You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 13:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #745840 Wysłany: 03 Paź 2014, 23:14; 
 Temat postu: Punciak od czasu do czasu dostaje czkawki
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
Witam,
Mój kropek od czasu do czasu dostaje dziwnej czkawki. Jadę równo, bez żadnych wariacji, nagle zaczyna lekko szarpać i delikatnie traci na mocy, nie chce się wkręcić na obroty, nawet lekko je obniża, po chwili wszystko wraca do normy. Problem się nasila gdy mam mało benzyny w baku. Ale... gdy kiedyś tak sobie jechałem, silnik miał 2,5k obrotów, dostał tej czkawki i tak jechałem przez dłuższy czas i zaczęła migać kontrolka engine check. Wcześniej też migała ale dopiero przy ok 3k obortów i wyżej. byłem z tym u 2 mechaników, na kompie wychodziło coś z cewkami i wypadaniem zapłonów, jeden wymienił cewki, kontrolka nadal migała, drugi zmienił świece i przewody, kontrolka nadal miga ale silnik pracował normalnie. Niedawno u kumpla elektryka podłączyłem go pod komputer, był zapamiętany 1 błąd- stwierdzenie wypadnięcia zapłonu. Jak sądzicie, co może mu pomóc? bo ta czkawka jest uciążliwa, szczególnie gdy trzeba przycisnąć a tu samochód w miejscu stoi

[ Dodano: 03 Paź 2014, 22:14 ]

dodam jeszcze że mam silnik 1.2 8v


Góra
 Profil  
 

 
 Post #745856 Wysłany: 04 Paź 2014, 09:42; 
 Temat postu: Re: Punciak od czasu do czasu dostaje czkawki
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
zydu10 napisał(a):
Witam,
Problem się nasila gdy mam mało benzyny w baku.

byłem z tym u 2 mechaników (...) jeden wymienił cewki (...) drugi zmienił świece i przewody

[ Dodano: 03 Paź 2014, 22:14 ]

dodam jeszcze że mam silnik 1.2 8v


tak więc 3 sprawy z zapłonu mamy z głowy. Pozostaje jeszcze czujnik wału (choć rzadko się psuje) i centralka sterująca, ale osobiście w jej przypadku też nie sądzę, bo wyszłoby więcej błędów... choć całkiem wykluczyć jej nie można...

Bardziej skłaniałbym się do stwierdzenia, że to coś z układem paliwowym. Na dzień dobry do sprawdzenia ciśnienie paliwa. Jeśli za małe - do wymiany pompa i/lub do wyczyszczenia zbiornik/ sitko filtru+zalanie czystej beny. Warto to też zrobić profilaktycznie. Może to być również któryś z wtryskiwaczy, sporo się wtedy dowiesz mierząc rezystancję cewek każdego z nich. ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745870 Wysłany: 04 Paź 2014, 12:21; 
 Temat postu: Re: Punciak od czasu do czasu dostaje czkawki
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2014,
Posty: 10
Kontrolka nadal miga, na kompie nadal wychodzi błąd wypadania zapłonu, nieaktywny, ale zapamiętany

[ Dodano: 04 Paź 2014, 11:21 ]

to z układem paliwowym... też sądzę że to może być coś z pomką paliwa, ale gdy to szarpanie się pojawiło przez dłuższy czas i zaczęła migać kontrola to stawiałbym ze nadal coś jest nie tak z zapłonem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO