You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 09:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #733791 Wysłany: 16 Cze 2014, 00:10; 
 Temat postu: Bardzo glosny dzwiek z pod maski !
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Cze 2014,
Posty: 28
Witam panowie. Jestem uzytkownikiem punta mk2b od jakos miesiaca juz i od tamtego czasu ten problem ujawnil sie juz jakos okolo 10 razy. Z samochodu jestem bardzo zadowolony, moze dlatego ze to moje pierwsze auto :). Moj problem polega na tym ze z pod maski pojawia sie bardzo glosny dzwiek tak jakby cos o cos ocieralo lub cos wiercilo sie w cos.Jest to troche trudne do opisania.
Problem ten nie pojawia sie caly czas, tylko od czasu do czasu. Dzisiaj mi sie to przytrafilo 3 razy pod rzad. Cofalem autem, zmienilem bieg i nagle sie ten dzwiek pojawil, wiec zgasilem auto i odpalilem od nowa podjechalem kawalek w celu by zaparkowac i znowu ten dzwiek sie pojawil. Zgasilem silnik, zapalilem od nowa, poprawilem parkowanie i jak gasilem silnik to ten dzwiek sie pojawil na 2 sekundy i zniknal. Ten dzwiek jest tak glosny ze slychac go nawet z ok 100 metrow.
Raz mi sie to pojawilo w czasie jazdy ale odrazu ucichlo.Z tego co ja wywnioskowalem, to moze byc wina rozrusznika jakby zalaczal sie sam w raz z kolem zamachowem w czasie kiedy silnik jest odpalony. A drugi wniosek ze moze to wina rozrusznika, ze moze potrzebna jest wymiana tulejek itp.

Co myslicie panowie ? Troche to trudno opisalem ten dzwiek ale nie wiadomo jak go dokladnie opisac.
Mam nadzieje ze pomozecie.

Dzieki


Góra
 Profil  
 

 
 Post #735006 Wysłany: 25 Cze 2014, 22:02; 
 Temat postu: Re: Bardzo glosny dzwiek z pod maski !
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
U mnie czasem warczał wentylator chłodnicy.
Sprawdzić to można tak że jak zacznie wyć to otwierasz maske, dopóki jeszcze wyje to szybko zgasić silnik i biegiem popatrzeć czy dźwięk ustaje wraz z zatrzymaniem się wentylatora.

Ale dobrze jak byś nagrał ten dźwięk i tu wstawił do oceny

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735013 Wysłany: 25 Cze 2014, 22:28; 
 Temat postu: Re: Bardzo glosny dzwiek z pod maski !
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Luigi_UK napisał(a):
Co myslicie panowie ? Troche to trudno opisalem ten dzwiek ale nie wiadomo jak go dokladnie opisac.

Najlepiej nagrać i wrzucić na forum.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737956 Wysłany: 24 Lip 2014, 16:57; 
 Temat postu: Re: Bardzo glosny dzwiek z pod maski !
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Cze 2014,
Posty: 28
Problem juz zdiagnozowany bo wielu dniach, tygodniach wkurzania sie z kad sie to pojawia, nareszcie udalo mi sie to ustalic.
Nagrac dzwiek bylo ciezko bo nigdy nie bylo wiadomo kiedy sie pojawi. Ale jakos 2 dni temu temperatura 28 stopni, dluzsza trasa i pojawil sie ten dzwiek jakos ponad 5 razy i to co chwile. Wczoraj ze znajomym zaczelismy to patrzec i on sprawdzil wlasnie ten wentylator od chlodnic, Pokrecil nim na zgaszonym silniku i stwierdzil ze lozysko od tego juz jest walniete i jak krecil powoli to slychac byl taki lekki dzwiek z tego wentylatora. Potem chlodnica sie zalaczala i nic nie bylo slychac, momentami mozna bylo uslyszec jak by gdzies wentylator zachaczal o cos. A ze chlodnica jest u mnie chyba jakos slabo przymocowana bo sie bardzo telepie to jak zazwyczaj stalo sie w korkach w gorace dni to sie chlodnica zalczala co chwile i przy kazdym ruszaniu ona sie ruszala bardziej i wtedy wentylator jakos trafil tak ze jakby sie zatrzymal czy zablokowal czy cos i dlatego ten dzwiek sie pojawia. Wiec jak sie chlodnica zalaczyla to potelepalismy chlodnica bardziej i bingo problem znaleziony. Teraz czas by zakupic nowy wentylator.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737958 Wysłany: 24 Lip 2014, 17:14; 
 Temat postu: Re: Bardzo glosny dzwiek z pod maski !
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
No to trafiłem, to samo co u mnie, z tym że ja narazie nie naprawiałem bo zbyt rzadko się jeszcze odzywa :P

Możesz wentyl wymienić albo na taki jaki jest teraz, tylko uwaga bo są 2 wersje z różną ilością łopatek (nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale 2 wersje są), albo możesz iść w kierunku modyfikacji i założyć wentyl od poloneza, jest na forum opis jak to zrobić.

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #748053 Wysłany: 24 Paź 2014, 13:42; 
 Temat postu: Re: Bardzo glosny dzwiek z pod maski !
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Cze 2014,
Posty: 28
Wentylator juz wymieniony. Nie chcialo mi sie czekac az calkowicie padnie. Kupilem nowy wentylator. Wiem ze sa jakos 2 rodzaje wlasnie ale z tym nie mialem problemu by dobrac odpowiedni jako ze pracuje w hurtowni z czesciami.
A wolalem kupic nowy niz kupic uzywany za taka sama cene.

Dzieki za pomoc


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO