You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #748234 Wysłany: 25 Paź 2014, 23:26; 
 Temat postu: Centralka wtryskowa na podmianę?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Olkusz/Wolbrom
Rejestracja: 17 Lut 2014,
Posty: 38
Witam, po przekopaniu internetów podejrzewam uszkodzenie centralki wtryskowej w naszym mk2. 1.2 8v + LPG
objawy:
- silnik w samochodzie pracuje nierówno - szarpie (czyszczenie przepustnicy, stosowanie dodatków do benzyny do czyszczenia nie pomogło)
- silnik niema mocy
- silnik dławi się
- silnik czasami odpala na dwa cylindry a po dodaniu gazu wskakuje na cztery cylindry.

Tak jak wspomniałem w innym temacie, kilka lat wstecz jakiś "szpec" z kompem stwierdził, że jest uszkodzona właśnie centralka wtryskowa. Chciałbym potwierdzić to. Czy istnieje możliwość podmiany tego elementu z innego samochodu bez kodowania, adaptacji ? Jestem z małopolski czy ktoś w województwie dysponuje taką centralką? Wiem, że dużo osób oddaje swoje do naprawy do KoCar - Tychy i są zadowoleni. Jeżeli moja kwalifikowała by się do naprawy zdecydowałbym się na nią, ewentualnie przy braku możliwości naprawy zakupienie nowej, ale potrzebuje tej 100% pewności, że to ona nawala. Wszystkie inne możliwości wykluczyłem.

Proszę o kontakt osoby, które mogą pomóc w mojej sprawie.

Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #748238 Wysłany: 26 Paź 2014, 00:08; 
 Temat postu: Re: Centralka wtryskowa na podmianę?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Strange napisał(a):
Czy istnieje możliwość podmiany tego elementu z innego samochodu bez kodowania, adaptacji ?

Z tego co słyszałem, to nie, bo centralka adaptuje się również do immobilisera (czyli po podmianie centralki możesz nie uruchomić silnika). Ja na Twoim miejscu próbowałbym naprawić centralkę.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #748457 Wysłany: 27 Paź 2014, 18:01; 
 Temat postu: Re: Centralka wtryskowa na podmianę?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Olkusz/Wolbrom
Rejestracja: 17 Lut 2014,
Posty: 38
BogdanK dzięki za info.
Faktycznie nie można od tak zrobić przekładki. Wszystko związane z immo. Zadzwoniłem do KoCar - Tychy i potwierdzili to :P

W rozmowie opisałem wszystko co się dzieje z samochodem. Pan z Firmy powiedział aby sprawdzić czasy ładowania cewek i to by pozwoliło na stwierdzenie uszkodzenia centralki wtryskowej. Prawidłowe wartości to 2150 - 2300 [ms] dla silnika 1.2 8v wersja przed liftingiem.
Natomiast zwrócił uwagę na to, że nie pokazuje żadnego błędu. Przeważnie przy uszkodzeniu centralki wtryskowej towarzyszą błędy przy diagnozie komputerowej. Sugeruje, że może być wina gdzieś po stronie silnika, nieszczelność, (może) uszczelka pod głowicą. Pytał się o przebieg - no to ja, że 160 000 km i padło pytanie
-Czy sondy lambda były wymienione ? Powinno się wymienić przy przebiegu 150 000 km.
No nie były wymieniane. I w tym momencie zaproponował zlecić komuś kto ma wiedzę w tej dziedzinie na pełną diagnozę samochodu od A do Z, bo on nie jest mechanikiem samochodowym tylko zajmuje się elektroniką. Mówię mu, że to odpalanie na zimnym z wciśniętym pedałem gazu musi się czasami odbywać bo inaczej ruszy auto, bo natychmiast zgaśnie. Powiedział, że nie dopuszczalne jest aby odpalać silnik z wciśniętym pedałem gazu, bo przepustnica pod innym kątem i to idzie na centralkę i może głupieć.
I chyba tak też zrobię. Ciśnienia na cylindrach itp. itd. Odżałuje te 50-80zł i może uda się odszukać usterkę.
Bo teraz na własną rękę działać to chyba gra nie warta świeczki. Wymienię połowę niepotrzebnych rzeczy i może być to samo. Sonda lambda Bosch - 182zł sztuka, czujnik temperatury cieczy 84zł itd. i tak się uzbiera na nową centralkę :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO