sensownego.
same kable do wzmacniacza wyniosą koło stowki... wzmacniacz jakiś budżetowy ale grający - koło 150.
b62c nie polecam, miałem. później kupiłem ama+mission (obecnie 350zł+kw) różnica warta dopłaty.

kup sobie coś taniego jeśli nie zamierzasz wygluszac drzwi, bo szkoda kasy na lepsze, a wzmacniacz i tak nie pomoże... będą grały z dupy.

s6c od powerbass można było niedawno kupić za ok 160zł, lepsza opcja od b62c. chociaż... każdy zestaw żeby dobrze grać potrzebuje wzmacniacza i dobrze wygluszonych drzwi.
Twój budżet pozwala jedynie na sensowne wygluszenie....

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #736944 Wysłany: 16 Lip 2014, 12:45; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
wygłuszenie drzwi też chciałbym zrobić

jakieś głośniki w moim punciaku siedzą, nie grają jakoś rewelacyjnie ale tragedii też nie ma, zastanawia mnie czy nie ma już tam jakiegoś wygłuszenia. czy jeśli te głośniki były montowane fabrycznie to czy jest też tam jakieś wygłuszenie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #736953 Wysłany: 16 Lip 2014, 13:52; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
fabrycznie nie ma

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737139 Wysłany: 17 Lip 2014, 17:14; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
okej, dzięki za pomoc :)

mój budżet powiększył się o 300 zł, więc chciałbym zrobić wygłuszenie. co polecacie aby było dobre i tanie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737143 Wysłany: 17 Lip 2014, 17:32; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/ZESTA ... GMS-02/366

Ewentualnie wymienić GMS-02 na grubszą, to już zależnie od tego ile tam pod tapicerką miejsca się znajdzie.
Im grubsza tym teoretycznie lepiej, ale... nie może być za gruba bo tapicerki nie założysz.
Pianka powinna delikatnie prężyć boczek.

tu masz fotkę drzwi:
Image
Wyklejasz ile dasz radę powierzchni w środku (dziury masz niewielkie żeby to zrobić... ale trzeba, szczególnie też za głośnikiem. I skupić się również na środku blachy. Ale ogólnie to jakieś 70-80% powierzchni musi być wyklejone.

później blacha zewnętrzna (ta od środka auta), okleić dość dokładnie
ma wyglądać tak
Image
Tam masz taką dużą dziurę w drzwiach grande. Zaślepić to blachą, alu gr. 1-2mm (1,5mm jest optymalne)
Ewentualnie zamiast blachy zrobić płaskowniki w kształcie takim jak na fotce:
Image (mam nadzieję, że będzie widać)
Nie zwykły płaskownik, tylko zagięty w taki sposób __/\__ wpływa to bardzo pozytywnie na sztywność płaskownika.
I później na płaskowniki maty. No... na całe drzwi oczywiście.
Image

Materiały 300zł jak widzisz. W zakładach za wygłuszenie biorą około 500-600zł. Czyli zaoszczędzisz 2-3 stówki.

+ kupić dystans z MDFu do grande.


I teraz wiesz wszystko.

[ Dodano: 17 Lip 2014 17:32 ]

Po zabiegu wygłuszania seria już zagra lepiej.
O głośnikach można pogadać później.
Jeśli zostajesz przy ori radiu to będzie problem ze wzmacniaczem. Bo z tego co wiem, to radio w grande nie ma wyjścia na wzmacniacz (o RCA mówię).
Temat wzmacniacza do grande niedawno poruszany. Znajdziesz.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737155 Wysłany: 17 Lip 2014, 19:07; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
Dzięki wiekle za pomoc. Gdy tylko moje stawy skokowe wyzdrowieją dogaduję się z kumplem i coś zdziałamy :D

Radia nie mam fabrycznego, gdy kupowałem go pół roku temu było jakieś od pioneera, zamieniłem na jvc kd-r421 bo w pioneerze zacinały mi się płytki, jvc wyjąłem z busa :D

Wykorzystam twoje rady, zrobię wygłuszenie i zobaczę jak będą grały te co są.

Jeszcze raz wielkie dzięki ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737159 Wysłany: 17 Lip 2014, 19:27; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Czasem jak wpadnę na jakieś posty dot. CA z moich początków, czyli przełom 2010/2011 to mnie ściska. Co ja za głupoty wypisywałem... :E

Nigdy więcej braku wygłuszenia, nigdy więcej jajek w półce i jeszcze wielu innych błędów... :E
Dobrze, że wyszedłem na prostą, zainteresowałem się, poczytałem, obejrzałem sporo instalacji, posłuchałem trochę zrobionych konkretnie aut... no inny człowiek :P



Kurde, dopiero teraz dojrzałem, że masz PII, a ja specjalnie szukałem drzwi z grande... No to będzie trochę inaczej wyglądać, mimo wszystko jakieś blachy warto mieć naszykowane. Robota tak samo wygląda.
Tylko głośniki pII jednak będzie miało gorsze niż grande, poprawa i tak powinna być, ale mimo wszystko warto będzie wymienić kiedyś głośniki po robocie. Chociażby kupić coś pokroju s6c - tanie, a jednak lepsze niż b62c, i TW nie atakują jak w hertzach... Chociaż ostatnio też zdrożały (199zł+kw, a były po 169+kw). No albo polecieć z konkretnym zestawem od razu :P Ewentualnie coś lepszego w używkach.
Jak np. ten morel maximo http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-more ... 40053.html
Nowy kosztuje blisko 200zł więcej, a inny używany komplet ponad stówkę więcej niż ten używany komplet z linka... No to akurat jest niezła okazja ;)


STOP STOP STOP!

Jak będziesz wygłuszał, to od razu puść sobie przez kostkę grubsze kable głośnikowe, bo póki drzwi nie będą wygłuszone to będzie łatwiej to zrobić.
2x1,5mm z miedzi - OCF, żeby CCA nie były. (albo 2x2mm - nie zaszkodzi)
U mnie w żadnym sklepie ze sprzętem audio nie było (takie małe miasteczko niedaleko), a gdzie trafiłem? W elektrycznym mieli LGY miedziaki głośnikowe. Kupiłem sobie parę metrów.

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737166 Wysłany: 17 Lip 2014, 20:27; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
Jeszcze jedną sprawę mam, otóż z tyłu mam w głośniki 10 mm w fabrycznym miejscu, w przyszłości też chciałbym zrobić coś tam żeby to lepiej grało, co mogę tam wykombinować? Czy szukać innych 10 czy coś w półce? Czytałem że 10 jakie by nie były nie będą dobrze grać, a z tego co Ty piszesz odradzasz elipsy w półce...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737168 Wysłany: 17 Lip 2014, 20:43; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Zrobisz do porządku przód to Ci głośniki z tyłu potrzebne nie będą ;)
Szkoda wydawać na nie kasy, lepiej tą stówkę czy półtora dołożyć do lepszego wzmacniacza, albo zestawu na przód.

Ja dzisiaj z ciekawości usiadłem sobie na tylnej kanapie żeby posłuchać u mnie jak to w ogóle brzmi - jakoś z tyłu nie słuchałem nigdy... bo i po co :E
A że wczoraj odwróciłem fazę subowi to byłem ciekawy efektu z tyłu. Nie dość, że sub bardziej masuje niż go słychać (nie dudni nic z bagażnika, bardziej go czuć), to w sumie nie słychać go jakoś bardziej niż z przodu ;) Da się normalnie siedzieć i słuchać (kiedyś się nie dało :P)
Na wysokie tony z tyłu nie narzekałem - TW są w słupkach więc dźwięk jest rozpraszany dobrze.
Chociaż faktem jest, że z przodu słucha się dużo lepiej... ;) Ale głośniki jakiekolwiek z tyłu nie są potrzebne.

Jak to mówią... jeśli idziesz na koncert to nie stajesz tyłem do sceny.

Na początku jak je odepniesz będzie Ci się słuchało dziwnie, dopiero po jakimś czasie się przyzwyczaisz. Sam tak miałem jak zamieniłem jajka na suba... było mi dziwnie... A teraz jak wsiadam chociażby do ojca corsy B, która ma głośniki też z tyłu, to słucha mi się po prostu źle. Bo zamiast słyszeć z przodu, to gdzieś zza pleców... (chociaż z przodu w drzwiach też głośniki ma, to te tylne przeszkadzają w odsłuchu...)
Przyzwyczaiłem się do tego, że śpiewają mi z przodu... z resztą tak jak być powinno.

I jeszcze dopowiem, u mnie trochę sknociłem wygłuszenie drzwi, znaczy na pewno jest lepiej niż bez, ale popełniłem parę błędów... a mimo to chociażby mondeo mk3 w serii, czy ze zmienionym radiem i głośnikami, nie ma szans jeśli chodzi o jakość (akurat brat ma to mogę sobie porównać)

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745803 Wysłany: 03 Paź 2014, 12:20; 
 Temat postu: Re: Jakie głośniki w puncie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
Chciałbym wznowić temat, otóż

zastanawiam się jak podłączyć wzmacniacz do mojego radia (jvc kd r421) zdjęcie radia od tyłu znalazłem takie Image

za wzmacniaczem się na razie rozglądam, kupiłbym jakąś używkę w granicach 200 zł. radio ma moc max 4x50W, głośniki kupiłem powerbas s6c (70W rms), jakiej mocy wmacniacz do tego kupić?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO