You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #748548 Wysłany: 28 Paź 2014, 10:31; 
 Temat postu: Brak iskry, kropek nie odpala pomimo tego ze kreci
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lützelbach Germany
Rejestracja: 09 Sty 2014,
Posty: 29
Witam. Wiec przedwczoraj wrocilem ze sklepu i zgasilem kropka po 5 minutach juz nie moglem go odpalic. Po przekreceniu na zaplon pompa paliwa wydaje dziwny dzwiek, nie pompuje jednym ciagiem tylko tak jak spryskiwacze w ogrodku taki przerywany dzwiek. Sprawdzalismy czy pompuje benzyne no i pompuje po odlaczeniu wezyka juz nie przerywa tylko normalnie pompuje. Poniewaz nie bylo iskry czytalem forum i wywnioskowalem ze to czujnik polozenia walu, wymienilem wczoraj ale dalej nic... co dziwnego jeszcze ktorys przejaznik tez pstryka ale nie moglismy zlokalizowac ktory... pomyslelismy ze moze akumulator siadl wiec zostawilem na noc podlaczony dzis wlorzylem go przekrecilem kluczyk i dalej nic... kreci calkiem normalnie ale nie odpali za cholere .... dalej nie ma iskry... kable WN sa nowe wymieniane jakis miesiac moze dwa miesiace temu.. i tez zaswiecila sie dzisiaj kontrolka code z kluczykiem.. Co to mu dolegac moze? Z tego co patrzylem na forum o tej kontrolce to ze jakis blad wewnetrznego immobilajzera ale dlaczego? Poniewaz nie mieszkam w pl chcialbym wiedziec co moglo by byc bo servis fiata ktory jest jedyny w okolicy ma tak kosmiczne ceny ze zje mnie z butami ... i wyjdzie na to ze bedzie lepiej inne auto kupic.... kropek to mk2 3d 1.2 8v 60km 2000r. Ojciec mi mowil tez ze juz od jakiegos czasu wydaje sie ze kropek ciezej odpala...
Z gory dzieki za pomoc

_________________
Czerwony, trzy drzwiowy, pirat drogowy!!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #748557 Wysłany: 28 Paź 2014, 13:18; 
 Temat postu: Re: Brak iskry, kropek nie odpala pomimo tego ze kreci
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
Wygląda na to że immobiliser go blokuje. Szybki test to próba odpalenia z zapasowego kluczyka oraz sprawdzenie wszystkich bezpieczników. Jeśli nie pomoże to trzeba podjechać do jakiegoś mechanika i podłączyć pod komputer i sprawdzić podstawowe parametry czyli:
-błędy sterownika silnika
-sprawdzić obecność sygnału z czujnika położenia wału podczas rozruchu
-błędy immobilisera i czy kod elektroniczny z kluczyka jest odczytywany.

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #748558 Wysłany: 28 Paź 2014, 14:54; 
 Temat postu: Re: Brak iskry, kropek nie odpala pomimo tego ze kreci
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lützelbach Germany
Rejestracja: 09 Sty 2014,
Posty: 29
a czy jest prawdopodobne ze cewka poszla sie je*** da rade to jakos sprawdzic metoda laika? czy tylko miernikami ? nie jestem pewny dokonca z ta kontrolka code czy ona zawsze mi swiecila do momentu odaleia cze gasla na zaplonie po kilku sekundach. ide teraz sprawdzic na zapasowym kluczyku czy da rade. cholera juz tyle kasy sie wysypalo w to auto... a teraz wiem ze jeszcze przednie amortyzatory do wymiany... szak ten komp mnie przeraza bo servis zaraz mi z cena taka wyskoczy ze szok ...

[ Dodano: 28 Paź 2014, 13:54 ]

bezpieczniki i przekazniki wyczyszczone, odpalalem z drogiego kluczyka iii.... d**a dalej to samo ktorys przekaznik pstryka i ta pompa od paliwa wydaje ten debilny dzwiek lekko piskliwy, podobny do dzwieku spryskiwacza.. swieci sie kontrolka code i swieci czerwona kontrolka temperatury wszystkie inne gasna.

_________________
Czerwony, trzy drzwiowy, pirat drogowy!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO