You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 15:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #747114 Wysłany: 15 Paź 2014, 19:08; 
 Temat postu: problem z drganiem silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 60KM D
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 18 Gru 2013,
Posty: 2
Witam. Mam problem z moim fiatem punto II 2001 z silnikiem 1.9d, a dokładnie chodzi i drgania silnika które przechodzą na całą budę samochodu, drgania te objawiają się m.in. lataniem kierownicy góra dół ( wszystko dzieje się jak stoi na luzie i pracuje na wolnych obrotach) zagłówki od foteli latają na boki, czasami jest tak że w lusterku wewnętrznym drgania są tak mocne że nie widać co się dzieje za mną, ogólnie cały silnik lata co przekłada się na wibracje całego auta. nawet po dotknięciu np. dachu czuć wibracje. Na dzień dzisiejszy wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem, cały nowy tłumik wraz z całym osprzętem, nowe tuleje na wahaczach stabilizatorach itp. cały przód jest zrobiony, zmiany jak wprowadziłem do samochodu lekko stłumiły drgania lecz ciągle są. Zauważyłem również ze samochód zaczął mi dymić jak dodam gazu (całkiem mocno) i wydaje mi się ze zaczął więcej palic, czy te dymienie może mieć jakiś związek z moim problemem? A i jeszcze dodam że te drgania zaczęły się jakiś czas temu i narastały a zaczęło się od lekkich drgania kierownicy a następnie po kolei szło dalej. Proszę o jakąś pomoc, albo poradę.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #747139 Wysłany: 15 Paź 2014, 21:58; 
 Temat postu: Re: problem z drganiem silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
dawidy321 napisał(a):
Zauważyłem również ze samochód zaczął mi dymić jak dodam gazu (całkiem mocno) i wydaje mi się ze zaczął więcej palic, czy te dymienie może mieć jakiś związek z moim problemem?

Dym czarny:
Czarny gęsty dym świadczy o tym, że w spalinach znajduje się dużo cząsteczek sadzy. W starych dieslach to do pewnego stopnia zjawisko normalne, ale w przypadku nowszych konstrukcji może być powodem do niepokoju. Kopcenie wynika zwykle ze zbyt obfitego dawkowania paliwa (to często efekt uboczny chiptuningu), niewłaściwej regulacji wtrysku (zbyt mały kąt wyprzedzenia wtrysku), zużycia lub awarii wtryskiwaczy. Krótkotrwała emisja czarnego dymu podczas gwałtownego przyśpieszania lub zwiększania obciążenia silnika nie świadczy o usterce.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO